• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    NEHEHEHEHE
    NEHEHEHEHE --- ---
    Zdar, mojim rodičom som naištaloval ZorinOS na ich starý notebook. Mali tam xp, ale to už viacej neišlo ako išlo. Notebook tiež už nie je najvykonejší...
    Niekedy, ked idú na internet im vyhodí oznam na plochu. Je to na fotke. Robí to asi tak cca 3-4 krát za týžden. Inokedy ide všetko ako po masle. Viete mi poradiť? Ja sa do linuxu moc nevyznam.... :/

    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    PISKVOR: V pohodě, jsem to nebral nijak zle. Ona to určitě bude nějaká chujovina, jak už to bývá :)

    Příkaz groups vypíše "kevin adm cdrom sudo dip plugdev users lpadmin sambashare davfs2", kde kevin je mé user jméno
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    KEVIN00: Sorry, no - sice jsem na příkazový řádek zvyklý, ale i tak mi občas nenaskočí mozek a nějakou takovou botu udělám; lepší se zeptat, než lovit fantóma ;)

    Co ti vypíše "groups"?
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    CHOROBA: Zkouším se vždy odhlásit a následně přihlásit
    PISKVOR: Samozřejmě, že ano. Zase takový pako nejsem :)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    KEVIN00: a zadals místo "your user name in linux" svoje uživatelský jméno?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    odhlasit / prihlasit nebo reboot
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    CHOROBA: I po zadání příkazu obdržím stále stejnou chybu ...
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    sudo usermod -a -G davfs2 your user name in linux
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Zdravím,
    pokoušel jsem se podle návodu nastavit synchronizaci box.net úložiště. Když chci připojit úložiště pomocí příkazu mount ~/Box tak obdržím chybovou hlášku "mount: pouze superuživatel může připojit https://www.box.com/dav na /home/kevin/Box". Domníval jsem se, že synchonizaci pro "ne-root" uživatele řeší příkaz sudo dpkg-reconfigure davfs2, ale i po povolení připojování běžným uživatelům se nic nezmění. Dokázal by mi někdo poradit, kde dělám chybu. Díky.

  • Linux Mint 17.1 Cinnamon 32bit
  • DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    JUDIY: stačilo opravdu jenom otevřít tu FB zprávu pro zabreberkování, nebo jsi tam musela kliknout na nějaký odkaz?
    SATAI
    SATAI --- ---
    JUDIY: Prima. Dalsi level pak mas pro pokrocile - zamyslet se nad tim, co jsi udelala spatne a jak to priste neudelat ;)
    JUDIY
    JUDIY --- ---
    SATAI: už jsem ho resetla a paráda!
    SATAI
    SATAI --- ---
    JUDIY: Pokud by to neproslo, tak to jde jeste o kousek vic natvrdo, ale to snad nebude potreba.
    SATAI
    SATAI --- ---
    JUDIY
    JUDIY --- ---
    SATAI: hmm asi volim variantu A pač nic nevykoukám, ale zkopíruju si seznam důležitých webů:(
    SATAI
    SATAI --- ---
    JUDIY: Tim jsme jenom zjistili, ze je neco spatne ve firefoxu, asi se ti tam nasomrovalo nejake spatne rozsireni.
    mas dve moznosti
    - silou. Pokud nemas zadne vetsi nastaveni ve firefoxu, tak proste smazes jeho nastaveni a zacnes od nuly (prijdes o historii...)
    - praci. Kouknes se na seznam rozsireni (das do adresinho radku about:addons ), zkontrolujes nastaveni proxy... A zkusis vykoukat, kde je co spatne.

    Kolac a kafe odmitnout nemohu :-D
    JUDIY
    JUDIY --- ---
    SATAI: díky moc! ted to funguje zatím bez reklam...máš u mě kávu a koláč:) ps: Letná to jistí!
    JUDIY
    JUDIY --- ---
    SATAI: i v chrome jsem ted přihlašena na FB
    děkuji moc, jdu na to!
    SATAI
    SATAI --- ---
    JUDIY:

    Zkus FF pustit podle tohohle navodu: https://support.mozilla.org/en-US/kb/troubleshoot-firefox-issues-using-safe-mode

    jeste se ujistim - v tom chrome jsi prihlasena k FB, nebo jenom ve FF?
    JUDIY
    JUDIY --- ---
    SATAI: Pardon. V mozille je zasekanej reklamama v crome je v pohode.
    To se priznam že nevim neudelala jsem to a asi ani nevim co to znamena. Omlouvám se musím jít. Budu ráda za tipy večer se do toho pustím.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam