• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    lze menit defaultni jazyk pro urcite aplikace?
    konkretne terminal?

    linux mint 17

    diky
    RIVA
    RIVA --- ---
    CHOROBA: Heh, no vazne jsem nad tim sice premyslel, ale mel jsem pocit ze by asi nebyl moc nadsenej...
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    CHOROBA: protoze na hracky se ostatnim detem neslape :) prej..
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    RIVA: proc si mu nevyhodil iPad?
    RIVA
    RIVA --- ---
    PISKVOR: Dikec, ale kolega uz na me tlacil aby to bylo hotovy pred vikendem, takze jsem tam nakonec musel soupnout ty XPcka... :(
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RIVA: Divny. libmtp tam mas? Fakt je mi divny, ze by v gnomákovi byla nějaká magic sauce, kterou XFCE nemá. Nicméně lze zkusit nainstalovat Ubuntu s gnomákem, pak do něj šoupnout ještě lubuntu-desktop, session nastavit lubunťáckou, a většina tý gnomí funkčnosti ti tam zůstane; bude to o něco sádelnatější než čistý Lubuntu, ale svižnější, než kdybys tam měl jako session Gnome.
    RIVA
    RIVA --- ---
    Zdar, potreboval bych poradit. Restauruju kolegovi starickej laptop (celeron 2GHz, 1GB DDR) aby z nej mohl ladovat hudbu do svyho iPadu. Zrusil jsem puvodni XPcka a postupne vyzkousel posledni LTS verze Lubuntu a Xubuntu, ale laptop ten iPad proste nevidi. Nabiji ho, ale jinak nic. Kdyz jsem ten samej iPad zkousel pripojit ke svy pracovni masine s Ubuntu Gnome (taky 14.04 LTS), prihlasil se okamzite. Vcera jsem stravil hromadu casu pizlanim se s knihovnou libimobiledevice, ktera tohle udajne resi, ale bylo to k nicemu. Ted, i kdyz mi to lame srdce, uvazuju ze tam vratim zpatky ty XPcka abych to mel z krku... Neznate nekdo nejakej trik jak to vyresit?
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    MASOO: Zkus Maxthon.
    LUDO
    LUDO --- ---
    MASOO
    MASOO --- ---
    MRDAC_BEDEN: tohle chci umet:-)
    diky moc!
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    MASOO: prvni tri prikazy se spousti v Terminalu
    4) je to v menu Firefoxu ->Tools->Addons (cesky to bude neco jako Nastroje->Doplnky)
    zkus povypinat vse co tam je
    MASOO
    MASOO --- ---
    MRDAC_BEDEN: diky moc, skoda, ze tomu uplne nerozumim, ale nejak si poradim, doufam;)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ale jako me firefox jede dobre, aktualne ve verzi 32, noscript+ghostery
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    MASOO:
    1) zazalohovat profit
    mv ~/.mozilla ~/mozilla-backup

    2) Uplne odstranit Firefox
    sudo apt-get purge firefox

    3) znovu ho nainstalovat
    sudo apt-get install firefox

    4) zkontrolovat zda nezustaly aktivni nejake doplnky (AddOns)
    zkusil bych docasne vypnout i plugin Shockwave Flash, coz byva hlavni pricina vetsiny problemu
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MASOO: tak to uz ti moc na vyber nezbyva... midori, links... :))
    MASOO
    MASOO --- ---
    VYHULENY_UFO: to jsem zapomnela napsat, ze ten nechci
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MASOO: google chrome?
    MASOO
    MASOO --- ---
    poradte mi, prosim, nejaky prohlizec - mela jsem doted mozillu firefox, ale padala (resil to i clovek, co se narozdil ode me vyzna), vcera pote, co mi spadla 5x za pul hodiny, jsem si stahla Operu, ale to je tak desive pomaly....
    BOD
    BOD --- ---
    PUPU
    PUPU --- ---
    DANYSEK: kruci, nojo. nejaky genius usoudil, ze ssh ma logovat s facility local7 a ostatni zrejme taky. to jsou teda veci. diky, jdu patrat, co to je zase za ulet...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam