• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    DICK85
    DICK85 --- ---
    AQUARIUS: názvy aplikace nepomůžou. Jsou to programy kterou jsou programované od někoho přímo na míru pro nás. A ke spouštění těchto aplikací je ještě k tomu potřeba MS FOX Pro. A vzhledem k tomu že v tom máme veškeré portfolio zákazníků a servisních zásahů a spusty dalších dat. Tak je potřeba aby se tento soft byl zachován.
    Jo to by mohlo být s tím X servrem.


    VLASTIS: nejsem šéf. Tak asi pro to.
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    DICK85: to zni jako dobra silenost. Muzes tady trochu podrobneji popsat, co presne je cilem a jakymi prostredky se toho cile snazis dosahnout? Klidne i se jmenama aplikaci a s popisem workflow, pokud to neni tajny. Z toho, co pises, tipuju, ze ti na windows nebezi X server a proto wine nema kam presmerovat vystup, ale muzu se mylit.
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    ????????????? proc ?????????????
    DICK85
    DICK85 --- ---
    AQUARIUS: Opravdu stanice s Win 7. odkud si budou spouštet tu aplikaci která beží na linuxu přes win.
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    DICK85: porad mi tam nejak nesedi ty "win stanice" ... myslis stanice s X serverem? nebo skutecne s MS Windows? Muzes to trochu upresnit?
    DICK85
    DICK85 --- ---
    AQUARIUS: přesně tak to potřebuji. aplikace spouští jí více uživatelu na win stanicích. Můj pokus byl stejně jako sem to dělal na win servrech. zástupce na win stanici a naadresoval jsem cestu ke spouštícímu souboro něco.exe.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    WELES: Na to je nějaká oblíbená a stoletá command line utilita.
    Jo už vím http://www.xiph.org/paranoia/index.html
    na export do flac by mělo stačit:

    # cdparanoia -B
    # find . -name "*.wav" -print0 | xargs -0 flac
    # rm *.wav


    Já bych do toho šel raději graficky:
    Rhytmbox a Soundjuicer
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    AQUARIUS: on asi myslí windowsového zástupce (soubor s příponou *.lnk)
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    DICK85: Jak presne toho zastupce delas? Shodou okolnosti jsem to nedavno v CentOSu 6 resil taky, navic tak, aby tu aplikaci mohlo spoustet vic uzivatelu (je treba pouzit sudo), zastupce muze vypadat takhle:
    #!/bin/bash
    LC_ALL=cs_CZ /usr/bin/wine c:\\cesta\\k\\programu\\program.exe
    WELES
    WELES --- ---
    Zdravím, nemáte tip na nějaký dobrý program pod ubuntu na ripování muziky z CD do flacu? díky
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DICK85: chown -R postupuje i do hloubky, to samé pro chmod. takže chown -R martin:www-data /var/www/html/domena.prezentace zajistí že články na webu budeš moc upravovat a skupina je webový server. No a pak chmod -R g+rX /var/www/html/domena.prezentace Zajistí že web půjde číst, pokud jsi web server, nebo člen www-data (X musí být veliké, jinak by se špouštění nastavilo všude a to je chyba)

    Jinak k wine, no já to dělám tak, že na exe dám spustit ve wine, ale co se týče zástupce ti nepomůžu :(
    DICK85
    DICK85 --- ---
    Ahoj. Mám aplikaci která se spouští pod Wine(centos). Ale když udělám zástupce a vytáhnuho na plochu na win stanici tak se aplikace nespustí. Ale chová se to jak mrtvej brouk. Neměl by jste někdo radu jak na to.
    A druhá otázka když dávám jedné složce oprávnění i vlastníka a měnim i skupinu a chci aby se to udělalo pro všechny adresáře a soubory co jsou v podadresářích. Tak to provedu jak.

    Díky za pomoc
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DICK85: no to záleží co chceš používat. v momentě kdy ti bude fungovat SSH, tak si můžeš směrovat jakýkoliv port, stačí použít putty a nastavit tunel a pak se pipojíš pomocí NX na localhost a ono se to přesměruje skrze ssh a ten centos stroj
    DICK85
    DICK85 --- ---
    MCKIDNEY: tomu rozumi,ale já jsem rovnou při nastaveni NX connection nastavil že chci aby to posílal přes port 35** na ten routr kterej je od poskytovatele naslouchá a posíla na adresu 192.168.*.* a tam z port u 35** posíla na port 22 kterej je na ssh.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Takže pokud nechceš volat ISP, tak nastavíš SSH, aby poslouchalo na 35**, pak doinstaluješ VNC, nastavíš, aby poslouchalo pouze na lokálním stroji na portu X (Můžes asi nechat standardní)

    No a pak v klientovi VNC nastavíš aby se připojil na 81.*.*.* skrze SSH, které je na portu 35**
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DICK85: Protože X se nepenáší na portu 22? Buď se připojít pomocí aplikace vzdálené plochy (Musí běžet například VNC), nebo nastavíš X u sebe, aby se připojovali k X serveru na druhé straně.

    K obojímu ti stačí forwardovat SSH, protože přesto jsi schopný tunelovat jakýkoliv jiný port.
    DICK85
    DICK85 --- ---
    Ahoj mám problém. Do teď jsem měl v práci win server 2003 a 2000 na remote desktop jsem se připojoval z adresy 81.92.***.* a tam nám poskytovalel otevřel port 35** a směrovaní na lokální adresu 192.168.*.*. V současné době se vytváří server na CentOSu. Ale teď je problém ten že zatím používám gnome (lama) a rád bych se připojoval na plnohodnotnou plochu. Na což jsem si vybral NX connection wizard. tak jsem nastavil vše potřebné a ten port 35** ,ale ssh je na port 22. Tak jsem na serveru nastavil aby bylo směrování z port 35** na port 22,ale i tak mi to bohužel nemaká. nenapadá někho v čem by mohl bejt problém.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    LUDO: Jeste si to 1) otestuj, 2) over v manualu, co ti rikam a co to dela (rm -rf *) :)

    Moje rady jsou nasmerovani od oka - muzou mit nektere veci nedotazene a jine neoptimalni :)
    LUDO
    LUDO --- ---
    GILHAD: velka vdaka
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    LUDO: do ~/.bash_profile prislusneho uzivatele das
     TTY=`tty`
     if [ 'tty1' = basename $TTY ] ; then
         echo "Jsi zalogovan na prvnim terminalu"
     fi
    
    FEKALNIK
    FEKALNIK --- ---
    sorted
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam