• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Fedora LiveCD přes USBCreator? Slax se začíná zas vyvíjet
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    doporučte mi prosím nějakou distribuci linuxu, která:

    je přenosná - mám to na flashdisku, ze kterého do ní nabootuju na různých počítačích

    umožňuje ale na tu flashku i ukládat nastavení (např hesla wifi, dokumenty, v nejlepším i stáhnout a nainstalovat aplikaci atd...)

    je "lehká" - vejde se na ideálně 4gb nebo v nejhorším 8gb flashku

    je uživatelsky přívětivá aspoň trochu

    provozovat bych na tom chtěl libreoffice (nebo jiný office, co umí i ms formáty), přehrávání mp3, internetový browser a to včetně flashe (!!!), prohlížení pdf, wifi

    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    BLOOD_ELF: ser na knihu a nainstaluj si treningove gentoo podle handbooku. to je asi nejlepsi zacatek. aspon pro mne byl.

    Dokumentace Gentoo Linuxu-- Gentoo Handbook
    http://www.gentoo.org/doc/cs/handbook/
    BLOOD_ELF
    BLOOD_ELF --- ---
    Ahoj, mohl by mi nekdo doporucit nejakou literaturu pro zacatecniky ohledne prace v linuxu? Je hrozne moc knizek, tak bych radeji dal na doporuceni nekoho kdo cetl. Pokud by jste meli v PDF tak jeste lepsi. Dekuju moc
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    celý den se snažím nainstalovat pro synovce Edubuntu, aby si tam mohli hrát vzdělávací hry, jenže:
    1) HDD při instalaci nenalezen a skončilo to chybou (opensuse v pohodě), ale pod fdisk viděn, vysledoval jsem, že problém bude s DM RAID, takže jsem dmraid -e -r /dev/sda, tím se to vyřešilo a instalátor konečně viděl co potřeboval

    jenže
    2) po pár sekundách instaklace to skončí opět chybou, něco jako "instalátor našel nenapravitelnou chybu, nyní se otevře grafické rozhranní... blabla, nic se neděje..."

    Dá se to nainstalovat nebo je to konečná?
    Existuje na OpenSUSE stejné balíky vzdělávací jako na Edubuntu?

    Díky za info
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    DICK: nejde se tam pripojit pomoci ssh? Nebo nemas nejak moznost smazat nejake nadbytecne soubory? (No space left on device)
    PUPU
    PUPU --- ---
    DICK85: je opravdu tak zasadni problem nechat si prelozit hlasku 'no space left on device', ktera se v tom logu vyskytuje asi 50x? to neni pokus o shazovani, to je varovani - IT je, at se ti to libi nebo ne, obor vyrostly na anglictine. pokud nevladnes ani zaklady, mas problem - obzvlast pokud se poustis do prace s mene rozsirenymi systemy, jako je Linux.
    DICK85
    DICK85 --- ---
    Ahoj, potřeboval bych poradit. Ted se nemůžu na Pc s linuxem připojit ani pomoci nomachine ani nelze přistupovat síťově z win(7,xp).Server běži,ale chyba no machine je :

    http://pastebin.com/TF33cGnz . Děkuji za pomoc
    AZIM
    AZIM --- ---
    rada "rekompilace kernelu" na dotaz co zacina "Zdravicko. Sem pomerne novacek v Linuxu, ale" vytvari na me tvari usmev ... thumbs UP !
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    no asi jo. nebo njaka ubuntu-lighweight distribuce na gameseni. kolega tvrdi ze steam zacal ohybat gamesy pro linuch, ja moc neparim, tgze taky nevim.

    nebo treba uz na quadcore nebude skubat adobe flash!!!
    PUPU
    PUPU --- ---
    CHOROBA: docela by mne zajimalo, co se z toho vyklube. muj osobni tip je x86-based konzole s Linuxovym jadrem a distribuci software pres Internet. ted uz tomu nic nebrani, vsechny komponenty existuji - zelezo se vyrabi v milionovych seriich, dostatecne vykonny OS uz tedy take mame, vyzkouseny distribucni kanal take... uz zbyva jen dat to dohromady a nalepit cenovku. a cekat na obsah... ktery uz se pocitam davno nekde vytvari. nedelejme si iluze, ze tohle nekdo vyrabel kvuli tem trem a pul dnesnim Linuxovym hracum
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    :D
    Nvidia uvedla nové ovladače pro Linux, zvedají výkon „na dvojnásobek“ | ExtraHardware
    http://extrahardware.cnews.cz/nvidia-uvedla-nove-ovladace-pro-linux-zvedaji-vykon-na-dvojnasobek#
    BLOOD_ELF
    BLOOD_ELF --- ---
    Uz sem nahodil Ubuntu Tweeker utility. Ta me nechala zmenit path k linkum, ale po restartu mi ty puvodni zmizeli a udelalo to neporadek. Ted sem se teda zabyval ovladacema na win, tak si s tim budu hrat jeste za chvili.
    BLOOD_ELF
    BLOOD_ELF --- ---
    DELVIT: Po pravde nevim :/ Mam cerstve nahozeny Ubuntu 12.10. Unity je spravce oken bo to matu?
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    BLOOD_ELF: to zalezi co za spravce oken pouzivas.
    BLOOD_ELF
    BLOOD_ELF --- ---
    Takova hloupa otazka. Nevite jak odstranim quick linky v sidebaru, abych si tam mohl dat svoje jenz mi linkuji na druhej disk? Takovy to music, pictures atd... kdyz na to kliknu pravim, tak mam remove zasedly. Zkousel sem za roota a bylo to to sami. Dikes
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    (T520)
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    CHOROBA: jup
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    synaptics sou touchpady ne? :)
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    DELVIT: popravde jsem to nezkoumal ... ted koukam do .old logu, a je tam fatal error a v trace zminka o synaptics_drv - tak asi jo :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam