• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    PULKA
    PULKA --- ---
    Nevíte kde nastavit v X/ubuntu scrollování? Par deafault je tam že se scroluje okno nad kterým je kurzor a já bych byla mnohem radši, kdyby se scrolovalo jenom v okně, které je aktivní.... Díky.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    DANIELSOFT: Takový soubor v /etc/ nemám :D
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    CERMINEK: to vypadá, že v souboru /etc/inittab je defaultní runlevel 3 místo 5, můžeš sem tento soubor pastnout?
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    HARVIE: Přihlašovací obrazovku jsem nijak od instalace nenastavoval.. takže to skáče rovnou do terminálu, protože to není nastavené?
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    CERMINEK: mas nainstalovany a povoleny nektery z desktop manageru? (= prihlasovaci obrazovku)
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Ahoj, mám zdánlivě neřešitelný dotaz... Na Linux Mint 14 Nadia mi ne a ne startovat GUI. Když zapnu, restartnu PC, tak nabehne do konzole a musím zadávat startx... a absolutně nevím, jak to vyřešit i přes několik dní na googlu - a v terminálu nejsem zrovna zběhlý :D
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    KOC256: no jde o to, ze curl cpe odpoved ze serveru na stdout defaultne bez premejsleni o optionach :) ale jestli to cpes do /dev/null, tak je to asi jedno :)
    LUDO
    LUDO --- ---
    BARC2A: kolourpaint, v podstate linuxove Malovani
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ja teda vetsinou mrdky resim pres resize v console..atd..
    gimop je takovej velkej bracha
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    CHOROBA: Gimp je alternativa k Photoshopu, nebo Paintshopu. Trochu jiný level=mnohem víc funkcí=méně přehledný. Ale někdo ho používá na všechno a získává tak praxi.
    RAGNAROK: Inkscape je výborný na vektorové obrázky, v bitmapě je omezený. Doporučuji na plakátky.

    Já mám na čmárání třeba mtPaint. Aniž bych trval na tom, že je nejlepší. Různých kreslítek je nepřeberně.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    linux = gimp?
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    BARC2A:
    jeste treba v oo draw
    BARC2A
    BARC2A --- ---
    RAGNAROK: dik;) a sorry za ten typ, ted to vidim:)
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    BARC2A:
    inkscape
    BARC2A
    BARC2A --- ---
    prosim o typ na uplne jednoduchy graficky editor, de mi jen o zakladni upravy obrazku v ruznych formatech, orezavani apod. zjistila sem, ze nemam nainstalovano ani nic jako malovani, nebo tak. dik:)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MCKIDNEY:
    dik za vysvetleni
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    KOC256: wget slouží ke stažení souborů, zatímco curl slouží k odesílání dotazů přes POST/GET.

    Takže z semantického pohledu na věc curl je lepší jak wget. V tomto případě je to vcelku jedno
    KOC256
    KOC256 --- ---
    HARVIE:
    můžeš rozvést?

    Toto:
    wget -q -O /dev/null http://example.com/cron/load-data/ > /dev/null

    mi ke spokojenosti funguje...
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    KOC256: idealne curl misto wgetu....
    PULKA
    PULKA --- ---
    CHOROBA: Zkousela jsem, nepomohlo. Nakonec mi ruply nervy, mám tam teď xubuntu, všechno co potřebuju zabírá o polovičku méně než na mintu v xfce, je to rychlejší a kromě toho, že mi ještě zbývá nainstalovat program od francouzských kolegů, tak to vypadá mnohem lépe. Díky za rady, měla jsem pocit, že se to všechno zbláznilo a nechtělo se to nechat opravit....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam