• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    GHORMOON: no ja sem optimista a nejdriv se podivam do biosu :)
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    HARVIE: Tim chce rict, ze to nekdy prenastavit nejde a je potreba flashku naformatovat jinak (uz jsem se setkal)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    BURAN: Potrebujes TFTP server s potrebnejma imagema a pak DHCP server, kterej preda klientovi krome nastaveni site taky ip adresu tohodle TFTP serveru a cestu k tem souborum na tom TFTP...
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Tim chce GHORMOON rict, ze je to v biosu mozna treba prenastavit z USB FDD na USB HDD... nemel by to bejt problem...
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    BURAN: abych pravdu rekl, jeste jsem to nedelal ... vim, ze to jde ale to je tak vsechno :D takze ti maximalne muzu nalinkovat, co mi padne z google :)

    btw tu sit ti to nabizi, jo?
    BURAN
    BURAN --- ---
    GHORMOON: jak se prosimte dela to bootovani po siti? mam tu jeden starsi laptop, z USB bootovat neumi a CD mechaniku ma nakou vycvachtanou, takze po tej siti to je zajimava moznost.
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    predpokladam, ze ta ubunti vec dela flashku co se tvari jako USB HDD, ne FDD, starsim deskam na tom obcas zalezi :) jsou nastroje, co to umi preformatovat, ale nejsem si jistej, jestli to ten ubunti nesmysl zase nepreformatuje zpatky, ubuntu sem nikdy neinstaloval :D
    DAW
    DAW --- ---
    CHOROBA: flashku jsem vyrobil přes program, kterej přímo doporučujou na stránkách Ubuntu.. Zkoušel jsem to několikrát se zasunutou flashkou (a s tímhle nastavením bootu), ale ten laptop se na ní vůbec ani nepodíval (neblikla).. jinak jediný možnosti u toho prvního bodu jsou právě jen USB FDD nebo disable..
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    mas tam tu flashku strcenou, kdyz vidis tohle? nebo nejde na to 1. "kliknout" a vybrat usb hdd nebo tak neco

    jinak tu flashku sis doufam vyrobil pres unetbootin?
    DAW
    DAW --- ---
    díky všem

    CHOROBA: až teď jsem se dostal k restartování.. takže záložka Boot je, a pod ní je uvedeno:
    1. Removable Device (USB FDD)
    2. IDE Hard Drive
    3. ATAPI CD-ROM
    4. Other (INT18 Device(Network))
    Onboard LAN Boot ROM (Disabled)

    Na základě toho jsem usoudil, že by to přes USB mělo jít a dokonce jsem jednou zkusil i disablovat všechny následující možnosti, bohužel neúspěšně.. Jedině mě napadlo, jestli k tomu není určen jen jeden kokrétní USB slot (celkem má 4), ale to jsem nezkoušel.

    HARVIE: To zní docela jednoduše :) ... ale jsem fakt amatér, takže věcem jako příkazový řádky a tp. opravdu nerozumim..
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    tak to jo :)))
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    PISKVOR: ono by to slo i bez swapu... resiznout oddil s filesystemem neni zas tak slozity a uz vubec ne, kdyz jde o zvetseni :) e2resize nebo jak se to jmenuje...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    HARVIE: No, to by mozna slo, vidis...
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    PISKVOR: proc? udelas si oddil, das na nej instalacku, nainstalujes a po instalaci oddil s instalackou preformatujes treba na swap... nevidim nejmensi problem :)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RATTKIN: Ma moznost instalace toho instalacniho ISO na libovolne blokove zarizeni; to ale neznamena, ze je to vhodny postup k instalaci na harddisk, natoz na aktualne pouzivany harddisk :(
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    CHOROBA: unetbootin má taky možnost instalace na hdd. wubi neznam, ale pry se to používá, tak nevím.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    unetbootin ti nic nenainstaluje, ten ti jen prevede cdrom ISO na flashku. asis myslel WUBI, ale to je hrozna hruza
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    DAW: pokud máš XP a chceš instalovat ubuntu z toho tak tohle: http://en.wikipedia.org/wiki/UNetbootin
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    DAW: master slave ne..je tam spis nejaka zalozka "boot" nebo boot priority? spis hod co to je za model, dyk toho bude plnej gogol :)
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    po siti ti to nabootovat dovoli?
    DAW
    DAW --- ---
    PISKVOR: Můžu sehnat.. ale až za pár týdnů.. ovšem jestli to je jediná možnost, tak asi nic jinýho nezbude a budu si muset počkat..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam