• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    pokrok....obcas si rikam esli tech 10c co usetrej nejni cesta zpatky
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    CHOROBA: pokrok nezastavis... a mechanicke prepinace stoji vic :)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    PUPU: myslis softwareovy "hardware" switch? to sem si uzil na nejakym HP, az sem to malem prohodil voknem
    PUPU
    PUPU --- ---
    E_BLIMP: me se stalo na notebooku s dualbootem Win7/Fedora, ze jsem si ve Windows tu wifinu zakazal nejakym ovladacim panylkem, co nejspis prisel od vyrobce. a ejhle, wifina prestala fungovat i v Linuxu a nedala se presvedcit nicim jinym, nez opet prechodem do Win a panylkem. pak to zase normalne fungovalo. vypinani, rebooty, psi kusy - nic
    E_BLIMP
    E_BLIMP --- ---
    RATTKIN: Ani po rebootu. Vůbec.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    E_BLIMP: hádám, že to po rebootu funguje? může být bugovatý firmware wifi, viděl jsem usb slucháka, který vydrží jen hodinu skype hovoru, pak se musí vyndat-zandat
    E_BLIMP
    E_BLIMP --- ---
    E_BLIMP: s omluvou: je to 14.04, ne 14.10, mám těch klíčenek víc. Předem díky, pokud někoho něco napadne.
    E_BLIMP
    E_BLIMP --- ---
    Ubuntu Studio 14.10 na liveUSB na Asus T100 (Bay Trail). Přestal fungovat wi-fi modul, network-manager hlásí "no network devices available". Nepomohla řada postupů z diskuzí, nepomohlo ani znovuvytvoření toho USB. Což mě vede k domněnce, že je to něco na úrovni HW.

    Modul ovladače by měl být ok
    ubuntu-studio@ubuntu-studio:~/Desktop$ lsmod | grep brcmfmac
    brcmfmac 227061 0
    brcmutil 15618 1 brcmfmac
    cfg80211 502765 1 brcmfmac

    Ale kartu to nevidí:
    ubuntu-studio@ubuntu-studio:~/Desktop$ iwconfig
    lo no wireless extensions

    Přičemž není jen vypnutá nebo blokovaná:
    ubuntu-studio@ubuntu-studio:~/Desktop$
    rfkill list all
    (nic)

    Ve Win8 to běží a (což je možná stopa a možná taky ne) podobný symptomy tam umím navodit takhle:
    C:\WINDOWS\system32>netsh wlan set autoconfig enabled=no interface="Wi-Fi"
    Auto configuration has been disabled on interface "Wi-Fi".

    C:\WINDOWS\system32>netsh interface set interface name=Wi-Fi admin=ENABLED
    Takové síťové připojení neexistuje.

    A vyřešit takhle:

    C:\WINDOWS\system32>netsh interface set interface name=Wi-Fi admin=disabled
    C:\WINDOWS\system32>netsh interface set interface name=Wi-Fi admin=ENABLED

    C:\WINDOWS\system32>netsh wlan set autoconfig enabled=yes interface="Wi-Fi"
    Auto configuration has been enabled on interface "Wi-Fi".

    C:\WINDOWS\system32>netsh wlan connect name=FTNsP_public
    Connection request was completed successfully.

    Jak zkusit podobný postup v Linuxu? Nebo jakékoliv jiné náměty řešení. Díky.
    Wifi karta je Broadcom 802.11abgn Wireless SDIO Adapter.




    BURAN
    BURAN --- ---
    PELDA: nevim jestli ti to pomuze, ale ja ke sve spokojenosti uz nejaky ten cas pouzivam RawTherapee, tam funguje vse podle ocekavani, muzu doporucit :)
    PELDA
    PELDA --- ---
    Ahoj vsem

    pouzivate Darktable na zpracovani RAW fotografii?
    Ja tam mam problem s exportem do JPG - vysledny soubor je strasne velkej (stejne nebo vic nez puvodni RAW), ale hlavne kvalita desna.. zkousel neco googlit, evidentne v tom nejsem sam, ale reseni jsem nenasel nebo z toho nepochopil. Poradite?

    Mam Linux Mint 16 Cinnamon.

    Diky
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    Nokia 3100 - Databáze telefonů Gammu
    http://cs.wammu.eu/phones/nokia/92/
    MAHUTA
    MAHUTA --- ---
    rad bych propojil Nokii 3100 s komplem na kterym je Linux(kubuntu). Musim asi nainstalovat nejakej driver,ale je to vše na Win. Přes wine to nespustim-error. Možna jen nevim co instalovat. Nemam s tim jedinou zkušenost.
    Takže mam dataz jak to spojit (jistěže kábl mám) Diky
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Ten zase par hodin zapasim s jednou perlou. Mint 12 upgradovany na 13, pri startu system tuhne pri hlasce:
    Stopping System V runlevel compatibility

    Kdyz pres CRTL+ALT+Fx spustim xka, tak normalne nabehnou, ale je to voprus pokazdy to psal. Navody z netu na reinstalaci a rekonfiguraci lightdm a gdm mi nepomohli, stejne tak jako nastaveni prav na home slozce. Nejaky navody resi Xauthority, coz je u me uplne prazdny soubor.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Moje oblibena kazdorocni prezentace:
    "Linux Sucks" - 2014
    https://www.youtube.com/watch?v=5pOxlazS3zs
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Jeste jeden vstup me k tomu napada, ale vubec si nejsem jistej, ze by to mohla byt pricina, protoze data na partione jsou snad nezavisly na systemu disku (MBR a GPT), protoze je to kopirovany z disku s GPT na disk s MBR, presneji na extened oddil.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    GILHAD: Dik za vysvetleni, tak tohle jsem to chapal taky, jen jsem si na wiki jeste musel precist, co se mysli tim inodem.

    Kazdopadne co teda s tim, na woknech se spusti checkdsk nebo se neco podobneho nedeje, ted co s ext4.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    PISKVOR: Jinak ja jsem hledal, co s tim s hodinu, ale vetsinou jsem dosahnul toho, ze tu partionu sice umoznilo pripojit, ale vetsina dat se tam ztratila.
    Vsechna toolu si s tim v tohle stavu neporadi a nachazi magie jmenem obnova nebo pregenerovani superblocku.. coz by clovek rek, ze je trivialita, ale zda se ze ne.
    Ja bych cekal reseni ve stylu nejakyho one-click boot cd, ktery to fixne - ala problemy s grubem, ale to jsem nenasel.

    Tohle je jeden s tutorialu, ktery ale me osobne nepomohl, problem je, ze staci jedna chyba a je nutno zase obnovovat cely oddil a pak zkouset znova. Predpokladam, ze jsem udelal neco nevratneho v ramci pokusu predtim.
    HOWTO: Repair a broken Ext4 Superblock in Ubuntu | Linux Expresso
    http://linuxexpresso.wordpress.com/2010/03/31/repair-a-broken-ext4-superblock-in-ubuntu/

    Mozna to umi nejak prepocitat testdisk, ktery me ze spousty podobnych problemu uz vysekal.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    PUPU: Ne, jde o volny misto, na partisne logicky nebylo obsazeno vsechno misto a na tu novou by se ty obsazeny data urcite vedou a neslo o kopii per sector.
    Tohle obvyklym partionovacim softu pro ntfs, ext2,ext3 nedela problem, ale jak se zda s ext4 nejak zaspaly dobu..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam