• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    DICK85: jak mas nastaveny locale? Zkus ten program poustet s LC_ALL=cs_CZ
    DICK85
    DICK85 --- ---
    Ahoj,
    mám dvě file - server aplikace dělané původně pro win . A jedná se o to že v obou se mi špatně zobrazuje diakritka.Konkretně háčky.A nevim jak to začít řešit. Aplikace používají MS visual fox pro,které jsou na serveru také nainstalované(pomocí wine). je to na Centos 6.x

    Děkuji za nakopnutí Richard
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    RUDOLF: hlavne kdyz pomuze! :)
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    DELVIT: seš zlatej!
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    RUDOLF: a teď řeším stejný problém s videem.. zatím s wokením avisynth, ale tip na linux by bodl.. hodil bych to na server, ať to jede rychleji..
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    DELVIT: díky sox jsem si našel a funguje jak jsem potřeboval.. jen byl problém že když jsem zmichoval 400 tracků, tak to bylo hrozně potichu, tak to teď dělám postupně a pak to teprve mixnu..
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    R_U_SIRIOUS: /etc/sudoers neboli sudo komplexne
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    Zdravím, měl bych jednu začátečnickou otázku - je možné (popř. jak) v Linuxu zakázat / povolit určitému uživateli spuštění pouze některých vybraných příkazů v shellu? Mám nainstalovaný Debian / Ubuntu, zatím jsem se o tom nic moc nedočetl...
    Díky moc předem za radu.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    RUDOLF: jestli chces neco z shellu tak znam jedine SoX - http://sox.sourceforge.net/

    Pro editovani hudby obecne (gui): http://ardour.org/ ; http://lmms.sourceforge.net/ ; http://qtractor.sourceforge.net/ . Kazdy ma sve pouziti vyhody/nevyhody.
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    zdar, potřeboval bych do zmixovat několik audio tracků do jednoho souboru.. tj. audio stopy přes sebe.. nějakej nástroj z příkazový řádky? těch tracků je 100 a víc..
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    URZA: nezmizi, problem bude jinde. Nebyl mezi tim treba reboot?
    URZA
    URZA --- ---
    hm tak to nebylo namountovane... to je divne.. tak tedy jeste jednu otazku.. kdyz se nasshckuju na server a tam namountuju disk do adresare a potom se odhlasim a odpojim tak to namountovani zmizi?
    URZA
    URZA --- ---
    Ahoj, tak jsem nainstaloval headless debian a jsem tady s prvni lami otazkou :)

    Mam dva hdd... jeden na system a jeden vetsi (2TB) na data. Ten vetsi ma pouze jeden oddil - sdb1

    ten jsem v etc/fstab namapoval na /media/strix
    nano /etc/fstab :
    /dev/sdb1 /media/strix ext4 defaults 1 2

    adresar se objevil, nahral jsem tam nejake veci, pohodicka

    ale kdyz se podivam na vyuziti disku
    df /dev/sdb1
    Filesystem 1K-blocks Used Available Use% Mounted on
    udev 10240 0 10240 0% /dev

    tak to vypada ze tam nic neni...

    muzu nejak overit na ktery disk se data skutecne ukladaji?

    diky
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    NELDOR: Děkuji.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    hehe. ti z 64bit udela 32bit. Mozna i min!
    JUDIY
    JUDIY --- ---
    Ahoj.
    Prosim o radu mam problem najit program ktery by fungoval. Potrebuji synchronizaci a prevadeni videi a hudby do ipodu klasik, black 30gb. V kompu mam xubuntu. Zkusila jsem světlušku ktera mi pokaždy spadne když dam sesynchronizovat knihovny a nic se nestane. Potom mi tka napul fungoval Rhythmbox, ktery poprve prevedl asi pulku hudby a ted opet nefunguje, proste mi hodi okno že nereaguje. Zkousela jsem i Amarok - se myslim jmenuje, ten jsem nejak vubec nezvladla ovladat i kdyz jsem si nasla na entu navod - nebyly v nem prislusne kolonky.
    Dekuju
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    Mne se posledne stalo, ze mi na centosu doslo misto v /boot a yum upgrade skoncil s exitkodem 0 (!!!)
    nastesti jsem si ty hlasky o nedokonceny instalaci kernel-xen vsimnul, takze jsem smazal starsi, cimz se uvolnilo misto, pak jsem smazal novej kernel a pustil znova upgrade, cimz bylo vyreseno. Ale je to docela zrada, clovek casto detailne vypis pri upgradu nezkouma...
    PUPU
    PUPU --- ---
    DICK85: no, tohle se mi tedy moc nelibi, ale budiz. muzes ty baliky odinstalovat (rpm -ev --nodeps) a potom zase nainstalovat aktualni verze. hlavne si neodinstaluj aktualne bezici kernel.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam