• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    a co CLASSPATH, ta tam figuruje taky?
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    THEODORT: A muzu ten /usr/bin a tak editovat, kdyz nejsem admin?
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    RUTHAN: nasmerovat do toho adresare jdk\jre
    pripadne si nastavit path a javahome na cestu do jdk\bin\java a symlinky do /usr/bin.. zpusobu je spousta, viz napr.
    Google
    https://www.google.de/#q=linux+javahome+path+symlink
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Potreboval bych na CentOS rozjed portable Java 1.6 JDKcko, proste stahnout a rozbalit a pouzivat s urcitym softem a to bez prav admina, je to mozny?
    Problem je, ze dany soft ma parametr --jdkhome a kdyz to nasmeruju, na ten rozbalenej adresar s JDK (normalni Linux64) verze, tak tvrdi, ze to jdkhome neni, kdyz to nasmeruju na Java SE JRE, ktery je v opt, kdo ho verze, ale zase mi pochopitelne vynada, ze to neni v JDK.
    Asi potrebuju na nadefinovat nejaky promeny jako path a tak, ale nevim, jestli tohle muzu udelat jen pro sebe pro user, nebo na to protrebuju admina a musim to menit globalne? Na Woknech tenhle zpusob funguje, na Linuxu uz se mi to taky povedlo rozbehnout, ale uz si nepamatuju, kde byl problem.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    MRDAC_BEDEN: zkusím
    BURAN
    BURAN --- ---
    CERMINEK: njn, hele, ale tak to proste je. ovladace k tiskarne nejsou, bez nich netiskne, tak nevim jestli se da neco vymyslet.
    mel jsem si pred porizenim tiskarny alespon trochu pocist na netu co funguje a co ne, koupil bych pak rovnou to HP, ktery Linux podporujou, ovladace maji, a funguje to bez problemu. :)
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    BURAN: Nepomůže bohužel :(
    BURAN
    BURAN --- ---
    CERMINEK: no to samy mi delala tiskarna Canon LBP6020, nakonec jsem ji poslal pryc a koupil HP, ta funguje bez problemu.
    nevim jestli ti takova informace pomuze :D
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Ahoj mám otázku k Lubuntu a tiskárně (Ricoh Aficio SP 3400N). Zaboha nemůžu najít ovladače. Systém tiskárnu najde, ale když pošlu něco k tisku, tak se tiskárna rozhučí a připraví k tisku a tím to končí. Nevíte někdo co s tím prosím?
    WELES
    WELES --- ---
    ERGOSUM: dobrý, chyba byla v připojení, na jiném netu to stáhlo. Pak jsem se ještě krásně rval se smazáním task baru, to z unity neznám a vypadá to, že každé prostředí má trochu jiné řešení. Po hodinové improvizaci snad vše funguje.
    STEFAN
    STEFAN --- ---
    LEFTY: scite, geany, leafpad .. ale vim/gvim je fakt nej ;)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    WELES: volby- podpora jazyků-uplatnit v celém systému máš?
    Stáhnout LibreOffice » LibreOffice
    http://cs.libreoffice.org/download/
    WELES
    WELES --- ---
    Lxle se nedari stahnout ppa s cz lokalizaci pro libre office, a kvuli tomu nelze stahnout celou lokalizaci. Nevim vubec co s tim. Napady?
    WELES
    WELES --- ---
    PISKVOR: sosnu a zkusím, třeba přejdu na KDE i doma.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    WELES: Proti gustu...ja presel na vykonnejsich strojich na KDE, a na pastikach na LXDE (coz je prave to Lubuntu a derivaty).
    WELES
    WELES --- ---
    PISKVOR: Nope, jen že ho znám, respektive jsem používal dřív. Sám jedu unity (nekamenujte mě :-P)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    WELES: Nema to Gnome, ale lightweight xp replacement (postavenej na Lubuntu) je LXLE. Je to specificky delany na stroje, ktery utahly XP, a s lokalizaci jsem na problem nenarazil. Potrebujes ten gnome k necemu specifickymu?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    xubuntu/lubuntu. bez gnome
    esli chces neco jako gnome, tak mint ve verzi Mate
    WELES
    WELES --- ---
    Ahoj, prosím o tip na nějakej víc lightweight linux s gnomem a českou lokalizací pro tátova počítačového dědečka (specifikace bohužel nemám u sebe, je to XP mašinka). Mint?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam