• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    HAWKS: DamnSmallLinux jsem pouzival pred Voyage.... a jeho nejnegativnejsi vlastnost bylo prave to, ze clovek kdyz chtel upravit neco v zakladnim image, byl to problem (kazdy experiment = vytvoreni noveho iso atd.). Naproti tomu Voyage ma uzasnou vlastnost, ze je defaultne read only, ale do read write rezimu ho prepnes jednim prikazem: 'remountrw' udelas co potrebujes (napriklad vypnes printserver :) a prepnes zpet do "bezpecneho rezimu na kterem se nemuze nic posrat" prikazem 'remountro'
    Dalsi uzasna vlastnost je, ze je plne Debian kompatibilni, takze kdyz jsem vyvijel Alix krabicku, ke ktere bylo pripojene hodne cerstve USB zarizeni, mohl jsem pohodlne upgradovat na Debian Squeeze (v te dobe jeste nebyl stable)

    Jinak DamnSmallLinux a dnes Voyage mi bezel/bezi na triceti mission critical zarizenich a softwarovy problem nikdy nenastal. Jedna se o vymenikove stanice, tzn. vypadek a behem dvaceti minut tece lidem studena voda z cerveneho kohoutku. Hlavni problemy: zdechlej zdroj, zdechla USB klicenka, slouzici jako local storage (bootuje se z CF).
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    HARVIE:
    reknu o tom dotycnemu, at se mrkne i na tuhle variantu..
    to vis, povazuji to taky za zbytecne plytvani penez, ale zakaznik si preje a plati, dodavatel vyhovi
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    HAWKS: Hehe to mi pripada jako ty obrazovky v prazskejch autobusech... To funguje nasledovne:

    1.) bootuje DamnSmall Linux (vcetne blbosti jako printserver :-)
    2.) nabehnou Xka s fullscreen Firefoxem
    3.) otevre se flashova haluz co vykresluje na obrazovku ty zastavky, atd... (to je duvod proc se to cely tak seka pri tech prejezdech)

    Je to videt u autobusu, ktery vyjizdej z konecny (treba z Dejvic na vozovnu) a trva nekdy i 2 zastavky nez to nabootuje :-)
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    MRDAC_BEDEN:
    dik moc
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    HAWKS: 1) pouzij distribuci, ktera nenainstaluje hromadu nepotrebnych veci (tzn. treba DEBIAN+LXDE)
    2) do /etc/rc.local dej: su valy -c startx
    3) do /etc/xdg/lxsession/LXDE/autostart pridej prikaz, ktery spusti prohlizec v "kiosk" modu napr:
    chrome --kiosk http://www.google.com
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    KAERO:
    diky :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    HAWKS: me napadlo jen nespoustet cele gnome nebo kde, ale jen Xka (startx), po startu Xek automaticky spustit browser (hernajs, ktery konfigurak to byl?) a vypnout ctrl+alt+del. jak vypnout ctrl+alt+Fx ale taky netusim. ale urcite je milion zpusobu jak to udelat poradne...
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    dokazal by mi nekdo poradit s nasledujicim ukolem

    mam tento verk
    http://www.asm.cz/zbozi/7-panel-pctft1xlan-1x-com-minipci-touch-via-500mhz-fanless.html
    a potrebuji na nej nainstalovat volne siritelny OS,predpokladam tedy linux a webovy prohlizec tak, aby se prohlizec zapl pri startu a nedal se bez klavesnice zavrit. Webovy prohlizec bude zobrazovat nejake provozni udaje a prepinat mezi jednotlivyma obrazovkama zobrazeni se bude pomoci dotykovych tlacitek. nebude u toho ani klavesnice ani mys.
    Dokazete me nekdo nakopnout jakym smerem se ubirat ? Diky
    DICK85
    DICK85 --- ---
    2ND: to je sice pravda,ale i tak bych potřeboval licencované vidle. A tomu by se mlj šéf rád vyhnul. Proto takto komplikované řešení. Spíš bych potřeboval poradit jak do samby dostat tento soft
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    DICK85: viz 2ND:
    2ND
    2ND --- ---
    DICK85: a co si na tom linux serveru rozject virtualek s windows, nebylo by to cele jednodussi ?
    DICK85
    DICK85 --- ---
    RAGUN: ale abych se přiznal uplně nevim jak "vysambovat" ten program. FOX PRO.... mám rozinstalvoané. MYslím že jsi to pochopil správně
    LUDO
    LUDO --- ---
    GILHAD: tak s pomocou googlu som to upravil a funguje to, len by som ocenil keby mi niekto aspon z rychlika osvetlil tu podmienku co som tam zosmolil. Podla tutorialov sa v bashi pouziva pre rovnost klasicka C syntax s dvomi = (==) a tu mam jedno.


    if [ $(tty) = /dev/tty1 ] ; then
       echo funguje
    fi
    


    RAGUN
    RAGUN --- ---
    //1 a 2 jsou dve ruzne moznosti
    RAGUN
    RAGUN --- ---
    DICK85:
    1. rozchod na win7 x, v nich udelej script ( export display=ip_adresa:0, wine foxpro jmeno.prg)
    2. rozinstaluj na stanice foxpro runtime (podle verze foxky - foxpro nebo visual foxpro nebo ms visual foxpro?) a vysambuj ten prg
    jinak to imho nejde.... (jestli jsem to spravne pochopil)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    uau, sme meli teda neco podobnyho. Ale to melo jenom soubory/databazi na linuchu(predtim na novellu) ale spoustelo se to na stanici s widlema
    DICK85
    DICK85 --- ---
    AQUARIUS: No přes wine se spouští jak ten soft tak MS fox pro,který je potřeba pro funkčnost již zmíněného softu. A já potřebuju zástupce na stanici a ten to spustí na serveru,ale zobrazí se to na stanici.
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    DICK85: no dobre, ale to vubec neodpovida na moji otazku. Porad napriklad nechapu, jak se do celyho toho kolobehu dostalo Wine.
    DICK85
    DICK85 --- ---
    VLASTIS: No jedná se o to že MS server není/ A nemáme pc který by byl pokaždé zapnutý v pracovní době(ano můžem ho nechávat zapnutý,ale to se nezamlouvá mému genialnímu šefovi) a mám to snad jako trest bych řekl než dovednostní cvičení.
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    DICK85: no ja bych spis resil proc to nemit primo na MS serveru/PC
    nebo jestli to mas jako dovednostni cviceni, tak good luck
    DICK85
    DICK85 --- ---
    AQUARIUS: názvy aplikace nepomůžou. Jsou to programy kterou jsou programované od někoho přímo na míru pro nás. A ke spouštění těchto aplikací je ještě k tomu potřeba MS FOX Pro. A vzhledem k tomu že v tom máme veškeré portfolio zákazníků a servisních zásahů a spusty dalších dat. Tak je potřeba aby se tento soft byl zachován.
    Jo to by mohlo být s tím X servrem.


    VLASTIS: nejsem šéf. Tak asi pro to.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam