• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    smplayer ?
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    DANIELSOFT: teď koukám, že se to přejmenovalo na Audacious

    Audacious - An Advanced Audio Player
    http://audacious-media-player.org/

    to by mohlo WASHO23 taky vyhovovat
    SUK
    SUK --- ---
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    WASHO23: já předtím, než jsem přešel k mpd, používal Beep Media Player: tak vyzkoušej, jestli se ti bude líbit. umí používat winamp skiny.
    WASHO23
    WASHO23 --- ---
    SUK: jo to jo, na filmy používám, ale jinak asi šampónatim ale mě fakt irituje ten win95 vzhled :)
    SUK
    SUK --- ---
    WASHO23: Normalni prehravac je mpd :D Ale jinak by mohlo slouzit VLC, coz?
    WASHO23
    WASHO23 --- ---
    primitivní dotaz. doporučil by někdo nějakej normální přehrávač? pod slovem normální si představuji to, že by měl fungovat jako winapm. prostě drapnu co chci, ať je to jedna mp3 nebo celá složka s dalšími složkami ve kterejch jsou třeba wma a mp3 a hodim to do aktuálního playlistu ze kterého můžu libovolně mazat nebo přidávat. rythmbox mě zkrátka hrubě se..
    dik moc za případné tipy
    PUPU
    PUPU --- ---
    FIDO_LETI_DOMU: instalace Linux si vetsinou se zavadeci jinych systemu poradi. detekuje a prida do vlastniho. naopak to rozhodne neplati
    FIDO_LETI_DOMU
    FIDO_LETI_DOMU --- ---
    Teď mi ale připadá - já vlastně ten Linux nepotřebuju. Resp. data z něj. Takže možná by bylo nejjednodušší odinstalovat Linux, vrátit vše do doby, když tam byly jenom Windows a pak nainstalovat znovu rozbočovač Linuxu. Ale jde to tedy nainstalovat tak, aby Windows nezmizely z toho stejného SSD?
    FIDO_LETI_DOMU
    FIDO_LETI_DOMU --- ---
    Ahoj, prosím o radu.

    Mám 3 harddisky. Nainstalovaný grub na jednom mechanickém a ten mi rozvětvuje spouštění Linuxu a Windows. Linux je na tom mechanickém, Windows na SSD. A teď. Rád bych grub Linuxu přesunul na to SSDčko, samotný Linux ne. Problém je, že na tom SSDčku jsou ty Windows. Jak to provést, abych si nesmazal instalaci Windows a její zaváděcí soubory?
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    1023: Taky bych pouzil /home/share s dost volnymi pravy a spravnou skupinou
    SATAI
    SATAI --- ---
    1023: bych se s tim nepatlatl: /home/foo a skupina foo, do ktere patri oba uzivatele. Veci z /home/foo nasymlinkovat.
    1023
    1023 --- ---
    Ahoj,

    mám jednu takovou (asi určitě banální) otázku na kterou jsem zatím nenašel odpověď. Na PC mám dva uživatele a potřeboval bych jim někde vytvořit složku pro fotky, mp3, atp., ve které budou moci oba zapisovat a mazat data. Zároveň bych rád dodržel Filesystem Hierarchy Standard. Kde takovou složku vytvořit? Našel jsem akorát zmíněnou složku /usr/share, ale tam podle popisu můžou uživatelé pouze číst.

    Děkuji za nasměrování.
    M4RC
    M4RC --- ---
    PUNKREASS: Máš pravdu, asi to je grafika, jak tak koukám na internet. Asi budu muset vyhledat nějakou dobrou duši, aby se mi na to podívala. Sama jsem schopná pouze velkých destruktivních činů :)
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    M4RC: no a co to bylo za napad? Ono vzdycky si muzes zazalohovat koniguraci xfce a preinstalovat to. Tohle ale ale uz zavani problemem s ovladacem grafiky.
    M4RC
    M4RC --- ---
    PUNKREASS: Ahoj, děkuji za radu, nic nefunguje. Ještě se mi podařilo to v rámci nějakého hloupého nápadu dovrtat. Teď už se nedostanu ani na modrou obrazovku bez ikon, ale vrátí mě to po krátkém černém probliknutí obrazovky zpět na přihlášení. Přes konzoli (ctrl alt+f1) se přihlásím a píše mi to
    *Starting Mount network filesystems [OK]
    *Stopping Mount network filesystems [OK]
    [drm:intel_enable_lvds] *ERROR* timed out waiting for panel to power on
    M4RC
    M4RC --- ---
    PUNKREASS: Děkuji. Navečer se na to podívám.
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    M4RC: zkus dat alt+f2 a zadej xfdesktop. Pokud by se to tim nesrovnalo a po restartu to bylo stejny, tak muzes jeste zkusit rm -R ~/.cache/sessions/ (smazat skryty adresar .cache/sessions/ u tebe v domovskym adresari).
    M4RC
    M4RC --- ---
    Ahoj, asi budu mít hloupý dotaz, ale jsem tímto naprosto nepolíbená. Když pustím počítač (xfce), zobrazí se mi přihlašovací okno, zadám heslo (správné) a pak mi naběhne jen modrá plocha - bez ikon, bez panelu. Xubuntu mám několik měsíců, zatím žádný problém - doteď. Jak to mohu vyřešit? Případné rádce bych ráda požádala o vysvětlení pro lamy, tj. polopatě. Děkuji.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    LEFTY: Kanon na vrabce, ale používám Audacity nebo Avidemux. Prostě proto, že je mám nainstalované a používám jinde.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam