• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    PUPU
    PUPU --- ---
    CHOROBA: v systemu postavenem na balicich je nahodne mazani systemovych souboru IMHO spatny napad.
    PUPU
    PUPU --- ---
    LEFTY: muze byt. grub neumi nabootovat z LVM, proto musis mit samostatny /boot. jen sis mel pri instalaci zvolit trochu vetsi velikost... pro bezny desktop bych dnes dal 1G, to staci s rezervou.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    pust midnight commander pod rootem, smaz kernely co nechces a pak spust update-grub2
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    Huh. Tak /boot je na samostatném oddílu, dokonce ext2. To mi hlava nebere.
    Souborový systém            Typ             Velikost Užito Volno Uži% Připojeno do
    sysfs                       sysfs                  0     0     0    - /sys
    proc                        proc                   0     0     0    - /proc
    udev                        devtmpfs            1,9G  4,0K  1,9G   1% /dev
    devpts                      devpts                 0     0     0    - /dev/pts
    tmpfs                       tmpfs               376M  1,3M  374M   1% /run
    /dev/mapper/ubuntu--vg-root ext4                143G  101G   36G  74% /
    none                        tmpfs               4,0K     0  4,0K   0% /sys/fs/cgroup
    none                        fusectl                0     0     0    - /sys/fs/fuse/connections
    none                        debugfs                0     0     0    - /sys/kernel/debug
    none                        securityfs             0     0     0    - /sys/kernel/security
    none                        tmpfs               5,0M     0  5,0M   0% /run/lock
    none                        tmpfs               1,9G  204K  1,9G   1% /run/shm
    none                        tmpfs               100M   72K  100M   1% /run/user
    none                        pstore                 0     0     0    - /sys/fs/pstore
    /dev/sda1                   ext2                236M  173M   51M  78% /boot
    systemd                     cgroup                 0     0     0    - /sys/fs/cgroup/systemd
    gvfsd-fuse                  fuse.gvfsd-fuse        0     0     0    - /run/user/1000/gvfs
    
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    LEFTY: už jsem se setkal se stejnou chybou, přešel jsem postupně na 15.10 a už je to bez problémů =) a předtím pomohlo odstranit staré verze kernelu =)
    KECAM
    KECAM --- ---
    LEFTY: pokud nepomuze:
    _TONIK_:
    KECAM:

    tak posli vysledky:
    $>df -haT
    Zkontroluj jestli nemas nejakou partitionu zaplnenou a jestli do ni nahodou nemas namountovano "/boot"
    pak by pripadne melo jit zmenit mounting point na jinou partitionu a preinstalovat (nejspise grub)
    ale nesu si uplne jisty, rozhodne bych zalohoval data

    a tusim :
    $> grep -v '#' /etc/apt/source.list
    $> grep /etc/apt/source.list | grep -v '#' #pokud ti to neco vrati, zakomentuj dany radek '#' . To jsou zdroje pro developerske balicky a ty rady zabiraji hodne mista......a pak klasika:
    apt-get update
    apt-get autoremove
    apt-get autoclean


    KECAM
    KECAM --- ---
    _TONIK_: jen bych jeste doplnil ze v te hlasce zminuji aj autoclean, to bych pripadne taky zrobil. pokud to nepomuze muzes zkusit rucne postupovat takto: https://ubuntugenius.wordpress.com/...-to-remove-all-unused-linux-kernel-headers-images-and-modules/ a ponechat jen jednu verzi.

    _TONIK_
    _TONIK_ --- ---
    LEFTY: Nemáš náhodou /boot na samostatném oddílu? Pak by apt-get clean nepomohlo. Zkus apt-get autoremove, to odinstaluje nepotřebné balíčky a hlavně stará jádra z boot a uvolní tam místo na nová. Nebo můžeš stará jádra odinstalovat ručně, já si nechávám jen asi tři verze zpět.
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    Zdar, na ubuntu 14.04 spouštím automatické aktualizace a odstávám chybovou hlášku níže. sudo apt-get-clean nepomohlo, chyba trvá. Na disku je místa dost.
    Můžu ten adresář promazat? To asi ne, ne?


    KECAM
    KECAM --- ---
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    COUDAK: tak dobry zes to nasel ;)
    COUDAK
    COUDAK --- ---
    CHOROBA: problém byl jinde :) ale abych rekl kde přesně :-D to už si nepamatuju :-D vím, že jsem zkoušel všelikjaký kouzla a něco z toho náhodně zabralo, jen vím, že to bylo něc os nastavením wifi a te usb wifi co mám ..
    COUDAK
    COUDAK --- ---
    DELVIT:
    DANIELSOFT: Tak numlockx krásně vyřešil problém tímto děkuji, nevím proč mi to google nenabídl :-D ... Wifi jsem vyřešil hodinovým šťouráním ve všemožným nastavení :-D .... pořád je to pro mě nové a snažím se tomu přijít na kloub :) děkuji :)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    FAJL: popravde na tom asi ani nejni co aktualizovat, je to furt stejny.
    2ND
    2ND --- ---
    FAJL: pouzivam tenhle tool a umi delat persistent snad vsechno co podporuje. Akorat je to pro Win .o) http://www.linuxliveusb.com/
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    FAJL: muzes si vyzkouset puppy linux (ma dve verze bubuntu kompatibilni a slack) a pak me docela zajimave prislo porteus a jeho aktivace a deaktivace modulu misto instalovani. zajimave maji i generovani pocatecniho iso souboru kde si navolis moznosti ktere chces a ono se ti stahne s tou lodporou - http://www.porteus.org
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    COUDAK: u tuho druheho zalezi co pouzivas na pripojeni na to wifi.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    COUDAK: první problém by mělo řešit přidání balíčku "numlockx"
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam