• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    DANIELSOFT: Takový soubor v /etc/ nemám :D
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    CERMINEK: to vypadá, že v souboru /etc/inittab je defaultní runlevel 3 místo 5, můžeš sem tento soubor pastnout?
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    HARVIE: Přihlašovací obrazovku jsem nijak od instalace nenastavoval.. takže to skáče rovnou do terminálu, protože to není nastavené?
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    CERMINEK: mas nainstalovany a povoleny nektery z desktop manageru? (= prihlasovaci obrazovku)
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Ahoj, mám zdánlivě neřešitelný dotaz... Na Linux Mint 14 Nadia mi ne a ne startovat GUI. Když zapnu, restartnu PC, tak nabehne do konzole a musím zadávat startx... a absolutně nevím, jak to vyřešit i přes několik dní na googlu - a v terminálu nejsem zrovna zběhlý :D
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    KOC256: no jde o to, ze curl cpe odpoved ze serveru na stdout defaultne bez premejsleni o optionach :) ale jestli to cpes do /dev/null, tak je to asi jedno :)
    LUDO
    LUDO --- ---
    BARC2A: kolourpaint, v podstate linuxove Malovani
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ja teda vetsinou mrdky resim pres resize v console..atd..
    gimop je takovej velkej bracha
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    CHOROBA: Gimp je alternativa k Photoshopu, nebo Paintshopu. Trochu jiný level=mnohem víc funkcí=méně přehledný. Ale někdo ho používá na všechno a získává tak praxi.
    RAGNAROK: Inkscape je výborný na vektorové obrázky, v bitmapě je omezený. Doporučuji na plakátky.

    Já mám na čmárání třeba mtPaint. Aniž bych trval na tom, že je nejlepší. Různých kreslítek je nepřeberně.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    linux = gimp?
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    BARC2A:
    jeste treba v oo draw
    BARC2A
    BARC2A --- ---
    RAGNAROK: dik;) a sorry za ten typ, ted to vidim:)
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    BARC2A:
    inkscape
    BARC2A
    BARC2A --- ---
    prosim o typ na uplne jednoduchy graficky editor, de mi jen o zakladni upravy obrazku v ruznych formatech, orezavani apod. zjistila sem, ze nemam nainstalovano ani nic jako malovani, nebo tak. dik:)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MCKIDNEY:
    dik za vysvetleni
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    KOC256: wget slouží ke stažení souborů, zatímco curl slouží k odesílání dotazů přes POST/GET.

    Takže z semantického pohledu na věc curl je lepší jak wget. V tomto případě je to vcelku jedno
    KOC256
    KOC256 --- ---
    HARVIE:
    můžeš rozvést?

    Toto:
    wget -q -O /dev/null http://example.com/cron/load-data/ > /dev/null

    mi ke spokojenosti funguje...
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    KOC256: idealne curl misto wgetu....
    PULKA
    PULKA --- ---
    CHOROBA: Zkousela jsem, nepomohlo. Nakonec mi ruply nervy, mám tam teď xubuntu, všechno co potřebuju zabírá o polovičku méně než na mintu v xfce, je to rychlejší a kromě toho, že mi ještě zbývá nainstalovat program od francouzských kolegů, tak to vypadá mnohem lépe. Díky za rady, měla jsem pocit, že se to všechno zbláznilo a nechtělo se to nechat opravit....
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    vygumuj /var/log
    PULKA
    PULKA --- ---
    PULKA: a cast toho mate-desktop a lxd tam musi byt, protoze mi to nainstalovalo asi stovku absolutne zbytecnejch programu, ktery tam vubec nechci a ted se jich nejde zbavit (treba tri textovy editory apod.), vubec mne nenapdalo, ze zmena grafickeho interface znamena, ze se mi tam nacpou tyhle veci
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam