• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    BARC2A:
    inkscape
    BARC2A
    BARC2A --- ---
    prosim o typ na uplne jednoduchy graficky editor, de mi jen o zakladni upravy obrazku v ruznych formatech, orezavani apod. zjistila sem, ze nemam nainstalovano ani nic jako malovani, nebo tak. dik:)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MCKIDNEY:
    dik za vysvetleni
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    KOC256: wget slouží ke stažení souborů, zatímco curl slouží k odesílání dotazů přes POST/GET.

    Takže z semantického pohledu na věc curl je lepší jak wget. V tomto případě je to vcelku jedno
    KOC256
    KOC256 --- ---
    HARVIE:
    můžeš rozvést?

    Toto:
    wget -q -O /dev/null http://example.com/cron/load-data/ > /dev/null

    mi ke spokojenosti funguje...
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    KOC256: idealne curl misto wgetu....
    PULKA
    PULKA --- ---
    CHOROBA: Zkousela jsem, nepomohlo. Nakonec mi ruply nervy, mám tam teď xubuntu, všechno co potřebuju zabírá o polovičku méně než na mintu v xfce, je to rychlejší a kromě toho, že mi ještě zbývá nainstalovat program od francouzských kolegů, tak to vypadá mnohem lépe. Díky za rady, měla jsem pocit, že se to všechno zbláznilo a nechtělo se to nechat opravit....
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    vygumuj /var/log
    PULKA
    PULKA --- ---
    PULKA: a cast toho mate-desktop a lxd tam musi byt, protoze mi to nainstalovalo asi stovku absolutne zbytecnejch programu, ktery tam vubec nechci a ted se jich nejde zbavit (treba tri textovy editory apod.), vubec mne nenapdalo, ze zmena grafickeho interface znamena, ze se mi tam nacpou tyhle veci
    PULKA
    PULKA --- ---
    CHOROBA: nevím, nic z toho nepomáhá.

    když vypíšu obsazenost disku dostanu tohle (po cleanu)
    Filesystem Size Used Avail Use% Mounted on
    /dev/loop0 4,9G 4,6G 72M 99% /
    udev 2,1G 4,1k 2,1G 1% /dev
    tmpfs 808M 852k 807M 1% /run
    none 5,3M 0 5,3M 0% /run/lock
    none 2,1G 95k 2,1G 1% /run/shm
    none 105M 8,2k 105M 1% /run/user
    /dev/sda2 111G 93G 18G 84% /host

    žádná aplikace odinstalovat nejde (hláška No space left on the device)

    když se přihlásím a podívám se na session tak mi jich to furt nabízí asi 8 místo jenom té jedné xfce, co mám (je tam nějaký mate, lxde...) divný a nevím co s tím. Asi bych to celé přeinstalovala, nebýt toho, že potřebuju nějaké ošklivé programy od mých kolegů jejichž instalace je vždycky tak prasácká, že mi to trvá celej den
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    apt-get remove --purge jmenobaliku
    apt-get clean
    PULKA
    PULKA --- ---
    PULKA: hm, evidentne pas de chance aujourd'hui, zkousela jsem tam krome lxde hodit i puvodni mint znovu (coz byla chyba) a chciplo to na nedostatku mista na disku (coz jsem si neuvedomila, mam linux jako dual boot na malem ssd u ultrabooku), sudo apt-get remove nezabralo (respektive odebralo to 35 kb), lxde mi patrne zrusilo software-center a ja nemam absolutne paru, jak dostat nainastalovane veci pryc, kdyz nevim, jak se jmenujou, protoze jinak nechapu proc nezabralo to remove.... ach jo.

    nejaky tip, co s tim? krome toho pockat na dodelani zkousky, odinstalovat cely tenhle otravny mint, ktery se podela pokazde, kdyz do nej sahnu (google v rychlosti nezabral a ja potrebuju jeste neco doprogramovat a pak si jit lehnout, stejne budu mit cas zitra). díky za jakoukoliv radu, jinak preju dobrou noc
    PULKA
    PULKA --- ---
    ERGOSUM: aha, fajn, do toho jdu hned. díky, dám vědět, jestli to zabralo.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    PULKA: Mělo by stačit přidat balík s prostředím LXDE, po odhlášení se do něj přepnout a hotovo. Mint s LXDE v instalacích je a v Ubuntu tyhle přechody fungují.
    PULKA
    PULKA --- ---
    ERGOSUM: uvidím, když mne to bude moc otravovat, tak se do toho pustím, ale momentálně tam mám rozchozený (kromě perlu, co se rozhasil) všechny pitomý francouzský skripty mých kolegů a jejich kolegů, dědů a pradědů a jestli to budu dělat ještě jednou, tak zešedivím...

    DANIELSOFT: hmm, to bych si mohla uložit jako bash script a dát na plochu, prozatím...
    díky!
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    PULKA: mě napadá vypínat z řádku pomocí "sudo shutdown -h now"
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    PULKA: Já používám Lubuntu. Krásně rychlé a malé prostředí(LXDE) + zdroje Ubuntu.
    PULKA
    PULKA --- ---
    RADICETA: bezva, začínám ho mít plný zuby. Potřebuju něco malého, přiměřeně grafického a jediná fce, k čemu můj linux slouží je perl, cpp, (a cygwinpod windows není dobrá varianta pro náročnější operace) internet a sem tam libre office,ostatní fce jsou mi ukradený a na oplátku potřebuju úplně malou instalaci, která mi nezabírá na mém disku s win moc místa.
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    PULKA: No přejít na LightDM :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam