• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    uz to nekdo zminoval, proc nepouzijes tohle? http://www.ubuntu.com/download/desktop/install-ubuntu-with-windows
    BRUMLIK59
    BRUMLIK59 --- ---
    díky
    BRUMLIK59
    BRUMLIK59 --- ---
    já nejsem u té mašiny, mám ji doma a jsem v práci, dík za radu, kouknu se večer
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    BRUMLIK59: Když si dáš
    lsusb
    , vidíš ho tam? (Měl by se hlásit jako USB Mass Storage)
    BRUMLIK59
    BRUMLIK59 --- ---
    ahoj, kdo poradí: mám přídavnej zálohovací disk, kterej se připojuje přes USB. Nevidím ho. Můžete i poradit nějakou utilitku pro vidění čehokoliv, co se připojuje přes USB port, včetně např.přehravače ?
    BURAN
    BURAN --- ---
    bezva, diky za nasmerovani :)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Aha... koukam, ze dtto AQUARIUS
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    BURAN: no tftp server na debianu nasetupujes za par minut... jaky image tam mas mit to se dozvis nejlip tak, ze si stahnes rovnou nejakou distribuci pripravenou na netboot (debian afaik ma instalacku co jenom stahnes do root adresare tftp). jediny co potrebujes je pridat 2 radky (ktery se dozvis tamtez) do konfigurace DHCP serveru. to muze bejt problem pokud mas DHCP na routeru z datartu. v takovym pripade na nem musis vypnout DHCP a nainstalovat si na ten server DNSMasq a adresy davat z nej...
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    GHORMOON, BURAN: obcas jsou na tech internetech navody, podle kterejch se da jet krok za krokem copy&paste. Ty dva, co jsem linkoval, k nim patri. Pripadne roli TFTP serveru umi zastat i NAS od Synology od verze firmware 4.2.
    BURAN
    BURAN --- ---
    AQUARIUS: klicovy je prave to "kdyz vis, co delas", protoze pro mne treba jsou to vsechno uplne novy veci, takze takovy akce mam casto na celej den :)
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    AQUARIUS: kdyz vis co delas ... :) ty navody co sem nasel ja by mi nakou tu chvili zabraly :D tim tuplnem, ze bych nejdriv musl nainstalovat nakej OS na desktop, ze kteryho bych ten server delal :D
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    GHORMOON: "trosku na dyl" je zavadejici... boot ze site probiha tak, ze klient posle DHCP request, na ten mu DHCP server odpovi adresou a prida informaci o jmenu souboru, klient si ten soubor stahne pres TFTP a zpravidla se mu zobrazi nejaky boot menu, ze kteryho si vybere co dal.
    Co se tyce software, je na to na strane serveru vybornej dnsmasq, kterej umi zastat roli DNS, DHCP i TFTP serveru a cela konfigurace je na 3 radky:
    enable-tftp
    tftp-root=/tftpboot
    dhcp-boot=pxelinux.0

    tohle klientovi rekne, ze ma stahnout soubor ze serveru z /tftpboot/pxelinux.0. Dal se da postupovat treba podle tohohle navodu, pri pouziti dnsmasqu staci projit jenom tu cast s instalaci syslinuxu a vytvoreni obsahu /tftpboot/... , inspirace na vytvoreni menu je pak tady.
    Kdyz vis, co delas, cela konfigurace zabere priblizne tolik casu, kolik jsem venoval psani tohohle postu.
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    BURAN: jo, je to trosku na dyl, navody na to po netu sou, asi si to taky nekdy zkusim, at jen netlacham o blbostech kdyz o tom vim hovno :D kazdopadne kamos tim uz nakej starej ntb bez mechaniky zachranoval, takze to urcite jde :D
    BURAN
    BURAN --- ---
    GHORMOON: jj bootovani po siti to nabizi.

    HARVIE: hm tak to si necham na nejaky dlouhy zimni vecer :D
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    HARVIE: to jo, jen mi to vyznelo, ze to hledal a neslo :) samozrejme, at to zkusi najit :)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    GHORMOON: no ja sem optimista a nejdriv se podivam do biosu :)
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    HARVIE: Tim chce rict, ze to nekdy prenastavit nejde a je potreba flashku naformatovat jinak (uz jsem se setkal)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    BURAN: Potrebujes TFTP server s potrebnejma imagema a pak DHCP server, kterej preda klientovi krome nastaveni site taky ip adresu tohodle TFTP serveru a cestu k tem souborum na tom TFTP...
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Tim chce GHORMOON rict, ze je to v biosu mozna treba prenastavit z USB FDD na USB HDD... nemel by to bejt problem...
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    BURAN: abych pravdu rekl, jeste jsem to nedelal ... vim, ze to jde ale to je tak vsechno :D takze ti maximalne muzu nalinkovat, co mi padne z google :)

    btw tu sit ti to nabizi, jo?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam