• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    VYHULENY_UFO: Trochu podrobněji by to nešlo, pro opravdového začátečníka? V jakém programu to nastavím? nebo jaký soubor upravím? Co tam mám nastavit? Sítím vůbec nerozumím.

    CHOROBA: A to mi pomůže jak? Mám problém s tím proxy, co musím mít nastavené pro LAN.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    LAN si nastav static ip
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ROUMEN: routovani vhodne nastav... plus mozna budou potreba iptables.
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    Ahoj.
    Mám trošku problém s konfigurací počítače (ububtu 14.04) pro dvě síťová rozhraní.
    1. LAN připojení kabelem do lokální sítě, do které není přístup z vnějšího internetu. Konfigurace vyžaduje DHCP pro přidělení IP, nastavení proxy (musím ručně, nevím proč se nenastaví sama) a nějaký certifikát, který se mi povedlo nějak přidat do systému
    2. wifi pro připojení k internetu - kliknu, přihlásím a funguje bez proxy klasické připojení k internetu.

    Problém je, že neumím nastavit, aby fungovaly obě najednou.
    Je to otrava, a spousta starostí, když musím pro připojení disků z LAN a přístup k serveru v LAN připojit kabel a nastavit ručně proxy, jenže pak mi kvůli proxy přestane fungovat internet přes wifi, takže když chci k wifi, musím zrušit proxy, ale pak mi přestane fungovat LAN.

    Co a jak mám nastavit, aby proxy fungovalo jen pro rozsahy IP té LAN a všechny ostatní IP šly přes wifi bez proxy?
    DO_IT
    DO_IT --- ---
    Ok, tak to byla hardwarova chyba :D diky za ochotu!
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    Kdysi sem se takhle snazil znamymu rozbehnout wifinu a az po nejakym case sem si vsimnul, ze mel na notasu prepinac na jeji vypnuti/zapnuti.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    no teoreticky hw switch? jako ze je vypnuta. Ale i tak by mela bejt videt v lshw a dmesg.
    DO_IT
    DO_IT --- ---
    takze neco s hardwarem
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    DO_IT: Ani tady není.
    DO_IT
    DO_IT --- ---
    wtf

    $ lsusb
    Bus 004 Device 001: ID 1d6b:0003 Linux Foundation 3.0 root hub
    Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
    Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0003 Linux Foundation 3.0 root hub
    Bus 001 Device 003: ID 04d9:1503 Holtek Semiconductor, Inc. Keyboard
    Bus 001 Device 002: ID 046d:c52f Logitech, Inc. Unifying Receiver
    Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    DO_IT: tam zadna wifi neni :) jeste zkus lsusb ...teoreticky by mohla byt i tam...
    DO_IT
    DO_IT --- ---

    ~$ lspci
    00:00.0 Host bridge: Intel Corporation Sky Lake Host Bridge/DRAM Registers (rev 07)
    00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Sky Lake Integrated Graphics (rev 06)
    00:14.0 USB controller: Intel Corporation Sunrise Point-H USB 3.0 xHCI Controller (rev 31)
    00:16.0 Communication controller: Intel Corporation Sunrise Point-H CSME HECI #1 (rev 31)
    00:17.0 SATA controller: Intel Corporation Sunrise Point-H SATA controller [AHCI mode] (rev 31)
    00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation Sunrise Point-H PCI Express Root Port #5 (rev f1)
    00:1d.0 PCI bridge: Intel Corporation Sunrise Point-H PCI Express Root Port #9 (rev f1)
    00:1d.2 PCI bridge: Intel Corporation Sunrise Point-H PCI Express Root Port #11 (rev f1)
    00:1d.3 PCI bridge: Intel Corporation Sunrise Point-H PCI Express Root Port #12 (rev f1)
    00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation Sunrise Point-H LPC Controller (rev 31)
    00:1f.2 Memory controller: Intel Corporation Sunrise Point-H PMC (rev 31)
    00:1f.3 Audio device: Intel Corporation Sunrise Point-H HD Audio (rev 31)
    00:1f.4 SMBus: Intel Corporation Sunrise Point-H SMBus (rev 31)
    00:1f.6 Ethernet controller: Intel Corporation Ethernet Connection (2) I219-V (rev 31)
    03:00.0 PCI bridge: ASMedia Technology Inc. ASM1083/1085 PCIe to PCI Bridge (rev 04)
    05:00.0 USB controller: ASMedia Technology Inc. ASM1142 USB 3.1 Host Controller
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    tam zadnou wifi nevidim! :) akorat intel e1000, coz je normalni rj45 sitofka
    hod sem este vypis 'lspci'
    DO_IT
    DO_IT --- ---
    CHOROBA: tady je ten dmesg, radeji jen jako soubor
    TEAPACK: uh, jakze to mam udelat? :D



    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    PUPU: u rawu si musí zařízení, které to používá nějak sledovat kde má co. Tak jedině+ se ptát toho zařízení.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PUPU: "Je to zaplněné?" "Ano."
    PUPU
    PUPU --- ---
    prisel mi pozadavek zjistit zaplneni nejakych zarizeni. rikam si OK, v pohode. jenze pak jsme spolecnym usilim prisli na to, ze to je raw device.

    to me zaujalo. jak si asi zadavatel predstavuje 'obsazeni' ? spocitat sektory zaplnene nulami...?
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    DO_IT: OCR? :D
    DO_IT
    DO_IT --- ---
    ok, zitra dam vedet
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    DO_IT: jinak, zkoušel sis nasdílet připojení netu z telefonu přes USB? Linux to umí přirozeně a většina adroidů to umí a mě to už párkrát zachránilo -> bude se to hodit, až budeš stahovat balíky =)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam