• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    BURAN
    BURAN --- ---
    MRDAC_BEDEN: to mi prislo uplne zbytecny psat.
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    KONA: BURAN: pripadne kliknout na "Podrobnosti"
    BURAN
    BURAN --- ---
    KONA: zkus pustit terminal (ctr+alt+t) a napsat "sudo apt-get install skype", pak zadas svoje heslo.
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    KONA: jaka distribuce, jaky problem? presne informace jsou potreba
    KONA
    KONA --- ---
    Poradil by mi prosím někdo s instalací skypu? Furt mi to háže, že je problém s instalací balíčku, ale nepíše to jaký problém a moc si s tím nevím rady...Kdyby si někdo našel čas, že by se na to podíval, nabízím panáka dobré slivovice...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    CERMINEK: ještě bych možná checknul disk na bedáky
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    GILHAD: JJ reinstall GRUBU pomohl, už jedu na své mašině :)
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    jestli se nepletu, tak missing operating system znamena generickou MBR bez grubu
    KALICOR
    KALICOR --- ---
    CERMINEK: po instalaci "missing operating system..."?
    Pokud jsi pri instalaci nastavil kam se ma nahrat loader tak zkus tyto kroky:
    1. vyndat vsechny flash disky, DVD media atd. z kompu
    2. ceknout v BIOSu poradi bootovani
    3. (to se stalo me, zatim jsem to nemel cas resit) od nabootovani Widli, me neco prepsaly v MBR bo co, a ted musim mit nastaveny pristup k disku nejaky XRaid nebo jak se to jmenuje, v opacnem pripade dostavam taky tuto hlasku - ovsem dost pochybuji, ze to bude zrovna tim ;)
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    PUPU:
    ADMIX:
    Jop to by mohlo být řešení, ale podělal jsem to použitím záchranného CD, takže kompletní reinstalaci jsem se nevyhnul. Teď ale pro změnu řeším, že po instalaci a nabootování z HDD na mě svítí jeni "Missing operating system"... Díky všem za help.
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    Pokud ti grub nacita resume, tak obnova grubu fakt nepomuze :) Takze v grubu edituj parametry a smaz parametr resume. Pak ti nabehne cistej system bez obnovy z hibernace.
    PUPU
    PUPU --- ---
    CERMINEK: a nestaci jen smazat swap? neboli nabootovat cokoliv zachranneho a udelat mkswap na stavajici swap partition?
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    ERGOSUM: Mno tudíž volím první možnost, opáčko se hodí. Vysmahnul jsem si Live / Rescue CD, povedlo se mi dostat se k obnově/instalaci bootloaderu, ale vždy končí chybou...
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    CERMINEK: SUSE neznám. Můžeš buď zkoušet záchranu, nebo zálohovat a přeinstalovat. Na čas a práci ti vyjde snadnější to druhé. Ovšem při záchraně se zase hodně naučíš. Aktualizací sis nadělal problémy.
    Uvědom si, že u live distribuce se na disky s operačním systémem koukáš zvenčí. Jsou i záchranné distribuce.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    ERGOSUM: Z live distribuce jsem to zkoušel. Záchranou systému se nedostanu na disky, oprava systému na DVD není (nebo nevím kde). Po zkoušce aktualizace systému nenabootuju už vůbec :/
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    CERMINEK: Napadá mě live distribuce případně chroot.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Ahoj všem, házel jsem tenhle dozat už do vlákna SUSE linux, ale hodím to ještě sem, jelikož stále nenacházím řešení, jak se dostat zpět k nabootování systému.

    Odpoledne jsem hodil PC (openSUSE 13.1) do hibernace, teď jsem ho nahodil a dostal jsem při načítání GRUBu hlášku:

    error: sparse file not allowed

    Následně po ní proběhlo načítání:
    resume: Compressed image
    ...
    ...
    resume: Image successfully loaded

    a na téhle černé obrazovce PC zamrzlo. Googlím, co to dá a našel jsem, že se jedná o bug v GRUBu, ale ani s kouzelným SysRq tlačítkem se mi nedaří zprovoznit alespoň konzoly, natož nabootovat systém... Zkusil jsem snad vše, co Google najde, ale nic...

    Nevíte jak z toho ven prosííím?
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    FATBOZZ:

    screen -S hovada -dm -c spust_server.screen
    screen -S hovada -X screen "cd $HOME/server/bin; ./websdr ../cfg/public.cfg"

    nebo tak nejak; viz man screen
    MINGHAO
    MINGHAO --- ---
    DANYSEK: Jo pustil jsem to teď znova a koukám, že tam je opravdu 3.2, ale ne .14. Spletl jsem se protoře při tom erroru se startx to tam píše: Buildin Operating System: Linux 2.6.42-37-generic i686 Ubuntu; Current Operating System: Linux 3.2.0-23-generic #36-Ubuntu.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    MINGHAO: mel bys tam mit kernel 3.2.14 - takze dle vseho ta aktualizace nebude dotazena :)
    List of Linux Mint releases - Wikipedia, the free encyclopedia
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Linux_Mint_releases#Version_history_of_common_programs
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam