• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    DELVIT: jo potrebujem aby to videl aby to ty bystrejsi pochopili a uz neotravovali znova, kdyz je to naka blbost :)

    a taky nektery veci jdou jen pod jejich uctem, ja do spousty aplikaci nemam pristup

    ted je to tak, ze:

    1) zavolam, dovolim se ze se muzu pripojit

    2) pripojim se (dameware tam nakopiruje sluzbu a pusti)

    3) udelam co potrebuju

    4) odpojim se, dam zastavit a odebrat sluzbu, uzivatel dal maka

    (jinak na naky spionaze to pouzit nejde, uzivateli vyskoci ikona u hodin a upozorneni, kdo se pripojil)

    jo musim byt clenem skupiny, ktera je na vsech kompech clenem administrators
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    ROENICK:
    DELVIT: mozna by ti pomohla 4kova rada nx nomachine (ale je to zatim v preview 6).
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    BLOODRAT: dej si tam puppy linux a bude ti to litat dost rychle.


    ROENICK: Muzes nejak podrobneji napsat, jaky mechanismus si predstavujes? Clovek sedi u kompu a ty se mu v nem budes hrabat a clovek to uvidi nebo ne? Pak se chces odhlasit a on bude vesele pokracovat?
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    KAERO: cilem jsou XP kompy
    KAERO
    KAERO --- ---
    ROENICK: a nemas aspon pristup pres ssh? ze bys vnc nainstaloval z konzole pres ssh?
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    Jo a přepnul jsem celé Unity do 2D - to taky nepomohlo.
    Kua....teď koukám, že v "Nastavení systému" - "Podrobnosti" - Grafika to píše "Ovladač neznámý".
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    V Compizu jsem povypínal co šlo, je to furt pomalý.
    Ale jako koukám, že to výrazně zpomalí když jede najednou třeba Centrum softwaru a FF.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    na pritelkyni aceru s nvidii to dela to samy. a dela to compiz
    ramka v klidu
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    na abclinuxu nekdo rikal, ze mu to hodilo /tmp do tmpfs v RAMCE a kvuli nedostatku ramky to bylo pomale az hruza a zrychlilo se to, kdyz dal /tmp na pevny disk
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    vypni vsechny compizy a 3D mrtky.
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    Ještě bych měl dotaz...přivezl jsem pro otce starší comp, aby měl na čem si pročítat zprávy, a když už bylo CD při ruce, nainstaloval jsem mu tam Ubuntu taky- ikonka Firefoxu na plochu a od Windows nepozná rozdíl...inu, starší generace. Jenže po nainstalování se všechno v grafickým prostředí hejbalo šíleně pomalu, odezva po kliknutí na cokoliv tak 1-2s prodlení. Říkal jsem si, že to vyřeší aktualizace a systémem nabídnutý nesvobodný driver na Nvidii, ale po aktualizacích buď žádná změna, nebo je to ještě horší...netuší někdo co s tím? Peru se s tím už druhý den a google nepomáhá.

    Sestava:
    AMD athlon 2200xp
    - 1gb ram
    - Motherboard ASUS A7N1X
    - Nvidia Geforce 5200FX (pasivni chlazeni)
    - 1x CD vypalovacka, 1x DVD vypalovacka, 3,5""
    - onboard zvukovka, Lan, 4 usb.
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    kazdopadne kdyby nekdo vedel o nakym VNC nebo necem jinym co si ale umi vzdalene nainstalovat ten "server" a pak ho zase odebrat, tak budu vdecnej

    RDP prece jen naky veci neumi
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    CHOROBA: tak bud mas normalne uzivatelske jmeno, coz vetsinou nemas.

    Pokud ne, tak se prihlasis na admina a normalne se prihlasis na uzivatele - remote control. Samo to musite byt povolene v group policices atd. atd.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    rdesktop do bezici session na widle? jak?


    ROENICK: dik, ja myslel ze je mapi este v alpha
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    ROENICK: jde to 100% ;), používál jsem to každý den několikrát. Měl jsem to i naskriptovane pro ruzne rozliseni monitoru... velmi uzitecna vec coz me ve windows jde asi nejak taky, ale nemel jsem silu to zatim hledat


    DICK85: není zač.
    DICK85
    DICK85 --- ---
    DELVIT: he jsem slepej. Děkuji
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    DELVIT: aha..asi to jde teda. Ted jeste globalne povolit RDP pripojeni. Mozna se toho dameware stejne budeme zbavovat :)
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    CHOROBA: no prave remote desktop je vsude zakazanej :/ a hlavne te to hodi na jinou plochu nez vidi uzivatel...u serveru jsem se dostal damewarem i rdp na stejnou plochu ale u beznyho kompu to nemam vyzkouseny
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    ROENICK:
    CHOROBA: pouzil bych take rdesktop, ktery dlouhou dobu pouzivam. Otazka je jesli to splni to pripojeni na remote session (ale to muzes preci pod svym uctem a pripojit se na session toho uzivatele uvnitr te remote desktop session).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam