• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MINGHAO: Nevadí (pokud nemáš odpor k nesvobodným binárním ovladačům); jenom při instalaci a prvním spuštění to musíš takhle udělat - pak si tam doinstaluješ ten non-free nVidia driver a už jedeš normálně. Vyzkoušeno na řadě různých strojů s různými nVidia grafikami.
    MINGHAO
    MINGHAO --- ---
    Hurá, povedlo se mi spustit LiveCD Mintu v compatibility modu.
    PISKVOR: V logu jsem opravdu našel nějakou zmínku o nvidia. Jak moc velký problém to je pro případné používání linuxu na tom počítači?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MINGHAO: Mohlo by to být grafikou - nVidia? Mně pomohlo v tom prvním livecd menu přidat jako boot parametr "nomodeset" (bez uvozovek); to zakáže pro toto spuštění ten speciální driver grafiky.
    MINGHAO
    MINGHAO --- ---
    Mohl bych vás požádat o asistenci? Mám tu v rukách notebook (2x2GHz, 2GB RAM, 32bit), na kterém je windows 7 a nějak mi na něm nejde spustit žádné Live CD/USB (zkoušel jsem různé, co mi před tím fungovali na jiném počítači, takže v nich bych moc problém nehledal). Většinou se dostanu do fáze, kde si můžu vybrat jestli spustit live, nebo instalaci nebo integrity check atd, ale pak následuje jen černá obrazovka. Jednou, když jsem zkoušel USB mintu, tak to tam hodilo něco o erroru: Kernel panic a o blokování, ale už se mi to tam nepodařilo dostat znovu a nepamatuju si, co to tam všechno psalo.
    Takže jedna otázka: Je možné si zobrazit detaily při spouštění toho live cd, abych mohl vidět, co to píše za chybu, jestli nějakou?
    A druhá: Je možné, že by nějak byla na tom počítači blokovaná možnost spouštět live CD?

    U Kernel panic jsem někde našel, že to může být grafickou kartou, jak bych mohl zjistit, jestli to je můj problém?
    Díky moc.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    ERGOSUM: No rek bych, ze tajne doufali, ze diky nim lidi prestanou pouzivat rootovskej shell :-) A ja to pak z lenosti pouzivam jako su :-D
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    HARVIE: Vývojáři? Proč? Možná ty, až se uklepneš. :-)
    Navíc roota v terminálu, nebo FM snadno naklikáš.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    GILHAD: jojo sudo bash :-)
    taky ho s oblibou pouzivam a puvodni autori sudo si urcite rvou vlasy :-D
    PEPSIN
    PEPSIN --- ---
    PEPSIN: jinak pokud myslis jestli radic je nekde v linuchu, tak nevi kde ho hledat....
    PEPSIN
    PEPSIN --- ---
    lspci ani dmesg bohuzel v tto ranne fazi instalace nemam k dispozici. v PC ho vadim, kdyz nebootuju z instalacky OMV, zkusi mi z disku za radicem nabehnout Wokna
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    PEPSIN: a ten radic v pc vidis? Co rika lspci pripadne dmesg?
    PEPSIN
    PEPSIN --- ---
    PEPSIN: a ktery vlastne potrebuju?
    PEPSIN
    PEPSIN --- ---
    shani radu od zkusenych linuxaku
    Ja (windowsar) si instaluji open media vault (http://www.openmediavault.org/) A dostal jsem se do situace, ze za PCIe radicem (AXAGO PCIe http://www.czc.cz/axago-pcie-radic-2x-int-sataiii-ata133-raid/109105/produkt) mam disk na ktery bych to chtel nainstalovat. Debian tvrdi ze nenasel zadny disk na ktery se nainstalovat a co ze potrebuju za drivery, a nabizi diskove. Co s tim? jak naloadovat drivery?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PANSTEJK: Tady podle toho http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1476007&page=10 to vypadá, že v novějších kernelech už by to mělo být podporovaný. Zkus si nainstalovat aktuálnější kernel, třeba podle tohodle:
    http://askubuntu.com/a/83275
    PANSTEJK
    PANSTEJK --- ---
    PISKVOR: log jsem ulozil to textaku, je docela dlouhej...



    PANSTEJK
    PANSTEJK --- ---
    ERGOSUM: tohleto m nezafungovalo, myslim, ze to problem neresi, uz jsem zkousel nejaky podobny veci v grafickym prostredi, v terminalu se bohuzel tolik neorientuju
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    ROOT pristup dostanes zadanim prikazu
    su -
    eventualne
    sudo bash

    cdrom namountujes (pokud to za tebe neudela nejaky demon) treba tak, ze zjistis, co je to za device (cili vlozis cd do mechaniky, chvili pockas, az se to usadi)
    dmesg|tail -n 100
    ( objevi se spousta radku a mezi nima neco jako
    [ 5.437164] sr0: scsi3-mmc drive: 24x/24x writer dvd-ram cd/rw xa/form2 cdda tray
    to sr0 je to co hledas)
    mount /dev/sr0 /mnt/nejaky_vhodny_adresar
    LAUZER
    LAUZER --- ---
    jak namountuju cd-rom v linux mint? jak dostanu ROOT přístup?
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ERGOSUM: ADD: mám to tak v Lubuntu a většinou nic nevybírám, jen chodím a ono samo. Prostě se připojím, tam kde zrovna jsem. Známé sítě, které moc nenavštěvuju(kvůli rychlosti a výběru je nemám automaticky), volím výběrem.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    PANSTEJK: jdi do upravit - připojení sítě - zabezpečení wifi, vyplň heslo a pro pár nejčastěji užívaných dej v obecných automaticky připojit. Než tě pustí do úprav sítě, bude chtít admina.
    Pro povolení nové wifi to chce vždycky admina, teprve pak případně heslo k wifi.
    PANSTEJK
    PANSTEJK --- ---
    zvlastni je,ze napriklad ve skole na free siti se to pripoji na poprvy
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam