• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    PELDA
    PELDA --- ---
    Dotaz: mam skript, ktery mi do souboru nasype obsah adresare na FTP

    ...
    ftp -n << END_SCRIPT
    open $SYSTEM
    user $USER $PASSWORD
    cd $DIRECTORY
    dir -tr $tmpfile
    bye
    END_SCRIPT
    ...

    funguje to, ale ten DIR vzdycky vypise hlasku "output to local-file: /tmp/ftpDir?"
    jak se toho muzu zbavit?

    diky
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    DELVIT: navrh fs byl jeho. to ze zalozil namesys je vec druha, protoze proste na napadu se da vydelavat. to ze vyvoj ustal znamena jen jedno, hlavni mozek nema cas :)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    VYHULENY_UFO: no reiserFS nebyl uplne "one-man-show". Spise se nikomu v tom nechce pokracovat, kdyz nositel jeho jmena, jak rikas, sedi za vrazdu.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    NYXEL: jeho budoucnost je stejna jako u vsech projektu, ktery jsou "one-man-show".
    hans sedi za vrazdu a jeste nejakej patek bude.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    KEVIN00: zkus wammu (http://wammu.eu/) s N900 by mela byt kompatibilni. Nemam, takze si to musis odzkouset sam ;).

    Nebo muzes zkusit jeste https://gitorious.org/kmobiletools .
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Delší dobu hledám náhradu za Nokia PC Suite pro telefon Nokia N900. Našel jsem Nokuntu, ale program se s telefonem řádně nespáruje (není umožněno psát sms, nejdou provádět zálohy, synchronizovat kontakty ani je nijak upravovat, atd.). Má někdo zkušenost s tímto programem a telefonem ? Dále je program asi ve Španělštině, lze jej nastaviit na jazyk anglický ? V okně programu nejsou žádné možnosti nastavení. Případně nevíte o nějaké funkční alternativě za Nokuntu ?
    [Linux Mint XFCE]
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    TOMINO_I: zatim jsem necetl, ale pro ssd bych drzel tohodle - https://wiki.archlinux.org/index.php/Solid_State_Drives
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    Co rikate na toto:
    opensuse-factory - SSD detection when creating first time fstab ?
    http://opensuse.14.n6.nabble.com/SSD-detection-when-creating-first-time-fstab-td3313048.html
    Tu doporucuje dzonek spis pouzivat FSTRIM utilitu z util-linux baglu misto discard parametru pro SSDcko v /etc/fstab, pry staci pouzivat jednou tydne a je to daleko lepsi nez se spolihat na kernel.
    Je to prece jenom rok stary, tak nevim jak se veci maji nyni.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    TOMINO_I: tak jako jinde nez tam se asi zadny kloudny odpovedi nedockas ... z vlastni zkusenosti urcite ne tady :-)
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    MR_DAN: Zadaval a ptal jsem se tam 2x.
    Viz.
    Starcraft 2 on NVIDIA - very low FPS : by Tomik
    a
    NVIDIA GTS 450 FPS problem : by Tomik
    Zadny kloudny odpovedi, mozna jsem mel plno knihoven od Nvidie a nejaky tam zustaly opensource. Mozna to delalo problemy, nevim fakt. Ale po pravde pamatuju si ze do kvetna me SC2 na Linuxu valil nadherne jak aj ve widlach.
    Ale to uz jsme asi v off-topicu.
    Mno nic.. nezbyde mi nez to testnout na vlastni kuzi na nove instalaci.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    MR_DAN: Ja vim, ale nejak zahadne mi pred par mesici brutalne klesly FPS ve hre, a jaksi to bylo nehratelny. Ve widlich vse valilo v pohode.

    NYXEL: Pro me celkem pohoda. Pouzivam ho na par oddilech a nemel jsem jeste zadnej problem.

    NYXEL: JJ ja vim, ale zas widle na nic jinaciho nepotrebuju nez jen na obcasny hrani. Tak premyslim, ze se na cely widle vyprdnu a dam posledni sanci WINEu.
    NYXEL
    NYXEL --- ---
    TOMINO_I: jednodussi bude instalovat linux az po windows, jelikoz do windowsiho zavadace jen tezko dostanes linuxove distro, kdezto opacne je mnohem snazsi ;-) ...
    NYXEL
    NYXEL --- ---
    TOMINO_I: reiserfs jeste zije? me to tak nepripada http://en.wikipedia.org/wiki/Reiser4 - byval to muj oblibeny fs na linuxovych distrech, ale jeho budoucnost je sice naslibovana, ale zaroven dost nejasna a realita je spise tristni :-/
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    TOMINO_I: zrovna vsechny hry od Blizzardu behavaj pod Wine celkem dost dobre
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    NYXEL: Mno na linux bych si asi dal reiserfs na ty widle dam urco ntfs a aj na ten oddil kerej bude spolecnej. Jeste ale nevim, jestli tam ty widle budu davat. Nejak mam nutkani tam supnout jenom Archa a na widle se vyprdnout a doufat, ze mi SC2 pojede v pohode na Linuxu na me Nvidii GTS450. Mam celkem malo FPS ve hre, tak nevim esi se to reinstalaci neopravi.
    Cili pokud bych instaloval prvni Archa, tak bych si ho mohl rovnou zkusit a nakonfigurovat a pak tam supnout Widle.
    Mno.. ale mnohem logictejsi a prijemnejsi by bylo nejdriv nahodit widle a pak Archa. Tak nevim, musim to jeste poradne promyslet.
    NYXEL
    NYXEL --- ---
    TOMINO_I: windows muzes mit normalne na ntfs a gnu/linux na ext3, do win7 si pak jen nainstalujes "driver", diky kteremu se dostanes na ten ext3 oddil 8-)
    Z linuxu se na ntfs taky dostanes 8-)
    Ja osobne pouzil dualbot s ubuntu, pro me ucely postelove ctectky pred spanim bohate staci a notebook se diky nemu nehreje a nehluci 8-) A fs mam ext3 pro lnx a ntfs pro w7 ...
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    TOMINO_I: prosimte, hod si tam ext, at nemusis jak debil defragmentovat na linuxu ;)
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    CHOROBA: Praveze budou ty widle jenom na pareni :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam