• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    YARRDESH: a ten adresář?
    YARRDESH
    YARRDESH --- ---
    pic, mam dualboot linux/widle . na jednu ntfs partitionu zapisuju data posledni dobou prevazne z linuxu, driv prevazne z vidli. mam jeden adresar, kam prdim vsechno co stahnu na linuxu. kdyz se prepnu na vidle, tak v tom adresari neni jedinej soubor. kdyz prebootuju zpatky do linuxu, tak tam ty soubory vidim. ve vidlich vidim na ty partitione soubory v ostatnich adresarich, ktery byly stahly jeste na vidlich...ale ty sosly na linuxu z vidli nevidim. nevidim ani podadresare v tom adresari. prava ty fajly maji -rw-------
    SATAI
    SATAI --- ---
    CHEVALIER: nejdřív si zjisti, na jakém portu ti ten program běží (lsof)
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    SATAI: ano. Ten zkousim. Ale nevim jak zjistit komunikaci jednoho konkretniho programu...
    SATAI
    SATAI --- ---
    CHEVALIER: wireshark
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    Zdravím. Mám Ubuntu 14.04. Potřeboval bych u nejakeho konkretniho programu ( firefox, wget, wine....) zachytit komunikaci. Poradte mi prosim jak to udelat. Dekuji.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    MALAINDIANOVA: Možná nefunguje pořádně DNS u poskytovatele připojení.
    Zkus nastavit ve volbách-připojení k síti-bezdrátové-domácí wifi- DHCP jako ruční a zadej alternativní DNS.
    » Jak a k čemu alternativní DNS server - Petr Krčmář: blog nejen o Linuxu
    http://petrkrcmar.blog.root.cz/2009/12/22/jak-a-k-cemu-alternativni-dns-server/
    Ostatní mohou mít ruční DNS nastavené, ani o tom nevědí.
    BTW jak to vypadá, když se připojíš kabelem?
    SILVESTRAGON
    SILVESTRAGON --- ---
    LEFTY: A pokud nepoužíváš KDE, tak nejspíš Shotwell
    AUSSIE
    AUSSIE --- ---
    DANIELSOFT:Diky:) S alsamixerem se teprve seznamuju. Dam vedet.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    AUSSIE: jeste nehazej flintu do zita, treba je to jenom v alsamixeru "mute"-nuty, to se obcas stava (mohli by to mit osetreny taky, achjo) zkus pustit alsamixer a tam pripadne povolit a odmutnout kanaly se zvukem.
    AUSSIE
    AUSSIE --- ---
    SUK: vypis prikazu aplay -l (ohledne nefunkcni zvukovky)

    **** List of PLAYBACK Hardware Devices ****
    card 0: Intel [HDA Intel], device 0: ALC660-VD Analog [ALC660-VD Analog]
    Subdevices: 1/1
    Subdevice #0: subdevice #0
    card 0: Intel [HDA Intel], device 1: ALC660-VD Digital [ALC660-VD Digital]
    Subdevices: 1/1
    Subdevice #0: subdevice #0
    card 0: Intel [HDA Intel], device 6: Si3054 Modem [Si3054 Modem]
    Subdevices: 0/1
    Subdevice #0: subdevice #0

    Priznam se, ze z toho nejsem moc moudry.

    Mam i vypis aplay -L, ktery je na celou stranu, nechci to tady plevelit. Spis to vidim na reinstalaci celeho systemu, holt ta masina asi na linux vubec stavena nebyla.
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    RUDOLF: jako by to nebylo fuk, target nebo runlevel ... :P
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    RUDOLF: aneb bye bye runlevels.. asi se mi nebude stýskat.
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    systemd je v novým sles12 v plný parádě a chconfig nevidí nainstalovanou apache2 službu, systemctl jo.. Nevíte jak systemd řeknu, ať mi pouští apache2 či jinou službu při startu v runlevel3.. nic kloudnýho jsem překvapivě nedogoolil
    MALAINDIANOVA
    MALAINDIANOVA --- ---
    Zdravím, mám Ubuntu 14.04. Posledních pár týdnů mám problém s připojením na internet na domací wifi. Ostatní z bytu se vez problému připojí (mají windows). Dříve bylo připojení bez problému, i když nás tu bylo víc. Občas to vypadá, jako když jsem připojená, ale inetrnet nefunguje, občas mě to z wifi neustále odpojuje a občas mi jí to vůbec nenabídne. Na jiné wifi se připojím, i když bych řekla, že internet pak není tak rychlý, jak býval. Děkuji za pomoc. Jinak jsem opravdu začátečník, takže klidně polopaticky.
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    PISKVOR: ten by mel vypisovat elasticsearch pri startu, mivam ho casto :)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    TEAPACK: ImpatientUserError :D
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    DELVIT: nene, alokovaný jí mám dost. Ale co jsem se v tom přes víkend hrabal tak to bylo opravdu způsobené určitým druhem bugu - ačkoli se to chovalo přesně tak jak mělo, struktura dat způsobila takové zpomalení běhu programu, že to vypadalo jako by se to zaseklo.
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    SUK: Spíš sonduju jestli je něco hotového. Zatěžovat tím další lidi nepotřebuji - zrovna ten eventdriver mám v očesané verzi, ale hledal jsem něco jak nemuset rebootovat :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam