• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    EKIM: Teď jsem vzpomněl na radikální řešení. Vyndat disk, na usb redukci ho rozdělit a naformátovat, přenést live Lubuntu(jako by to byla flashka), dát do PC, nainstalovat. Není to úplně ideální, ale přeskočíš nefunkční bootování z flashky.
    Už po startu by to mělo fungovat jako live distribuce, ale po instalaci se vše přizpůsobí HW.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    RAINBOF: Na jednom PC mám USB 1 na desce a USB 2 ve slotu. Ani jedny nepálí ext. disky ani flashky a jde z nich nabootovat.
    EKIM
    EKIM --- ---
    PUPU: netušim, jo,ne....
    EKIM
    EKIM --- ---
    CHOROBA: ....bohužel původní mechanika není, a z té co mám to bootne stejně jako flashka. Přičemž už nemám k dispozici žádný systémy na cd...
    PUPU
    PUPU --- ---
    EKIM: mas posledni bios? zkusils bootovat z disku a mels mezi diskama na vyber flashdisk? ja mel pri instalaci jednoho pc z flashky neuveritelny problemy, kdyz jsem zkusil boot primo z flashky - treba jsem musel vytahnout z archivu prastary 128mb flashdisk a i tak to zlobilo.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    vy ste tady dobra banda dementu. co treba noapic, noacpi v kernel retezci pri startu? usb2 pali usb 1 ou maj gad!
    stary IBM stroje s linuxem treba vubec nestartujou, je je treba trochu postouchnout.


    EKIM: spis budes potrebovat ditribuci na cd...
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    Vybíráme Linuxovou distribuci
    http://www.youtube.com/watch?v=XqkTJzV2vB4
    EKIM
    EKIM --- ---
    RAINBOF: Universal-USB-Installer-1.9.5.2
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PISKVOR: nepletu. spis si to blbe pamatuju nicmene usb1.0 určité nemá.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RAINBOF: [citation-needed] - jinymi slovy, tohle za celou dobu existence standardu USB, coz je mnoho a mnoho let, slysim uplne prvne. Nepletes si to nahodou s prenosovou rychlosti 12 Mbps? USB port davajici dvanact VOLTU bych teda vopravdu chtel videt - to bys mel uplne blbe zapojenou desku. (USB bylo od uplneho zacatku stavene na napeti 5V)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    jinak pokud mas USB 1.0 tak jsi flash spálil. ma 12v
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    EKIM: kontrolní otázka jak jsi tu flash vytvořil...
    EKIM
    EKIM --- ---
    ERGOSUM: nimlich to samý, po konci startu biosu, nastane poblikávající bílý kurzor, na černé obrazovce... žádné chybové hlášení, flashka bliká. Už jsem to nechával jednou přez noc, a nic. jediný výsledek byl ten nesmysl, co se oběvil hned po vytáhnutí té flashky. ...
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    EKIM: Bootovat by to mělo i z mnohem pomalejší diskety. V téhle chvíli bych zkusil
    Puppy Linux
    http://www.puppylinux.com/
    Live distribuce, která funguje snad na všem. Když nastartuje, máme se od čeho odpíchnout.
    BTW má flashka nastaveno, že je bootovací? Jak vlastně postupuješ a co se při tom děje?
    EKIM
    EKIM --- ---
    ERGOSUM: všechno jede podle plánu až do chvíle, po dvou min. přestane poblikávat dioda hdd, tak nevim jestli to není tou přenosovu rychlostí usbéčka, a celou dobu to natýká do ramek, nebo se sekne hadr? ve vyjmečném případě dostanu šifrovanou zprávu :))



    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    EKIM: To není záhada. Flashka bliká, když se jí PC pokouší číst. Znamená to, že o ní ví(něco je zasunuto v USB), nic jiného.
    Když flashka bliká, něco dělá. Když ani nebliká, nedělá nic.
    EKIM
    EKIM --- ---
    ERGOSUM: Další záhada, flashka bliká ikdyž na ní není vůbec nic? :(
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ERGOSUM: ADD Není vyloučeno, že PC neumí velké USB i když už spíš bude umět.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    EKIM: Zjistil jsem, že je často pro boot z flashky / karty třeba dát boot z disku a teprve ve výběru z kterého dát to USB. Tedy že se flashka hlásí jako pevný disk. Možná to bude tvůj případ.
    Že to nedělá usb 1.0 zjistíš, když bliká flashka.
    EKIM
    EKIM --- ---
    pic instaluji lubuntu, do stroje pomocí USB, pokaždý naběhne jen černá obrazovka s blikající pomlčkou v levonahoře, po 20ti minutách beze změny. Je možné že by za můj nezdar mohlo usb 1.0? jedná se o desktop hp e-pc 42, P-4 1,7Gh, 512sdram, 40Gb hdd, v biosu usb boot, tak fakt nevim co dělám špatně
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam