• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    PULKA: No přejít na LightDM :)
    PULKA
    PULKA --- ---
    RADICETA: hm, ale co s tím?

    A ještě jedna otázka:
    mám nainstalovaný perl, spustím cpan, chci nainstalovat nějaký modul a všechny hodí INSTALL_NO s touhle chybou:

    ERROR: Can't create '/usr/lib/perl/5.14.2/lib/perl/5.14.2/HTML'
    mkdir /usr/lib/perl/5.14.2/lib: Permission denied at /usr/share/perl/5.14/ExtUtils/Install.pm line 494

    čemuž nerozumím, imho by se to měl snažit nainstalovat jenom do usr/lib/perl/5.14.2/ ale nevím, neporadil byste někdo co s tím
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    PULKA: Tohle mi mint dělal v kombinaci Cinnamon - MDM. Doteď nevím proč. Ale od té doby co jsem přešel na LightDM problém se neobjevil.
    PULKA
    PULKA --- ---
    ERGOSUM: funguje, díky, akorát se to tam muselo doinstalovat.

    Ještě bych měla jednu otázku, mám poslední verzi Minutu (odpovídá ubuntu), původně tam byla možnost "vypnout/restartovat/odhlásit" a teď se nabízí pouze "odhlásit" a vypnout se dá až v naběhnuté logovací obrazovce, ale dost často to zamrzne. Nevíte co s tím? Chci menu restartovat / vypnout rovnou do hlavního menu (odhlašování mne nezajímá), díky za každou radu.
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    MCKIDNEY: ..Kdyby to mělo fungovat jak sis myslel, bude v tom smazatpokus.txt obsah těch .html
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ERGOSUM: ne, tak se to chovat nebude, budou tam pořád ty soubory, protože wget je ukládá a do stdout vypisuje pouze proces, který je potlačen pomocí quiet. To co jsi poslal pouze bude vytvářet jeden extra soubor.

    Správný postup je zde: AQUARIUS
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    KOC256: Takže > ti přesměruje standardní výstup kam určíš. Takže ls > seznam.txt ti uloží výstup z terminálu do souboru, ale rm seznam.txt > seznam2.txt ti do souboru seznam2.txt uloží jen to, co se při mazání vypíše na terminál.
    V tvém případě cron udělá práci a nevypisuje hlášení. proto ten prázdný soubor. Kdyby to mělo fungovat jak sis myslel, bude v tom smazatpokus.txt obsah těch .html
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ADMIX: Adobe přestalo podporvat aktivní linux vývoj. Formulář chce lepší verzi, než která pro linux je
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    BELIEVER: k cemu wine? acroread mysleno linuxovej, rozchazet win verzi pod wine musi bejt hardcore :)
    BELIEVER
    BELIEVER --- ---
    MCKIDNEY: Ok, díky za dovysvětlení.

    Snad se to časem vychytá, s těmito formuláři musím často pracovat... prozatím to řeším na notebooku.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    BELIEVER: To je právě to co ti říká, je to v těch formulářích. Problém není PDF editor, ale skript uvnitř dokumentu. Ve windows to otevřeš protože tam máš aktuální PDF Reader, ale pokud zkusíš jiný, tak ti to taky nepůjde.

    WINE ti taky fungovat nebude
    KOC256
    KOC256 --- ---
    VLASTIS:
    ERGOSUM:
    nejsem a neplánuji se linuxu věnovat nějak do hloubky. jen potřebuji jednu stránku volat co 5 minut a nechci abych musel dalším cronem mazat soubory, které mi první cron vytvoří...

    Vycházím z toho že jsem v auditku pro začátečníky...

    AQUARIUS:
    ano to je presne ono. ten script stahuje z WS nejake data ale stranka samotna pro me neni dulezita. A ten script bezi na serveru kde zase neni CRON takze to takto poustim z jineho serveru...
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    KOC256: co presne tim chces dosahnout? aby se provedl ten skript? zkus
    wget -q -O /dev/null http://example.com/cron/load-data/ > /dev/null
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ERGOSUM:
    prázný soubor...

    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    KOC256: napoveda 2 (jestli to chces delat IMO slozite..)
    Redirecting wget to STDOUT – now with Syntax Highlighting - Stefan Fischerländer
    http://fischerlaender.de/webdev/redirecting-wget-to-stdout
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    KOC256: nápověda:
    *** > /home/user/smazatpokus.txt
    KOC256
    KOC256 --- ---
    mám v cronu příkaz:
    5,15,25,35,45,55 * * * * wget -q http://example.com/cron/load-data/ > /dev/null

    Ale v /root/ se mi vytvareji soubory index.html, index.html.1, ... kde je problem?
    BELIEVER
    BELIEVER --- ---
    DELVIT: Díky, ovšem hned jsem narazil na další problém - nainstaloval jsem WINE, pak aktuální verzi Adobe Readeru a vše funguje perfektně, otevřu s tím jakýkoli běžný PDF soubor, ale nikoli ten jeden co potřebuju :)

    Hodí to chybovou hlášku

    Unhandled exception: 0xc06d007e in 32-bit code (0x7b839d82).

    Je zajímavý, že ostatní PDFka normálně otevřu, zřejmě ta chyba bude v něčem, co umožňuje Readeru využívat ty nový funkce...
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    BELIEVER: ano, a to jediny program ve kterem to otevres. Podle me mas jedinou sanci zkusit acroread od adobe. Pokud byl formular vytovreny ve verzi, ktera neni kompatabilini s tou myslim 9.x co je ted v linuxu, mas smulu a musis to otevrit na windows (t.j. windows ve virtualce a mit tam acrobat reader/full/etc.).
    BELIEVER
    BELIEVER --- ---
    ERGOSUM: Není, ve woknech to v Adobe normálně otevřu...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam