• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    KUKIDE: Asi to nebude doménou. Potvrzuji nedostupnost. Google je neviděl také 2 dny. Týká se to i wiki, fora, kubuntu.cz a dalších. Po příčinách není slechu.
    KUKIDE
    KUKIDE --- ---
    nevíte někdo co se děje s ubuntu.cz doménou už je dva dny nedostupná?
    SATAI
    SATAI --- ---
    FATBOZZ:

    kdybys nenasel, tak snadno napises

    while true
    do                                                                                                                                                                                                                                        
      echo -n "up " ; date                                                              
    
      while ping -c 1 nyx.cz 2> /dev/null > /dev/null   
      do     
        sleep 1 done 
      done
    
      echo -n "down " ; date                                                               
    
      until ping -c 1 nyx.cz 2> /dev/null > /dev/null      
      do 
         sleep  1    
      done 
    
    done          
    


    (predpoklada, ze zacinas na up, opravu ponecham za cviceni laskavemu ctenari)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    (ten sleep by měl být odsazený ještě o úroveň míň... )
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    FATBOZZ: A co python?

    import subprocess
    from time import gmtime, strftime, sleep

    aviable = False

    for i in range(10):
    . try:
    . . subprocess.check_output(["ping","-W","1","-c","1","8.8.8.8"])
    . . if not aviable:
    . . . log=open("log.txt","a")
    . . . log.write("Aviable from " + strftime("%Y-%m-%d %H:%M:%S", gmtime())+"\r\n")
    . . . log.close()
    . . . aviable = True
    . except:
    . . if aviable:
    . . . log=open("log.txt","a")
    . . . log.write("NOT aviable from " + strftime("%Y-%m-%d %H:%M:%S", gmtime())+"\r\n")
    . . . log.close()
    . . . aviable = False
    . . sleep(60)
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    RATTKIN: Jsme v auditku LINUX apozaduje nastroj do KONZOLE. Nastroj pouzivam na win, je fajn, ale tady je mi k prdu.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    FATBOZZ: kdybys hledat toto pro windows tak mám: http://rattkin.info/archives/897
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    RAINBOF: smokeping sice v konzoli spustis, ale vystup je spis pro web idealne neco co vypise DOWN 8.8.8.8 2015/09/03 11:00 a pak cas kdy to nabehlo, idealne i delku .
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    FATBOZZ: smoke ping napr
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    Cau, lama dotaz. Nevite o nejakem ping nastroji, ktery by logoval výpadky do souboru ( přechody down/up ) konzolový nástroj. Díky.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    MAKII: Volby, jggggazyková podpora, posunout ostatní jazyky pod češtinu, nastavit v celém systému. Pro office nastavit jazyk dokumentu. I tak je možné, že něco zůstane anglicky. Někdy jsou aktualizace rychlejší než lokalizace.
    Na druhou stranu, Prostě si skočit do nabídky a nainstalovat program, budou na widlích hledat marně :-)
    MAKII
    MAKII --- ---
    RAINBOF: je jich pět a půl a berou mi akorát propisky :)


    Zeptám se ale ještě k věci - pokusila jsem se přenastavit jazyk, ale nedaří se mi to - je to instalováno v AJ, vyberu češtinu, nastavím, restartuju, ale pořád to na mě mluví anglicky. Což o to, mně by to nevadilo, ale děti jsou mluvící převážně jenom rusky, já je mám učit v češtině a počítače komunikují třetím jazykem, to je trochu maglajz..
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MAKII: to mas štěstí že ti to děcka nesekly :)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MAKII: Já se divim taky, ale pomni, kde tuto diskusi vedeme ;-)
    MAKII
    MAKII --- ---
    PISKVOR: tak na to se těším extrémně, mám děti převážně z prostředí, kde je normální všechno stahovat a sdílet. Divily se, že mám na notebooku nálepku na legální windows a ptaly se, proč za to platím...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MAKII: No vidíš, OSA zla ;) Totiž "není všechno zadarmo, ani když se to válí na Uložto."
    MAKII
    MAKII --- ---
    ERGOSUM: Díky moc, pomůže mi to sepsat nějakou osu.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    MAKII: Já bych se tak rozdílů nebál. Z teorie projít
    1)disk, složky (zmínit název adresáře), soubory, odkazy, /home vs C:\
    2)typy souborů- text, obrázky, hudba, film, archivy, programy zmínit exe, sh,
    3) internet- jsou to data uložená na propojených počítačích někde venku a leze se tam pomocí prohlížečů a klientů. web, pošta (na webu/klienti), vyhedávače. Seznam ani Googl nejsou internet ,ale jen služby na něm. Zmínit, že je spousta dalších věcí na které není čas.
    4) Bezpečnost v síti a zneužitelnost informací. Nutnost číst a přemýšlet a ne bezduše klikat.
    Praxe
    Internet, pošta, office(nezapomenout ukládat a zálohovat, ze zkratek alespoň ctrl c, v, x, a, s) . Na víc asi nezbude čas.

    Výsledkem by měl být uživatel, který toho sice spoustu neví, ale alespoň tuší co dělá a je schopen si zjistit další.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MAKII: taky jim ukaž zálohování, pěkně ať si napisou dopis a do příští hodiny se jim z disku ztratí
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SATAI: Tak. Tady je jádro pudla, ani ne v "takhle se hejbe myší a tahle konkrétní ikonka vám udělá tučnej text" (byť obojí se hodí, jistě), ale právě v ostražitosti - na FB, v mailu, všude.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam