• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    KOC256: nápověda:
    *** > /home/user/smazatpokus.txt
    KOC256
    KOC256 --- ---
    mám v cronu příkaz:
    5,15,25,35,45,55 * * * * wget -q http://example.com/cron/load-data/ > /dev/null

    Ale v /root/ se mi vytvareji soubory index.html, index.html.1, ... kde je problem?
    BELIEVER
    BELIEVER --- ---
    DELVIT: Díky, ovšem hned jsem narazil na další problém - nainstaloval jsem WINE, pak aktuální verzi Adobe Readeru a vše funguje perfektně, otevřu s tím jakýkoli běžný PDF soubor, ale nikoli ten jeden co potřebuju :)

    Hodí to chybovou hlášku

    Unhandled exception: 0xc06d007e in 32-bit code (0x7b839d82).

    Je zajímavý, že ostatní PDFka normálně otevřu, zřejmě ta chyba bude v něčem, co umožňuje Readeru využívat ty nový funkce...
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    BELIEVER: ano, a to jediny program ve kterem to otevres. Podle me mas jedinou sanci zkusit acroread od adobe. Pokud byl formular vytovreny ve verzi, ktera neni kompatabilini s tou myslim 9.x co je ted v linuxu, mas smulu a musis to otevrit na windows (t.j. windows ve virtualce a mit tam acrobat reader/full/etc.).
    BELIEVER
    BELIEVER --- ---
    ERGOSUM: Není, ve woknech to v Adobe normálně otevřu...
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    A jak to obejít je v celku problematické. Měl jsem na to statický snapshot WinXP ve VirtualBox. Nicméně je to otravné kvůli nárokům na RAM (3GB minimum pro hostitelský stroj) a podpora virtualizace (Moderní CPU)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    BELIEVER: To co jsi poslal ovšem není formulář, ale chybová hláška ve formátu PDF.
    PDF formuláře jsem dělal i vyplňoval už před lety. Jsou to velká hovada a neumějí česky(vlastnost PDF(kodování)).
    Jestli ses tedy nespletl ty, je to chyba odesilatele.
    BELIEVER
    BELIEVER --- ---
    Zdravím, tak jsem narazil na první problém - nemůžu otevřít tenhle soubor:

    prihlaska_pohledavky.pdf | Ulož.to
    http://uloz.to/xCcoa3Yt/prihlaska-pohledavky-pdf

    Jedná se o PDF formulář, který je možné rovnou vyplnit. Háček je, že to vyžaduje Adobe Reader 10 nebo vyšší a v linuxu je nejnovější verze Adobe Reader 9.něco.

    V repozitáři UBUNTU jsou kvanta PDF readerů a editorů, ale zkoušel jsem jich několik dobře hodnocených a žádný to neotevřel... Nemáte někdo zkušenost s dobrým PDF readerem, který by to uměl? Jinak už mě napadá jedině WINE a nainstalovat Windows verzi Adobe...


    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    PULKA: Systémové nástroje, uživatelé a skupiny
    PULKA
    PULKA --- ---
    Ahoj, neporadil byste mi někdo prosím, jak s Mintem/Ubuntu ho donutím, aby po spuštění pc (mám to jako dualboot) rovnou naběhl uživatel a neotravoval mne s přihlašováním a vybíráním sesion? Díky, nemůžu to nikde najít.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    NELDOR: no tak maximalne komercnich distribuci jako je treba ubuntu, ktery to ovsem udelalo :-)
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    HARVIE: Tohle nema s Linusem nicmoc spolecnyho, je to spis zalezitost bootloaderu, a predevsim - tohle si imho meli pohlidat vyrobci distribuci...
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    DELVIT: no vedeli sme to dlouho, tak zes to neresil ;-) asi to neni neco, co ma v popisu prace zrovna linus... nicmene je to proste klasicky prosazovani korporatnich cilu za pomoci klasickejch protiteroristickejch argumentu...
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    KOZICH2: OpenOffice nebo LibreOffice? (OpenDocument je XML)
    KOZICH2
    KOZICH2 --- ---
    enznáte někdo nejaký programek na jednoduchý převod dokumentu z *.xls,pd.... na formát *.xml?
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    HARVIE: mno nemyslim tim, ze by Linus mel nekam rychle bezet a doprosovat se neceho. Melo se to resit uz dobe navrhu tohoto kockopsa. No prave 'problem' s linuxama byl ten zamer ;)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    DELVIT: no nevim... ujel vlak... nemuzes cekat, ze linus bude vymejslet nejaky kontrakty, aby mu nekdo laskave podepsal nejakej binarni kod... ubuntu to udelalo... ale problem je v tom, ze UEFI je pseudobezpecnostni sracka, ktera stejne nic neresi (krome problemu s Linuxakama :-)
    K23
    K23 --- ---
    BELIEVER: tak ať se daří ;)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    NELDOR: naprosto souhlasim UEFI je mor, u ktereho Linuxovemu svetu trochu ujel vlak a ted to horko tezko dohani.
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    BELIEVER: Kamen urazu je to UEFI :-(. Tady bohuzel linuxovy svet tak trochu zaspal... Tuhle jsem se pokousel nabootovat nejaky live Linux na MacBook Air, a tvrde jsem narazil. Ani z flashky, ani z externi CD mechaniky jsem tam proste zadnou Linuxovou distribuci rozjet nedokazal (Ubuntu se teda dostalo nejdal, dokonce to natahlo i kernel, ale dal uz se nedostalo a ja nemel zas tolik casu se tim zabyvat dal).

    BELIEVER: Tak congrats, hlavne k tomu sitovemu scanneru! :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam