• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    RUTHAN: zacatecnik by predevsim nemel pouzivat zastaralou a neaktualizovanou distribuci :) Kvuli bezpecnosti, ktera sama o sobe je natolik komplexni, ze lze s uspesnosti pochybovat, ze zacatecnik tento typ problemu si sam vyresi.

    ALX je soucasti kernelu od jeho verze 3.10, coz podle seznamu dostupnych verzi znamena znamena pouzit Ubuntu alespon verze 13.10 - idealne treba 14.04 LTS, ktera ma long-term podporu. Jinak wiki je dobrym zdrojem ruznych informaci.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ty ses neskutecnej troll, ruthane ;)))

    Howto Install Kernel 3.0.1 in Ubuntu 11.10, 11.04, 10.10 and 10.04
    http://www.howopensource.com/...8/how-to-install-linux-kernel-3-0-1-in-ubuntu-11-04-10-10-and-10-04/
    pripadne zkus nejakej novejsi kernel. samozrejmne prvni nezapomen nainstalovat build-essential
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    DANYSEK: Koukam, ze message opet obsahuje klasickou davku linuxacke arogance.. Jak ma zacatecnik vedet a co bude a nebude slozity problem, kdyz jde o ovladac na sitovku?
    Cemu presne rikate sestavit si vlastni kernel, ze bych se podival?
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    RUTHAN: Ubuntu 10.10? Pet let stara distribuce, co od dubna 2012 neni podporovana a aktualizovana?

    Otravny problem si zpusobujes vlastni blbosti a v zacatecnickem klubu je na miste jedina odpoved - upgraduj. Pokud ses pokrocily (coz zjevne nejsi), nemuze ti cinit problem si sestavit vlastni novejsi kernel - distribuci to bude z principu fuk.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Resim zase klasicky otrany Linux problem. Po upgradu desky na Z97 + Broadwell mi nejede sitovka v Ubuntu 10.10 32bit - ktery chci jeste sem tam pouzivam (a nebudu resit proc v multibootu mam X jinejch OS, ktery byjsme mi doporucovali), protoze je to Qualcomm Killer E2000 - coz je nejake prebalenej Atheros 8161.

    V Debilian, SteamOSu a Mintu to pochopitelnej jede, jelikoz tam je podpora uz v kernelu.

    Potrebuju zavest - akx modul - nejrozumnejsi navod co jsem nasel je tohle:
    How to fix Ubuntu 13.04 alx ethernet driver | NortuRE Blog
    http://blog.norture.com/2013/05/how-to-fix-ubuntu-13-04-alx-ethernet-driver/

    Kdyz jdu podle navodu, tak mi ale ten driver-select vyhodi unexpected - } on line 82 - dead end. A kdyz ten krok preskocim a zbuildim vsechny ty drivery co tam jsou, a pak dam make install, tak mi to stejne vyhodi - unknow symbol in alx.ko
    Hrozna zabava..

    Jenze navodje pro Ubuntu 13.04, takze mam otazky:
    1) Da se to nejak rozjed na 10.10 s 2.6 kernelem, nebo mam smulu? Tohle by bylo ponekud trapny protoze mi na stejny HW beha 12 let stara installace XP (nerikam, ze to byl snadnej process).
    2) Kde najdu posledni verzi tech compact drivers a budou obsahovat jeste tehle driver, nebo je to nejakej balik, kterej obsahu neco co kernel ne a tim padem, v novy verzi bude zase uz neco jinyho, co mi nepomuze?
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    LEFTY: Mám 11.2.202.508 a hlásí aktuální.
    Některé doplňky potřebují při aktualizaci restartovat firefox.
    SILVESTRAGON
    SILVESTRAGON --- ---
    LEFTY: koukni se v synapticu, jakej balík s flashem máš - je jich víc, já mám na mintu ten nefree od adobe a tyhle hlášky tofudíky nedostávám
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    RAINBOF: mam problem s tim, ze stare pocitace nevydrzi vecne + na nove zase stare systemy nemaji drivery (a vubec na nich maji problemy, krome jineho i s rychlosti)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    RAINBOF: cooo? ja nejak teda nezaznamenavam skoro zadny poblemy.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RAINBOF: pouštění starý dosový aplikace (nebo win 3.11? zajímalo by mě jaký) přes wine přes cygwin vůbec žádný nový problémy nevyvolá ;)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    No a nebo mít vedle druhej pc s RDP... plná virtualizace není žádná cesta ale odložení problému (a implementace nových)

    A scumm pokud vim je herní runtime.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RAINBOF: vmware player funguje už dlouhou dobu, ale to asi vis.
    SATAI
    SATAI --- ---
    CHOROBA: ale stejne nakonec budou dole zelvy
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    RAINBOF: you like emulation? so I put an emulation into your emulation!

    dosbox, scumvm,virtualbox.....
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    mam zajimavou otazku, myslite ze pujde wine zkompilovat pod cygwin ? duvod je jasnej beh starych aplikaci pod 64bit windowsem.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    VLASTIS: je to proste prehazovani textu vidlema :)
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    GILHAD: takto to chodí ok. očekávané hodnoty jsou jednotky vteřin. zkoušel jsem menší a větší a chodí OK
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    HONZAF - ale ani ke ztrate presnosti, maximalne to muze upravit na
    echo "1.23456789"|sed "s/\.\([0-9]*\)/.\1000 ms /;s/\.\(...\)\([^ ]*\) ms.*/\1.\2 ms/"
    cimz neztraci zadnou presnost

    (viz dotaz jak v radce vysledek skriptu vynasobim 1000?)
    HONZAF
    HONZAF --- ---
    GILHAD: otazkou je, jestli to nechce kvuli presnosti, a timto by ke zlepseni presnosti spise nedoslo ... ;)
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    VLASTIS: přístup blbý jak facka na břicho: najdu tečku \. zapamatuju si všechna čísla za ní \([0-9]*\) a celé to nahradím tečkou . zapamatovanou sekvencí \1 a třemi nulami 000 - pak zas najdu tečku \. a tři libovolné znaky za ní (buď původní čísla, nebo nové nuly), zapamatuju si je \(...\) a zbytek do konce řádku .* - z toho celého použiju jen ty zapamatované tři znaky \1 a dopíšu za to ms

    1.2 => 1.2000 => 1200 ms
    1.23456 => 1.23456000 => 1234 ms
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam