• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    URZA: nezmizi, problem bude jinde. Nebyl mezi tim treba reboot?
    URZA
    URZA --- ---
    hm tak to nebylo namountovane... to je divne.. tak tedy jeste jednu otazku.. kdyz se nasshckuju na server a tam namountuju disk do adresare a potom se odhlasim a odpojim tak to namountovani zmizi?
    URZA
    URZA --- ---
    Ahoj, tak jsem nainstaloval headless debian a jsem tady s prvni lami otazkou :)

    Mam dva hdd... jeden na system a jeden vetsi (2TB) na data. Ten vetsi ma pouze jeden oddil - sdb1

    ten jsem v etc/fstab namapoval na /media/strix
    nano /etc/fstab :
    /dev/sdb1 /media/strix ext4 defaults 1 2

    adresar se objevil, nahral jsem tam nejake veci, pohodicka

    ale kdyz se podivam na vyuziti disku
    df /dev/sdb1
    Filesystem 1K-blocks Used Available Use% Mounted on
    udev 10240 0 10240 0% /dev

    tak to vypada ze tam nic neni...

    muzu nejak overit na ktery disk se data skutecne ukladaji?

    diky
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    NELDOR: Děkuji.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    hehe. ti z 64bit udela 32bit. Mozna i min!
    JUDIY
    JUDIY --- ---
    Ahoj.
    Prosim o radu mam problem najit program ktery by fungoval. Potrebuji synchronizaci a prevadeni videi a hudby do ipodu klasik, black 30gb. V kompu mam xubuntu. Zkusila jsem světlušku ktera mi pokaždy spadne když dam sesynchronizovat knihovny a nic se nestane. Potom mi tka napul fungoval Rhythmbox, ktery poprve prevedl asi pulku hudby a ted opet nefunguje, proste mi hodi okno že nereaguje. Zkousela jsem i Amarok - se myslim jmenuje, ten jsem nejak vubec nezvladla ovladat i kdyz jsem si nasla na entu navod - nebyly v nem prislusne kolonky.
    Dekuju
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    Mne se posledne stalo, ze mi na centosu doslo misto v /boot a yum upgrade skoncil s exitkodem 0 (!!!)
    nastesti jsem si ty hlasky o nedokonceny instalaci kernel-xen vsimnul, takze jsem smazal starsi, cimz se uvolnilo misto, pak jsem smazal novej kernel a pustil znova upgrade, cimz bylo vyreseno. Ale je to docela zrada, clovek casto detailne vypis pri upgradu nezkouma...
    PUPU
    PUPU --- ---
    DICK85: no, tohle se mi tedy moc nelibi, ale budiz. muzes ty baliky odinstalovat (rpm -ev --nodeps) a potom zase nainstalovat aktualni verze. hlavne si neodinstaluj aktualne bezici kernel.
    DICK85
    DICK85 --- ---
    ta původní proběhla korektně a vůbec to nemakalo. Pak jsem to rozchodil na tom starém kernelu.Pak jsem provedl :yum install kernel a opět to proběhlo korektně ,ale po rebootu to píše problém s inicializací a že mám provést yum complete transaction a z toho vypadne viz níže .
    PUPU
    PUPU --- ---
    DICK85: to skoro vypada, ze se ta posledni aktualizace nejak uplne nepodarila. o tom ovsem nebyla rec... mel jsem za to, ze dobehla normalne?
    DICK85
    DICK85 --- ---
    PUPU: tak už to po rebootu parádně nabíha. když dám :yum complete transaction tak ty vyplivne toto : You could try using --skip-broken to work around the problem
    ** Found 2 pre-existing rpmdb problem(s), 'yum check' output follows:
    kernel-firmware-2.6.32-279.22.1.el6.noarch is a duplicate with kernel-firmware-2.6.32-220.23.1.el6.noarch
    kernel-headers-2.6.32-279.22.1.el6.i686 is a duplicate with kernel-headers-2.6.32-220.23.1.el6.i686
    PUPU
    PUPU --- ---
    DICK85: fajn, v tom pripade bude asi opravdu chyba v tom novem kernelu a nejspis to opravdu bude initrd/initramfs. pokud mas jeste chut to resit, zkus ho pregenerovat podle 'man dracut'. hlavne si nepremaz to, s cim ti to funguje
    DICK85
    DICK85 --- ---
    PUPU: tak jsem ho už nakopnul na starém jádru. uf uf
    DICK85
    DICK85 --- ---
    PUPU: právě že nenaběhne teď jsem trochu upravil grub.conf tak uvidíme co to udělá. Nicméně timeout=5 tam je skusim ješte zvednout
    PUPU
    PUPU --- ---
    DICK85: pri bootu ti to nenabidne, jaky kernel pouzit? to je dost divny. jinak v /etc/grub.conf je neco jako 'timeout=5', mozna to bude potrebovat zvednout.
    DICK85
    DICK85 --- ---
    PUPU: nevim jak na to. akorát to hledám. takže nemůžu potvrdit nebo vyvrátit jestli to se starým jadrem jede
    PUPU
    PUPU --- ---
    DICK85: prikaz se jmenuje 'dracut'. je to nahrada puvodniho mkinitrd. a nez si to vsechno roze*eres, tak zkus nejdriv to, na co jsem se te ptal PUPU:
    DICK85
    DICK85 --- ---
    Potřeboval bych pomoci. Snažím se v dokumentaci (centos 6.2) přijít na to jak se generuje initial ramdisk a vůbec z toho nejsem moudrej. Nemohl by jste mě prosím někdo nějak nakopnout. Děkuji
    DICK85
    DICK85 --- ---
    MCKIDNEY: ahoj tak abych se přiznal tak jsem buď něco zvrtal nebo to nebylo správně řešení. ještě mi do pošty přišlo že by to měl bejt problém s konfigurací bootloaderu (jádro neví, kde má kořenový filesystém), ne chybu jádra. Tak sem z toho zmatenej.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam