• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    BLOOD_ELF: proste bezis na jednu grafarnu a na ni udelas vsechno... osobne pouzivam Nvidia s jejich binarnim ovladacem a no problem. Jedine omezeni spociva v tom, ze nejde mit soucasne aktivni vice jak dva displaye. Ale pokud mam jen dva, no problem (jakakoliv kombinace interni+externi...clone nebo vetsi desktop, prehazovani dle potreby i pres GUI bez problemu)
    BLOOD_ELF
    BLOOD_ELF --- ---
    Zdravicko. Sem pomerne novacek v Linuxu, ale at se snazim jak se snazim tohle se mi nedari vyresit a ani to moc nevypada, ze by to nejak effektivne vyresit slo.

    Porarilo se nekomu s Optimus GPU (Laptop co ma integrovanou kartu + externi gpu) nastavit externi HDMI display, tak aby bezeli oba jak ten u laptopu, tak i externi? Co sem tak prochazel fora, tak to vypada, ze vzdy jede jen jedna karta coz znamena, ze oba screeny se proste nepodari rozbehnou najednou.

    Pokud mate nekdo zkusenosti, tak diky za nejake rady.
    BURAN
    BURAN --- ---
    ahoj, prosim pomozte, nedari se mi rozchodit prava pro programer USBTINY na Linuxu Mint 13.
    ID zarizeni:
    Bus 002 Device 025: ID 1781:0c9f Multiple Vendors USBtiny

    do etc/udev/rules.d jsem pridal soubor 41-usbtiny.rules ktery obsahuje radek
    SUBSYSTEM=="usb", ATTR{idProduct}=="0c9f", ATTRS{idVendor}=="1781", MODE="0666"

    potom sudo chmod a+r /etc/udev/rules.d/41-usbtiny.rules
    a pak sudo restart udev

    to je postup ktery funguje snad vsem na internetu, ovsem me ne.

    pripojil jsem zarizeni, ale avrdude (program co pouziva ten programer) mi opet zahlasil Operation not permitted.
    kdyz pustim avrdude pres sudo, tak to jde, ale je to velmi neprakticke, protoze ten avrdude chci volat z IDE.
    vsechno co jsem byl schopen vygooglit je tohle reseni, variace
    SUBSYSTEM=="usb", SYSFS{idVendor}=="1781", SYSFS{idProduct}=="0c9f", GROUP="adm", MODE="0666" taky nefunguje.
    zkousel jsem i .rules soubor umistit do lib/udev/rules.d, bez vysledku.
    uz jsem z toho celkem zoufaly, poradite prosim co s tim?
    PUPU
    PUPU --- ---
    HALELUJA: SSL extender primo od Checkpointu. proti Fedore chodi pekne
    HALELUJA
    HALELUJA --- ---
    Nemáte někdo zkušenost s připojením se k Checkpoint VPN? Shrew se mi nepodařil zkompilovat (krachlo to na qt knihovnách a byť tam narvu žádané verze, tak cmake řve, že ne).. kvpnc to neumí.. dál nevim :_(
    KAERO
    KAERO --- ---
    DELVIT: jo jede. dik za help. stejne me ale mate, ze z jednoho uctu to jelo bez domlouvani, z druheho ne a z winu taky ne.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    KAERO: jasne, zase automaticka vec co se pripojuje nikam. Nemel si tamto uuid te site, kam si se pripojoval a proto to nereagovalo. Hlavne, ze to mas poresene.
    KAERO
    KAERO --- ---
    DELVIT: zjistil jsem, ze cely problem je v souboru /home/user/.gconf/system/networking/connections/cislo/connection/%gconf.xml. kdyz tenhle soubor zkopiruju z uctu kde se lze na wifi pripojit do uctu kde to nejde, voila uz to jde.
    viz vypisy souboru nize. ale moc mi smysl nedavaji.

    funkcni verze:
    <?xml version="1.0"?>
    <gconf>
    <entry name="timestamp" mtime="1351191988" type="string">
    <stringvalue>1351191988</stringvalue>
    </entry>
    <entry name="type" mtime="1351191988" type="string">
    <stringvalue>802-11-wireless</stringvalue>
    </entry>
    <entry name="uuid" mtime="1351191988" type="string">
    <stringvalue>92f7eb1a-d765-499d-86f2-9a19021622e4</stringvalue>
    </entry>
    <entry name="id" mtime="1351191988" type="string">
    <stringvalue>Auto aja</stringvalue>
    </entry>
    <entry name="name" mtime="1351191988" type="string">
    <stringvalue>connection</stringvalue>
    </entry>
    </gconf>

    vadna verze:
    <?xml version="1.0"?>
    <gconf>
    <entry name="type" mtime="1351192068" type="string">
    <stringvalue>802-11-wireless</stringvalue>
    </entry>
    <entry name="uuid" mtime="1351192068" type="string">
    <stringvalue>5390a6ae-84fe-41ec-8d37-6bea557b8235</stringvalue>
    </entry>
    <entry name="id" mtime="1351192068" type="string">
    <stringvalue>Auto aja</stringvalue>
    </entry>
    <entry name="name" mtime="1351192068" type="string">
    <stringvalue>connection</stringvalue>
    </entry>
    </gconf>
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    KAERO: jaksi dopadl s tou siti?
    KAERO
    KAERO --- ---
    ADMIX: ha, to vypada jako to co hledam. dik!
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    KAERO: sshfs
    KAERO
    KAERO --- ---
    ADMIX, SAMGARR: diky, padre. akorat zas pobezi nfs server. neni neco pres ssh, kdyz mi stejne vsude bezi openssh server?
    NYXEL
    NYXEL --- ---
    ZUZU: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/gnome-session/+bug/838792
    docasnym workaroundem je provadet vypnuti prikatem sudo shutdown nebo sudo reboot ;-) ...
    jeste nejake info je tady:
    http://askubuntu.com/questions/122304/shutdown-or-restart-logs-out
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    ADMIX: nfs, bejby! ikdyz se na mem notebooku po suspendu chova vice nez divne..
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    KAERO: nfs bejby!
    KAERO
    KAERO --- ---
    co pouzivate na sdileni souboru mezi linuxovymi stroji? neco ve stylu pripojim pocitac do domaci site a dany adresar bude hned dostupny pro ostatni linuxove stroje? na kazdem pocitaci pustit samba server mi prijde jako zbytecne komplikovane...
    NYXEL
    NYXEL --- ---
    ZUZU: tohle mi 12.04 dela na notebooku (obcas) taky, ale notebook vetsinou uspavam, tak jsem tomu nevenoval vic casu, jen jsem to zkousel hledat a je to snad uz hlasene jako bug ;-)
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    ZUZU: možná by bylo dobré zjistit, co za případnou chybu ti to píše, když ten shutdown zkusíš udělat na komandlajně

    což by mělo být

    sudo /sbin/shutdown -h now

    (plus zadat tam svoje heslo, když se tě to zeptá)
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    ZUZU: tak už jsem to vyřešil. počítač jsem běžící natvrdo vypnul (10 sekund držel vypínací hw tlačítko). po naběhnutí už vypnutí i odhlášení funguje. ale vydrží to tak dva tři restarty, a pak už se zase jen odhlašuje. po "tvrdém" vypnutí, to zas pár cyklů jede a tak stále dokola. divný.
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    mám drobný lama dotaz. v linuxu nejsem žádný expert.
    nainstaloval jsem teď ubuntu 12.04 na jeden počítač.(při instalaci jsem všechno nechal defaultně a jen odklikal)
    funguje to krásně, akorát mám jeden problém: když v menu vpravo nahoře dám "vypnout", počítač se nevypne, ale jen odhlásí a objeví se přihlašovací obrazovka. když zvolím "restartovat, stane se to samé, počítač nebootuje, jen se to odhlásí... nevíte co s tím?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam