• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    KALICOR
    KALICOR --- ---
    CERMINEK: po instalaci "missing operating system..."?
    Pokud jsi pri instalaci nastavil kam se ma nahrat loader tak zkus tyto kroky:
    1. vyndat vsechny flash disky, DVD media atd. z kompu
    2. ceknout v BIOSu poradi bootovani
    3. (to se stalo me, zatim jsem to nemel cas resit) od nabootovani Widli, me neco prepsaly v MBR bo co, a ted musim mit nastaveny pristup k disku nejaky XRaid nebo jak se to jmenuje, v opacnem pripade dostavam taky tuto hlasku - ovsem dost pochybuji, ze to bude zrovna tim ;)
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    PUPU:
    ADMIX:
    Jop to by mohlo být řešení, ale podělal jsem to použitím záchranného CD, takže kompletní reinstalaci jsem se nevyhnul. Teď ale pro změnu řeším, že po instalaci a nabootování z HDD na mě svítí jeni "Missing operating system"... Díky všem za help.
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    Pokud ti grub nacita resume, tak obnova grubu fakt nepomuze :) Takze v grubu edituj parametry a smaz parametr resume. Pak ti nabehne cistej system bez obnovy z hibernace.
    PUPU
    PUPU --- ---
    CERMINEK: a nestaci jen smazat swap? neboli nabootovat cokoliv zachranneho a udelat mkswap na stavajici swap partition?
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    ERGOSUM: Mno tudíž volím první možnost, opáčko se hodí. Vysmahnul jsem si Live / Rescue CD, povedlo se mi dostat se k obnově/instalaci bootloaderu, ale vždy končí chybou...
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    CERMINEK: SUSE neznám. Můžeš buď zkoušet záchranu, nebo zálohovat a přeinstalovat. Na čas a práci ti vyjde snadnější to druhé. Ovšem při záchraně se zase hodně naučíš. Aktualizací sis nadělal problémy.
    Uvědom si, že u live distribuce se na disky s operačním systémem koukáš zvenčí. Jsou i záchranné distribuce.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    ERGOSUM: Z live distribuce jsem to zkoušel. Záchranou systému se nedostanu na disky, oprava systému na DVD není (nebo nevím kde). Po zkoušce aktualizace systému nenabootuju už vůbec :/
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    CERMINEK: Napadá mě live distribuce případně chroot.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Ahoj všem, házel jsem tenhle dozat už do vlákna SUSE linux, ale hodím to ještě sem, jelikož stále nenacházím řešení, jak se dostat zpět k nabootování systému.

    Odpoledne jsem hodil PC (openSUSE 13.1) do hibernace, teď jsem ho nahodil a dostal jsem při načítání GRUBu hlášku:

    error: sparse file not allowed

    Následně po ní proběhlo načítání:
    resume: Compressed image
    ...
    ...
    resume: Image successfully loaded

    a na téhle černé obrazovce PC zamrzlo. Googlím, co to dá a našel jsem, že se jedná o bug v GRUBu, ale ani s kouzelným SysRq tlačítkem se mi nedaří zprovoznit alespoň konzoly, natož nabootovat systém... Zkusil jsem snad vše, co Google najde, ale nic...

    Nevíte jak z toho ven prosííím?
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    FATBOZZ:

    screen -S hovada -dm -c spust_server.screen
    screen -S hovada -X screen "cd $HOME/server/bin; ./websdr ../cfg/public.cfg"

    nebo tak nejak; viz man screen
    MINGHAO
    MINGHAO --- ---
    DANYSEK: Jo pustil jsem to teď znova a koukám, že tam je opravdu 3.2, ale ne .14. Spletl jsem se protoře při tom erroru se startx to tam píše: Buildin Operating System: Linux 2.6.42-37-generic i686 Ubuntu; Current Operating System: Linux 3.2.0-23-generic #36-Ubuntu.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    MINGHAO: mel bys tam mit kernel 3.2.14 - takze dle vseho ta aktualizace nebude dotazena :)
    List of Linux Mint releases - Wikipedia, the free encyclopedia
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Linux_Mint_releases#Version_history_of_common_programs
    MINGHAO
    MINGHAO --- ---
    CHOROBA: No, to nevím, ale instalováno z LTS Mint 13 KDE a vše jsem updatoval.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    2.6.47-32 to je tak rok 2006,ne?
    MINGHAO
    MINGHAO --- ---
    Tak mi pořád blbne ta nvidia. Mám Linux Mint 13 Maya KDE Linux 2.6.42-37-generic i686.
    Vlastnosti grafické karty (sudo lshw -c display): product: G72M [Quadro NVS 110M/GeForce Go 7300]; width: 64 bits; clock: 33 MHz; capabilities: pm msi pciexpress vga_controller bus_master cap_list rom; configuration: driver=nvidia latency=0

    Nainstaloval jsem oficiální NVIDIA driver 304.xx. (S novějším mi to v setupu říkalo, abych si stáhl tento). Dal jsem do blacklist-oss.conf jsem přidal blacklist na ostatní ovladače, co by se s tím mohli rušit (vga16fb, nouveau, rivafb, nvidiafb, rivatv, vesa).

    Už mi to po takovém postupu fungovalo pěkně. Po updatu jsem to musel sice udělat znovu, ale pak to zas fungovalo. Teď to ale normálně při fungování zmrzlo a od té doby ne a ne nastartovat xserver. Při normálním bootu to zamrzne s tmavou obrazovkou, jak jsem později zjistil v bodě, kdy to před tím vypsalo "Stopping System V runlevel compatibility". Ctrl+Alt+F1 mne dostane do příkazovky. Příkaz startx pak ale hází takový error:

    (EE) NVIDIA(0): Failed to initialize the NVIDIA GPU at PCI:1:0:0. Please check your system's kernel log ...
    (EE) NVIDIA(0): Failed to initialize the NVIDIA graphics device!
    (EE) NVIDIA(0): Failing initialization of x screen 0
    ....
    (EE) Screen(s) found, but nono have usable configuration.

    NVIDIA: could not open the device file /dev/nvidia0 (Input/output error).
    Fatal server error: no screens found
    ...
    xinit: giving up
    xinit: unable to connect to X server: No such file or directory
    xinit: server error


    Nějaké nápady, co s tím? Díky.
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    prosimpekne trapim se screenem. Potreboval bych prikaz "vsunout" jako dalsi screen do jiz beziciho screenu.

    screen -dm -S server -c spust_server.screen
    sleep 2
    cd $HOME/server/bin/
    screen -S server ./websdr ../cfg/public.cfg

    tohle mi funguje do te miry ze se spusti dva screeny, ale ten druhej prikaz jsem ocekaval ze se jakoby "appenduje" do prvniho a vytvori tam novy "okno"

    Rady, pripominky, co je spatne ? Dekuji prevelice
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MINGHAO: Tak.
    MINGHAO
    MINGHAO --- ---
    PISKVOR: OK, díky. A pokud bych si doinstaloval ten ovladač, tak by to pravděpodobně spravilo takové nedokonalosti z toho compatibility modu jako, že není možné nastavit rozlišení, které by tomu počítači bylo na míru, jen menší, a nějaké takové čárování a malou hloubku barev?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MINGHAO: Nevadí (pokud nemáš odpor k nesvobodným binárním ovladačům); jenom při instalaci a prvním spuštění to musíš takhle udělat - pak si tam doinstaluješ ten non-free nVidia driver a už jedeš normálně. Vyzkoušeno na řadě různých strojů s různými nVidia grafikami.
    MINGHAO
    MINGHAO --- ---
    Hurá, povedlo se mi spustit LiveCD Mintu v compatibility modu.
    PISKVOR: V logu jsem opravdu našel nějakou zmínku o nvidia. Jak moc velký problém to je pro případné používání linuxu na tom počítači?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam