• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    PUPU
    PUPU --- ---
    DICK85: prikaz se jmenuje 'dracut'. je to nahrada puvodniho mkinitrd. a nez si to vsechno roze*eres, tak zkus nejdriv to, na co jsem se te ptal PUPU:
    DICK85
    DICK85 --- ---
    Potřeboval bych pomoci. Snažím se v dokumentaci (centos 6.2) přijít na to jak se generuje initial ramdisk a vůbec z toho nejsem moudrej. Nemohl by jste mě prosím někdo nějak nakopnout. Děkuji
    DICK85
    DICK85 --- ---
    MCKIDNEY: ahoj tak abych se přiznal tak jsem buď něco zvrtal nebo to nebylo správně řešení. ještě mi do pošty přišlo že by to měl bejt problém s konfigurací bootloaderu (jádro neví, kde má kořenový filesystém), ne chybu jádra. Tak sem z toho zmatenej.
    PUPU
    PUPU --- ---
    MCKIDNEY: zrovna nedavno se mi se stejnym systemem stalo neco podobneho. zdechnul disk v sw mirroru a najednou to prestalo bootovat. dokud jsem disk nevymenil a pres rescue cd nesesynchronizoval, tak ani prd. cert vi, jak to tam ten dracut sestavuje. jestli tam chybelo neco od md nebo jen spatny modul... kdo vi.
    DICK85
    DICK85 --- ---
    MCKIDNEY: okukej jdu na to přes to cd. A jdu do jednoduší varianty a žádné úpravy nemám
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DICK85: Přijde mě, že máš zapnuté ahci a nemáš ho initrd image kernelu.

    Pokud se v tom trošku vyznáš, ale né moc, tak vezmi jakékoliv CD Centos 6 a zvol na něm Rescue Installed system. Po nastavení sítě a jazyka by ti to mělo normálně najít instalaci a přepneš do chroot. (chroot /mnt/sysimage jak ti poradí.)

    No a teďka záleží na tom co umíš. Nejjednodušší je smazat staré kernel instalace a nainstalovat znova. Je tam riziko, pokud máš upravenou verzi, ale to pravděpodobně nemáš. Grub vypadá, že je v pořádku.

    Stejně tak můžeš vnutit svoje moduly do initrd, ale to už je vcelku složitější. RPM by se o to měl postarat za tebe.
    PUPU
    PUPU --- ---
    DICK85: a se starym kernelem to nabehne?
    DICK85
    DICK85 --- ---
    Ahoj, mám tu centos 6.x a po auktualizaci a rebootu se mi přihodli toto prosím o radu:
    dick85 | Linux – rajce.net
    http://dick85.rajce.idnes.cz/Linux#Fotografie0244.jpg

    děkuji
    URZA
    URZA --- ---
    ADMIX: Diky pujdu do Debianu, pocetl jsem nejake clanky a mam z toho dobry pocit :)
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    Debian. Jednoduchy, minimalisticky a existuje na nej howto do kazde situace.
    URZA
    URZA --- ---
    (+ domaci media streaming)
    URZA
    URZA --- ---
    Ahoj, jakou distribuci byste doporucili na domaci server? (pripojeny do interntu)

    1. jsem linuxovy ignorant, melo by to byt co nejvic easy a user friendly.. nejake *nixove zaklady mam ze skoly a tak, ale nidky jsem nefungoval na linuxovem pocitaci dyl nez mesic.. vzdy bud windows nebo mac a server jsem doted moc neresil

    2. chci si na tom hostovat svuj web, git repozitare, torrenty, file sharing, vpnku.. takove obvykle veci

    3. pobezi to na 5 let starem Atomu s 4 GB RAM
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    nevite nekdo o nejakem pekne gui udelatku pro monitoring SMART attributu? Neco ve stilu gkrellm.
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    CHEVALIER: Jak se to vezme. Kazdy hard reset je pro elektroniku tak trochu kopanec, takze pokud uz je treba "nacata", tak ji hard reset muze dodelat. Jestli tam v tu chvili bezel memtest nebo Solitaire ale roli nehraje.
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    Je možné hard resetem při vykonávání Memtestu oddělat základní desku?
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    CORWEX: pokud mas dual-boot, tak by to nemel byt problem.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    CORWEX: musi bejt asi offline, co? ja jen ze uz nekolik let jedu takrka denne na slovnik.cz :-)
    CORWEX
    CORWEX --- ---
    DELVIT: Ten mám vlastně dokonce koupený, ale nevím, jestli mám ještě nárok na další instalaci... Jestli nenajdu něco použitelného zadarmo, asi mi nezbude, než to zjistit.
    CORWEX
    CORWEX --- ---
    Zdravím, poradil by někdo nějaký rozumný česko-anglický slovník? Díval jsem se na http://slovnik.zcu.cz/, ale vzdal to po hodinovém zápasu s tarbally (jsem úplný začátečník, snažím se na netbooku přejít na Linux Mint).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam