• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    ADMIX: to je fer... driv me to nutilo to opravovat z windows, takze to koncilo tim, ze sem to forcoval :-D
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    ADMIX: Děkuji. V mém případě tedy stačilo jen korektně odhlásit z windows.
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    Dostatecne novy ntfs-3g to umi vyresit, pri mountu napise neco ve smyslu "Volume was not unmounted correctly in Windows - fixing"
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    CHOROBA: Děkuji. Zkusím.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    si ji asi blbe odpojil ve widlich, proto se ti mounti jako read only
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    Mám flashku naplněnou ve windows.
    Zadám "sudo detox /adresar", vyjede mi hláška "Read-only file system" a k překódování nedojde.
    Potřeboval bych tedy aby to při překódování názvu zkopírovalo soubor na linuxový disk.
    Jak to mám udělat?
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    DAW: jop... to jsem myslel...
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    pri bootu ESC ukaze boot menu, esli tam uvidis flash drive ?
    mozna upgrade BIOSu by mohl pomoct..
    DAW
    DAW --- ---
    našel jsem toto:
    Plop - Documentation / Manual / Examples - Free Boot Manager, builtin usb driver, native usb, boot different operating systems, cdrom, usb, freeware, option rom bios
    http://www.plop.at/en/bootmanager/intro.html
    šlo by použít?
    na následující stránce návodu píší:
    The boot manager will be installed as primary boot manager to your hard disk. No extra partition and required. The boot manager will be in the first sectors of your hard disk before the first partition begins. The boot manager starts even when no operating system exists.

    to by mohlo být právě to, co potřebuju (?)
    DAW
    DAW --- ---
    CHOROBA: jestli to byla otázka na mě, tak mám Asus A2500L - na netu je minimum informací, asi to nebyl úplně běžnej notebook..
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Pak jsem jeste videl nejakou bootovaci disketu, kterou nabootujes a ona pak umi zavadet jiny veci na kompech s hloupym biosem... pravdepodobne by sla naflashovat na tu flashku...
    DAW
    DAW --- ---
    HARVIE: GHORMOON: jj.. Hledal a nešlo..
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    by stacilo myslim kdyby napsal typ notebooku
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Setkal jsem se s tím, že pro bootování z USB je třeba zadat bootování z HDD a z nabízených disků vybrat ten USB. Stejně to fungovalo pro kartu.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    pac to nainstaluje ubuntu do jednoho souboru ulozenyho na widlim ntfs...a to uplne nejni zdravy
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    Dyt je to vypada jako jedina schudna moznost proti tomu, co tu vsichni haluzi:] Mozna az na tu externi mechaniku.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    PUNKREASS: pac je to na hovno.
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    uz to nekdo zminoval, proc nepouzijes tohle? http://www.ubuntu.com/download/desktop/install-ubuntu-with-windows
    BRUMLIK59
    BRUMLIK59 --- ---
    díky
    BRUMLIK59
    BRUMLIK59 --- ---
    já nejsem u té mašiny, mám ji doma a jsem v práci, dík za radu, kouknu se večer
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    BRUMLIK59: Když si dáš
    lsusb
    , vidíš ho tam? (Měl by se hlásit jako USB Mass Storage)
    BRUMLIK59
    BRUMLIK59 --- ---
    ahoj, kdo poradí: mám přídavnej zálohovací disk, kterej se připojuje přes USB. Nevidím ho. Můžete i poradit nějakou utilitku pro vidění čehokoliv, co se připojuje přes USB port, včetně např.přehravače ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam