• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    KOC256
    KOC256 --- ---
    VLASTIS:
    ERGOSUM:
    nejsem a neplánuji se linuxu věnovat nějak do hloubky. jen potřebuji jednu stránku volat co 5 minut a nechci abych musel dalším cronem mazat soubory, které mi první cron vytvoří...

    Vycházím z toho že jsem v auditku pro začátečníky...

    AQUARIUS:
    ano to je presne ono. ten script stahuje z WS nejake data ale stranka samotna pro me neni dulezita. A ten script bezi na serveru kde zase neni CRON takze to takto poustim z jineho serveru...
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    KOC256: napoveda 2 (jestli to chces delat IMO slozite..)
    Redirecting wget to STDOUT – now with Syntax Highlighting - Stefan Fischerländer
    http://fischerlaender.de/webdev/redirecting-wget-to-stdout
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    KOC256: nápověda:
    *** > /home/user/smazatpokus.txt
    KOC256
    KOC256 --- ---
    mám v cronu příkaz:
    5,15,25,35,45,55 * * * * wget -q http://example.com/cron/load-data/ > /dev/null

    Ale v /root/ se mi vytvareji soubory index.html, index.html.1, ... kde je problem?
    BELIEVER
    BELIEVER --- ---
    DELVIT: Díky, ovšem hned jsem narazil na další problém - nainstaloval jsem WINE, pak aktuální verzi Adobe Readeru a vše funguje perfektně, otevřu s tím jakýkoli běžný PDF soubor, ale nikoli ten jeden co potřebuju :)

    Hodí to chybovou hlášku

    Unhandled exception: 0xc06d007e in 32-bit code (0x7b839d82).

    Je zajímavý, že ostatní PDFka normálně otevřu, zřejmě ta chyba bude v něčem, co umožňuje Readeru využívat ty nový funkce...
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    BELIEVER: ano, a to jediny program ve kterem to otevres. Podle me mas jedinou sanci zkusit acroread od adobe. Pokud byl formular vytovreny ve verzi, ktera neni kompatabilini s tou myslim 9.x co je ted v linuxu, mas smulu a musis to otevrit na windows (t.j. windows ve virtualce a mit tam acrobat reader/full/etc.).
    BELIEVER
    BELIEVER --- ---
    ERGOSUM: Není, ve woknech to v Adobe normálně otevřu...
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    A jak to obejít je v celku problematické. Měl jsem na to statický snapshot WinXP ve VirtualBox. Nicméně je to otravné kvůli nárokům na RAM (3GB minimum pro hostitelský stroj) a podpora virtualizace (Moderní CPU)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    BELIEVER: To co jsi poslal ovšem není formulář, ale chybová hláška ve formátu PDF.
    PDF formuláře jsem dělal i vyplňoval už před lety. Jsou to velká hovada a neumějí česky(vlastnost PDF(kodování)).
    Jestli ses tedy nespletl ty, je to chyba odesilatele.
    BELIEVER
    BELIEVER --- ---
    Zdravím, tak jsem narazil na první problém - nemůžu otevřít tenhle soubor:

    prihlaska_pohledavky.pdf | Ulož.to
    http://uloz.to/xCcoa3Yt/prihlaska-pohledavky-pdf

    Jedná se o PDF formulář, který je možné rovnou vyplnit. Háček je, že to vyžaduje Adobe Reader 10 nebo vyšší a v linuxu je nejnovější verze Adobe Reader 9.něco.

    V repozitáři UBUNTU jsou kvanta PDF readerů a editorů, ale zkoušel jsem jich několik dobře hodnocených a žádný to neotevřel... Nemáte někdo zkušenost s dobrým PDF readerem, který by to uměl? Jinak už mě napadá jedině WINE a nainstalovat Windows verzi Adobe...


    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    PULKA: Systémové nástroje, uživatelé a skupiny
    PULKA
    PULKA --- ---
    Ahoj, neporadil byste mi někdo prosím, jak s Mintem/Ubuntu ho donutím, aby po spuštění pc (mám to jako dualboot) rovnou naběhl uživatel a neotravoval mne s přihlašováním a vybíráním sesion? Díky, nemůžu to nikde najít.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    NELDOR: no tak maximalne komercnich distribuci jako je treba ubuntu, ktery to ovsem udelalo :-)
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    HARVIE: Tohle nema s Linusem nicmoc spolecnyho, je to spis zalezitost bootloaderu, a predevsim - tohle si imho meli pohlidat vyrobci distribuci...
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    DELVIT: no vedeli sme to dlouho, tak zes to neresil ;-) asi to neni neco, co ma v popisu prace zrovna linus... nicmene je to proste klasicky prosazovani korporatnich cilu za pomoci klasickejch protiteroristickejch argumentu...
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    KOZICH2: OpenOffice nebo LibreOffice? (OpenDocument je XML)
    KOZICH2
    KOZICH2 --- ---
    enznáte někdo nejaký programek na jednoduchý převod dokumentu z *.xls,pd.... na formát *.xml?
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    HARVIE: mno nemyslim tim, ze by Linus mel nekam rychle bezet a doprosovat se neceho. Melo se to resit uz dobe navrhu tohoto kockopsa. No prave 'problem' s linuxama byl ten zamer ;)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    DELVIT: no nevim... ujel vlak... nemuzes cekat, ze linus bude vymejslet nejaky kontrakty, aby mu nekdo laskave podepsal nejakej binarni kod... ubuntu to udelalo... ale problem je v tom, ze UEFI je pseudobezpecnostni sracka, ktera stejne nic neresi (krome problemu s Linuxakama :-)
    K23
    K23 --- ---
    BELIEVER: tak ať se daří ;)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    NELDOR: naprosto souhlasim UEFI je mor, u ktereho Linuxovemu svetu trochu ujel vlak a ted to horko tezko dohani.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam