• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    PUPU
    PUPU --- ---
    DICK85: no, tohle se mi tedy moc nelibi, ale budiz. muzes ty baliky odinstalovat (rpm -ev --nodeps) a potom zase nainstalovat aktualni verze. hlavne si neodinstaluj aktualne bezici kernel.
    DICK85
    DICK85 --- ---
    ta původní proběhla korektně a vůbec to nemakalo. Pak jsem to rozchodil na tom starém kernelu.Pak jsem provedl :yum install kernel a opět to proběhlo korektně ,ale po rebootu to píše problém s inicializací a že mám provést yum complete transaction a z toho vypadne viz níže .
    PUPU
    PUPU --- ---
    DICK85: to skoro vypada, ze se ta posledni aktualizace nejak uplne nepodarila. o tom ovsem nebyla rec... mel jsem za to, ze dobehla normalne?
    DICK85
    DICK85 --- ---
    PUPU: tak už to po rebootu parádně nabíha. když dám :yum complete transaction tak ty vyplivne toto : You could try using --skip-broken to work around the problem
    ** Found 2 pre-existing rpmdb problem(s), 'yum check' output follows:
    kernel-firmware-2.6.32-279.22.1.el6.noarch is a duplicate with kernel-firmware-2.6.32-220.23.1.el6.noarch
    kernel-headers-2.6.32-279.22.1.el6.i686 is a duplicate with kernel-headers-2.6.32-220.23.1.el6.i686
    PUPU
    PUPU --- ---
    DICK85: fajn, v tom pripade bude asi opravdu chyba v tom novem kernelu a nejspis to opravdu bude initrd/initramfs. pokud mas jeste chut to resit, zkus ho pregenerovat podle 'man dracut'. hlavne si nepremaz to, s cim ti to funguje
    DICK85
    DICK85 --- ---
    PUPU: tak jsem ho už nakopnul na starém jádru. uf uf
    DICK85
    DICK85 --- ---
    PUPU: právě že nenaběhne teď jsem trochu upravil grub.conf tak uvidíme co to udělá. Nicméně timeout=5 tam je skusim ješte zvednout
    PUPU
    PUPU --- ---
    DICK85: pri bootu ti to nenabidne, jaky kernel pouzit? to je dost divny. jinak v /etc/grub.conf je neco jako 'timeout=5', mozna to bude potrebovat zvednout.
    DICK85
    DICK85 --- ---
    PUPU: nevim jak na to. akorát to hledám. takže nemůžu potvrdit nebo vyvrátit jestli to se starým jadrem jede
    PUPU
    PUPU --- ---
    DICK85: prikaz se jmenuje 'dracut'. je to nahrada puvodniho mkinitrd. a nez si to vsechno roze*eres, tak zkus nejdriv to, na co jsem se te ptal PUPU:
    DICK85
    DICK85 --- ---
    Potřeboval bych pomoci. Snažím se v dokumentaci (centos 6.2) přijít na to jak se generuje initial ramdisk a vůbec z toho nejsem moudrej. Nemohl by jste mě prosím někdo nějak nakopnout. Děkuji
    DICK85
    DICK85 --- ---
    MCKIDNEY: ahoj tak abych se přiznal tak jsem buď něco zvrtal nebo to nebylo správně řešení. ještě mi do pošty přišlo že by to měl bejt problém s konfigurací bootloaderu (jádro neví, kde má kořenový filesystém), ne chybu jádra. Tak sem z toho zmatenej.
    PUPU
    PUPU --- ---
    MCKIDNEY: zrovna nedavno se mi se stejnym systemem stalo neco podobneho. zdechnul disk v sw mirroru a najednou to prestalo bootovat. dokud jsem disk nevymenil a pres rescue cd nesesynchronizoval, tak ani prd. cert vi, jak to tam ten dracut sestavuje. jestli tam chybelo neco od md nebo jen spatny modul... kdo vi.
    DICK85
    DICK85 --- ---
    MCKIDNEY: okukej jdu na to přes to cd. A jdu do jednoduší varianty a žádné úpravy nemám
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DICK85: Přijde mě, že máš zapnuté ahci a nemáš ho initrd image kernelu.

    Pokud se v tom trošku vyznáš, ale né moc, tak vezmi jakékoliv CD Centos 6 a zvol na něm Rescue Installed system. Po nastavení sítě a jazyka by ti to mělo normálně najít instalaci a přepneš do chroot. (chroot /mnt/sysimage jak ti poradí.)

    No a teďka záleží na tom co umíš. Nejjednodušší je smazat staré kernel instalace a nainstalovat znova. Je tam riziko, pokud máš upravenou verzi, ale to pravděpodobně nemáš. Grub vypadá, že je v pořádku.

    Stejně tak můžeš vnutit svoje moduly do initrd, ale to už je vcelku složitější. RPM by se o to měl postarat za tebe.
    PUPU
    PUPU --- ---
    DICK85: a se starym kernelem to nabehne?
    DICK85
    DICK85 --- ---
    Ahoj, mám tu centos 6.x a po auktualizaci a rebootu se mi přihodli toto prosím o radu:
    dick85 | Linux – rajce.net
    http://dick85.rajce.idnes.cz/Linux#Fotografie0244.jpg

    děkuji
    URZA
    URZA --- ---
    ADMIX: Diky pujdu do Debianu, pocetl jsem nejake clanky a mam z toho dobry pocit :)
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    Debian. Jednoduchy, minimalisticky a existuje na nej howto do kazde situace.
    URZA
    URZA --- ---
    (+ domaci media streaming)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam