• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    HULIN
    HULIN --- ---
    VYHULENY_UFO: ping na 172.20.1.122 jde
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    HULIN: mas nastavenou gateway? pingnes si na branu?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    no dns ti jde, tgze bych se podival kam to routujes
    SUK
    SUK --- ---
    HULIN:
    route -n ?

    Nemas filtrovane MAC adresy?
    HULIN
    HULIN --- ---
    čau.. mám raspberry pi s kali linuxem a nemůžu se připojit na internet. Jsem připojený kabelem do sítě a dhcp mi dá ip adresu(172.20.2.188). Potom se pingnu na jakýkoliv stroj v síti 172.20.0.0 ale jakmile zkusím pingnout třeba google tak se nic neděje a musím ho ukončit.
    Nějaký nápad?


    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    VYHULENY_UFO: ok, mrknu na to, díky za nasměřování.)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MEJLA77: jo, myslim, ze to bude tematem...

    mozna bych zkusil reinstalovat mate-themes-(extras(3)), podle me tam budes mit neco v tom smyslu...

    navic si nejsem jistej, ale mate je defakto gnome2, nikoliv gnome3, zejo? tam pak jeste bude mozna problem s pouzitym gtk, nevim presne - nikdy sem gnome nepouzival, pouze par aplikaci, ale gnome2 snad pouzivalo gtk2 a gnome3 gtk3, tudiz jestli nekde neni konflikt...
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    stalo se to tuším po přidání kshisen, podle mě se to někde pere s tématem KDE
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    VYHULENY_UFO: jj MATE
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MEJLA77: to je gnome? vypada to na nejakej trabl s tematem (themes). ale to trosku strilim od boku...
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    Dobrý den, mám problém v linux mint s tématy oken - po startu vypadá vše divně, po vstupu do nabídky změnit pozadí plochy se vetěina překlopí do normálního vzhledu, ale Caja dál vypadá ohavně :( - sepsal jsem to dosti obsáhle i s printscreenem tady [ Ubuntu Linux a distribuce z nej odvozene ] - předem děkuji za rady :)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    SATAI: Samozřejmě že ne real time. Ale Avidemux, Lubuntu a žádné užírání paměti antivirem udělá své.
    SATAI
    SATAI --- ---
    ERGOSUM: Počítač m.j. na střih videa a 1GB RAM? Fascinující.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    SATAI: Hlavně internet, stříhání videa a filmy z webu. Mimochodem 1GB RAM
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    PISKVOR: pise ani ne gia... ja kdyz nabootuju notebook, mam sebrano cca 550MB pameti... pustim firefox a dalsi gigo v prdeli :P
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    CHOROBA: Giga jen systém? Wut.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    vcera mi shorela ramka a se 4GB je to trochu utrpeni...
    linux sam o sobe si veme ani ne giga, ale firefox + chromium + skype je desiva kombinace.
    PUPU
    PUPU --- ---
    osobne mam swap o neco malo vetsi nez RAM, protoze kdump. coz ovsem neni zasadni
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    PISKVOR: napodobne, mam v ntb 8GB RAM a swap se nenaplni, prestoze mam 1GB ukousnutej na ram disk, jelikoz kdyz aktualizuju gentoo je lepsi balicky prekladat na ramdisku nez na beznym disku...
    SATAI
    SATAI --- ---
    ERGOSUM: Co na tom stroji delas? (a btw: co ams za SSD?)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ERGOSUM: Nevím, na desktopu s 8 GB RAM mám po půldni pilného používání swap usage 0, aniž jsem se vrtal ve swappiness nebo tak. Jediný způsob, jak ho donutím swapovat, je renderovat GIS data (což sežere libovolné množství RAMky - na stroji s 8, 16, 64G, všechno zblajzne a řve, že by chtěl ještě).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam