• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    BURAN: Kopírování a přesouvání podle masky, linky, hromadné změny atributů, posílat výběr do souboru. S externím programem třeba hromadné přejmenování souborů, nebo synchronisace adresářů.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    BURAN: treba i takovy blbosti, jako prohlizeni textoveho obsahu ruznych formatu dokumentu pripadne metadat (za pomoci externich programu), editor se syntax highlight (+hex-editor).... a tak :)
    BURAN
    BURAN --- ---
    ERGOSUM: co treba umi? :) zatim si neumim predstavit co bych potreboval jineho nez kopirovani souboru :)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    BURAN: On MC kromě toho, co má v menu, toho umí spoustu pomocí příkazů a klávesových zkratek. Takže nahlédni do manuálu. Krusader má zase větší nabídky. Takže záleží na tobě, zda ti vyhovuje víc pamatovat, nebo hledat.
    BURAN
    BURAN --- ---
    ERGOSUM: zatim nemam zadny zkusenosti, akorat jsem se s tim pripojil na ftp :) ale budu na tom pracovat ;)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    BURAN: Já míval Volkov, pak TC a teď pendluju mezi MC a Krusaderem. Musíš uznat, že MC umí věci a kterých se ti v NC nezdálo.
    BURAN
    BURAN --- ---
    HARVIE: btw ten MC je vybornej, jak jsem jen mohl zapomenout na sve Norton casy? :)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ROUMEN: To umi i screen: "Ctrl-A s" dela split, a muzes mit taky oken vic. (Je pravda, ze je deli vzdy na stejne kusy). Takhle mam .screenrc, ktery mi to udela automaticky, a tentyz si zobrazuju na tty1 i pres ssh.
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    DARMONLOR: já takhle démonizuju na serveru testovací aplikace pomocí tmux. Mám tam nastaveno více oken, v každém jiná služba, někde logy, v jiném "okně" obyčejný terminál pro příkazy, na velkym monitoru přehledně vidím co mi tam běží nebo neběží.
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    RAINBOF: místo screenu jsem začal používat tmux. Na velkých monitorech je perfektní, lze si lze vytvořit různá (různě velká) okna a pro přístup na vzdálené servery, kde běží více služeb je perfektní, že můžeš rychle (jediným pohledem) získat přehled o tom, v jakém stavu ty služby jsou bez zbytečného přepínání. Prostě můžeš vidět více oken (terminálů) najednou i v prostém textovém režimu (třeba přes ssh).
    DARMONLOR
    DARMONLOR --- ---
    Ano, na to aby aplikace zůstala běžet určitě. Pak se ještě vyplatí naučit se reattach, na svém serveru přes screen „démonizuju“ minecraft server a openttd server.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    screen je jenoduchej..
    screen
    a pak ten tvuj prikaz a detachujes ho
    ctrl-a d
    DARMONLOR
    DARMONLOR --- ---
    Popřípadě to pouštět ve screen, to taky funguje bez problémů, ale to už chce nastudovat screen :)
    DARMONLOR
    DARMONLOR --- ---
    RAINBOF: nohup sudo nautilus, ctrl+z, bg :)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    PISKVOR: ja nevim... tohle je zrejme terminal od terminalu... me v xfce terminalu neumre ani graficka bezici na popredi pokud zavru okno... a naopak se mi stavalo ted nedavno pri programovani v bashi, ze mi zustaly bezet procesy, ktery byly spojeny pajpou i po killnuti skriptu... nakonec sem to vyresil rekurzivnim pkillem...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RAINBOF: Aha, vidíš; já myslel, že musím ještě dát "disown", a ejhle, nemusím. Dobré vědět :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PISKVOR: spíš jde o to že když si ji zavřeš umře i nautilus a to bez ohledu na to co zrovna dělal.
    BURAN
    BURAN --- ---
    PISKVOR: ok uz rozumim, diky :)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    BURAN: ad 1: jo, výsledek je týž.
    ad 2: pokud v tý konzoli chceš spustit něco dalšího, můžeš v ní mít takhle víc procesů; pokud to nepotřebuješ, nemusíš.
    BURAN
    BURAN --- ---
    me to teda neni jasny, naopak.

    otazka 1] kdyz pouziju "sudo nautilus" nebo "gksudo nautilus" vysledek je stejnej, akorat pri gksudo zadavam heslo do grafickyho okynka co na mne vyskoci a ne do terminalu. konzole se mi neuvolni (to chapu jakoze mi naskoci kurzor a muzu zadavat dalsi prikazy) ani v jednom pripade.

    otazka 2] proc vubec cele to tema se spoustenim neceho na pozadi? to asi s tim nautilem nema nic spolecneho, to je v pripade, ze si chci uvolnit tu konzoli, nebo proc bych mel mit ten nautilus na pozadi? nerozumim...

    jinak jsem laik, takze pri vysvetlovani prosim nepredpokladejte ze vim o cem mluvite. protoze to nevim :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam