• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    RIVA
    RIVA --- ---
    BURAN: Dikec, prednesu to brachovi :)
    BURAN
    BURAN --- ---
    RIVA: je to jedina zvukovka ktera mi chodila bez problemu a hned s Ubuntu. ve VB nevim, to jsem nikdy nezkousel. 2.5k stoji nova, za 1k se obcas objevi jeta.
    btw jestli je ucel delat na tom muziku tak 2.5k je rekl bych takova hranice kde zacinaji amatersky pouzitelne zvukovky. zvukovka na delani muziky za 1k je usmevny pozadavek :)
    na druhou stranu jestli dotycna osoba doted delala muziku na interni zvukovce a stacilo ji to, muzes ji klidne koupit toho Soundblastera ;)
    RIVA
    RIVA --- ---
    BURAN: Ozkouseno? Ubuntu ani virtualni wokna pres virtualbox s ni problem mit nebudou? 2.5k je docela palka.
    BURAN
    BURAN --- ---
    RIVA: MAYA 44 USB
    RIVA
    RIVA --- ---
    Zdar, nemohli byste mi nekdo doporucit nejakou externi (usb) zvukovku, ktera by zarucene fungovala pod ubuntu (13.04)? Nic uplne levnyho ani drahyho, tak do tisicovky. Potrebuju aby byla 100% plug'n'play, zadny nastavovani ani prikazovej radek. Je to pro netechnickou osobu, ktera ma laptop s ubuntu-gnome a pokazenou interni zvukovkou. Ma tam naistalovany virtualni Win7 (pres virtualbox), kvuli cubase softwaru na skladani hudby. Potreboval bych aby ta externi zvukovka fungovala bezvadne v linuxu a virtualbox mel nastavenej USB filtr, takze kdyz by se spustily windowsy, tak by jim host system (ubuntu) okamzite predal kontrolu. Doufam ze to dava smysl :)

    Zatim jsem nasel jen tuhle, ale ta mi prijde na delani muziky prilis slaba: http://www.alza.cz/creative-sound-blaster-play-d129449.htm
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    BELIEVER: Mělo by to jít/běžně používáme, když není flashka vhodnější. Jednoduchý test: vezmi jeden soubor, zkus ho nakopírovat na disk, otevři ho na disku/.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    pravou mys - properties - open with ? asi
    PUPU
    PUPU --- ---
    BELIEVER: co presne to znamena 'neotevru'? ze nemas program, kterym by sis ty obrazky prohlednul? v tom pripade ho budes muset nainstalovat. pripadne muzes zkusit ty obrazky otevrit v necem univerzalnim, treba v browseru...zalezi na tom, v jakem jsou formatu
    CPT_PLESARD
    CPT_PLESARD --- ---
    Pomrveny asociace?
    BELIEVER
    BELIEVER --- ---
    ADMIX: Je to CD s vypálenými obrázky - vypáleno počítačem s windows. Nejdou mi v linuxu otevřít (jednotlivé složky a soubory tam vidím, ale neotevřu je). Říkám si, jestli to není kvůli systému souborů. Pod windows to přečíst jde.
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    BELIEVER: zalezi co tam vypali, ale obecne prectes obema smery.
    BELIEVER
    BELIEVER --- ---
    Zdravím - asi hodně noob otázka: Když mi někdo vypáli na CD/DVD data pod windows, tak to na linuxu nepřečtu a naopak?
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    PISKVOR: Děkuji.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    CHEVALIER: Jo, prohledává i "skryté" (fskutčnosti jenom některé utility nevypisují soubory začínající tečkou, v tom je celá ta skrytost).
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ajo, symlink!
    se mi povedla tudle lepsi vec, sem delal zalohu mysql pomoci dumpu pres rsync z jinyho stroje a chytre spustenym scriptem sem si smaznul /var/lib/mysql
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    PUPU: Delam ted se systemem, kterej pouziva tolik symlinku, ze neco takovyho uz _nedelam_ :D

    mnohem horsi pocity mam, kdyz pisu update nebo delete from :)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    zvlast kdyz predtim napises cd /
    PUPU
    PUPU --- ---
    take mate takovy zvlastni pocit, kdyz pisete 'rm -rf *' ? ja pokazde...
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    GHORMOON: Děkuji.
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    zkusil jsem a neco v .svn mi to naslo, tak asi jo :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam