• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    PUPU: zkus predtim kdyztat set -x
    PUPU
    PUPU --- ---
    DELVIT: pokud tam dam misto ssh jen echo, probehne to normalne. ale jeste to zkusim...
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    PUPU: tak jsem si to napsal. Je to spravne, aspon me to funguje a jede normalne dal i bez `. Takze ma DANIELSOFT: recht. Problem asi bude v tom souboru.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    PUPU: ja nevim me to prijde spravne. neni problem v tom souboru "servers" ? (jine konce radku nebo ja nevim...)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    PUPU: strilm od boku nemusi to ssh mit jako `ssh`?
    PUPU
    PUPU --- ---
    uz asi blbnu.
    mam seznam serveru v servers. dam:

    cat servers | while read HUHU; do echo "$HUHU"; ssh -l user $HUHU 'echo huhu' ; done

    proc ten cyklus skonci po prvnim behu???
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    DELVIT: na převody kódování i oddiakritikování používám cstocs
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    MINGHAO: Odstraneni hacku neni takovy problem. Napises si script, ktery projde cely adresar a prozenes to treba "enca" a tim se toho zbavis.

    V metadatech bys potreboval neco co dokaze cist treba id3tool. Kdyz jsem dal vychoochlit, tak to naslo i nejake reseni: http://www.linuxquestions.org/questions/linux-general-1/bash-script-for-sorting-and-renaming-multiple-mp3-files-by-id3-tags-602105/ . A kdyz chces pracovat s metadaty tak se muzes kouknout zase na linux dokumentacni projekt: http://tldp.org/HOWTO/MP3-HOWTO-13.html . Takze bych nacetl id3 tagy, prohnal to "ostranovacem" a ulozil to zpet zase pomoci te ctecky tech id3 tagu.

    Trivialni bash odstranovac: (napr.)
    $text = "příliš žluťoučký kůň úpěl ďábelské ódy"
    echo(StrTr($text, "ÁÄČÇĎÉĚËÍŇÓÖŘŠŤÚŮÜÝŽáäčçďéěëíňóöřšťúůüýž", "AACCDEEEINOORSTUUUYZaaccdeeeinoorstuuuyz"));
    KAERO
    KAERO --- ---
    MINGHAO: pri nekterych spatnych nastavenich samby ebo starsich verzich se mi stalo, ze pri kopirovani z win disku na linuxove jsem dostal ctverecky v nazvech. v terminalu to vidis taky blbe?
    MINGHAO
    MINGHAO --- ---
    KAERO: Je to tak.
    ESTEN: Zkusím to.
    ERGOSUM: No... to je práce na dlouhé zimní večery, navíc to jsou háčky i v metadatech.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    MINGHAO: Vzhledem k tomu, že některé přehrávače s háčky mají problém, raději soubory odháčkuji.
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    MINGHAO: zkus jako fallback character encoding postupne nastavit cp1250, latin2 a utf8, treba neco zabere. Ale jak vypadaj ty "ctverecky s cislicky"? Nejsou to zastupny symboly fontu, kterej dany znaky neobsahuje? Pak by nebyl problem v kodovani, ale ve fontu (jeho zmena snad v kde nebude problem).
    KAERO
    KAERO --- ---
    MINGHAO: a nemas ty soubory z nejakeho winackeho disku?
    MINGHAO
    MINGHAO --- ---
    Mám problém s kodováním češtiny v názvech mp3 v Audacious 3.2.1. místo znaků s diakritikou se objevují čtverečky s číslíčky. Nemáte nějaké nápady na snadné řešení?
    Používám Linux Mint 13 KDE. Jako systémový jazyk mám sice angličtinu, ale jinak lokalizaci českou (takové ty míry, váhy, formáty). V nastavení jsem zkoušel různé varianty nastavení "Auto character encoding detector" ale mám tam jen různé nepoužitelné možnosti jako baltic, chinese atd. Nevím jestli třeba bych neměl něco dát do kolonky "Fallback character encoding" - moc nerozumím tomu, co by to vlastně mělo být.
    Díky za tipy.
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    DANIELSOFT: Těch klíčových slov v souboru je poměrně málo takže to udělám stylem vyhledat a nahradit.

    Všem děkuji za pomoc.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    CHEVALIER: takže recode si myslí, že ten vstupní soubor není utf8. zkus ucs-2 místo utf8, nebo můžeš zkusit parametr "-f", tedy "recode -f " a zbytek řádky stejný

    tyto experimenty by neměly přepsat původní soubor, protože ho dáváš na vstup přesměrováním standardního vstupu, čili můžeš bez obav zkoušet ta kódování. ovšem pokud je soubor zničený, recode asi nepomůže.
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    DANIELSOFT: recode: Invalid input in step `UTF-8..ISO-8859-2'
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    CHEVALIER: zkus nainstalovat recode a pak spusť

    recode utf8..l2 < tvuj_soubor > vystupni_soubor

    a podívej se na vystupni_soubor
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    MRDAC_BEDEN: googlil jsem... A pak se zeptal tady.
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    CHEVALIER: tak to je pak tezky. Muzes si zkusit pohrat s utilitou iconv, ale dost mozna uz se k puvodni verzi nedostanes. Pouceni pro priste:

    1. nikdy neukladej soubor editorem, kterej ho neumi ani spravne zobrazit

    2. ruce pryc od softwaru, kterej jeste v roce 2012 neovlada unicode
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    CHEVALIER: no ono to vypadá dost nakople, znak s diakritikou je reprezentován dvěma znaky. Zkus googlit, zda to půjde opravit
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam