• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ROBERT_MOST: Jestli máš spuštěný desktop, tak ten taky běží pod tebou. Pokud potřebuješ něco s /home nebo / , nabootuj GParted Live z CD nebo USB.
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    ROBERT_MOST: ja sem lama, a proto bych nejdriv zkusil man lsof a man fuser.
    ROBERT_MOST
    ROBERT_MOST --- ---
    co mám udělat, aby mi Gparted při pokusu o unmount nehlásil tohle?
    # umount -v "/home"
    umount: /home: target is busy
    (In some cases useful info about processes that
    use the device is found by lsof(8) or fuser(1).)
    okna mám všechny zavřený, hlásí to i když to zkusim hned po startu pc
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    PISKVOR & CHOROBA & ERGOSUM: Díky =) Iso staženo a vypáleno, tak uvidíme jak to o víkendu pujde, pak dám vědět =)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    TEAPACK: Snad není stroj na kterém by Puppy nemakalo.
    Mě se osvědčilo mít ho na disku "sbalený" s konfiguračním souborem, tedy ne s klasickou linuxovou strukturou. Je to jedna z možností při výběru instalace.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    Já na počítači s 512 MB RAM provozoval Palemoon pod Archem. Ale mělo to lepší procesor než ten uvedený, 2,4 GHz.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    puppy a udelej ho pesristent.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    PISKVOR: No, mě serou ty XPčka, že všechno pořád řve, že je to zastaralý, nepodporovaný, blablabla... a prarodiče pořád volaj, že: "Ten Fifox mi tu něco píše... " tak jsem tam chtěl hodit něco novějšího... Ale asi tam hodím jedno raspi2B se záložní baterií a bude klid...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    TEAPACK: Pak jsem měl ještě Puppy Linux, ten si vyloženě dával za cíl bootovat z CD. A docela se mi osvědčil nějaký druh adblocku+vypnout JS - na 80% stránek bez něj jede ta funkčnost, pro kterou jsem tam lezl, a zbytek holt jede pomalu. Jestli tech 1000her, tak to je konečná - Flash+browser tahle konfigurace prostě neutáhne.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    PISKVOR & RATTKIN: Tak ono tam pojede jenom okno/záložka, zato v něm bude otevřené 1000her nebo nějaký bulvár.... Chrome to nedá ani v XPčkách, který tam ještě jsou. Firefox se těsně vejde...

    PISKVOR: No, jen škoda, že image má 1.3GB, protože tohle nemá DVD ani to neumí bootovat z USB (1.1)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RATTKIN: Ale jo, viděl. Zkusím to říct jinak: mainstreamové aplikace jsou teď optimalizované na výkon, i když to znamená velkou spotřebu paměti. To se netýká jen prohlížečů, a na počítači s málo paměti potřebuješ nějakou lightweight verzi prohlížeče - což je třeba to Midori.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    PISKVOR: asi si neviděl použití paměti u Chrome. firefox je proto tomu hubený
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RATTKIN: Zrovna Firefox, zosobněná rozežranost, není dobrej příklad. Ale dá se používat třeba Midori - v jednom tabu, ne v padesáti.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    TEAPACK: na router nebo webserver dobré. weby to nedá i kvůli RAM. myslím že ani firefox se do 512mb nevejde.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    TEAPACK: LXLE
    LUDO
    LUDO --- ---
    TEAPACK: ja som skusal nieco podobne na novsom stroji, Pentium 4 2,4 GHz, javascriptove weby to davalo riadne dychavicne
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    LUDO: no, nepotěšil jsi mě... asi ho tedy vyměním za Raspi/Pine... O:)
    LUDO
    LUDO --- ---
    TEAPACK: Nepojde to, teda pojde ale bude to pomale a nepohodlne, jedine ze by si browsoval s vypnutym JavaScriptom, co ti dneska v podstate diskvalifikuje velku skupinu webov
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Ahoj, lama dotaz - mám stařičký komp ( rok cca 2000, 1,2GHz, 512MB RAM, CD ) a chci na něj hodit nějaký lite linux primárně na sledování internetů - Máte někdo něco takového vyzkoušeno?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam