• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    GUDRUN: ale je pripojena pres USB, tak nevim, co si z toho ten netbook vezme
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    DANIELSOFT: mam ji doma, nejsem doma, patri to mezi potencialni dalsi kroky, dekuju :-)
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    GUDRUN: co pujcit nekde externi DVD mechaniku a nabootovat z ni?
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    GUDRUN: nezabralo :-/ nejak myslim, ze po tom ani bios nehrabne, spis nez ze je to usb spatne. Zkusim sehnat stroj, na kterym bych to usb otestovala. Instalace ze site me taky napadla, ale uz dneska nemuzu :-/
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    ted delam live usb na tom danym kompu unetbootinem, jestli to nezabere, tak to dneska balim, mam jeste jinou praci a uz nemam permoniky... ale vratim se k tomu a vsem za support a rady dekuju!!
    KECAM
    KECAM --- ---
    KECAM: + tedy nez live usb bych zvolil instalaci ze site.
    KECAM
    KECAM --- ---
    GUDRUN: tak to bych zkusil rozhodne prefirmatit usb na napr http://www.thegeekstuff.com/2011/05/ext2-ext3-ext4/.

    jestli jento komp z 2011 a netbook k tomu, kolik to ma ramky ? se stane ze proste neni dost ram.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    BTW Nebylo by lepší pro netbook Ubuntu Mate?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    komp z roku 2011 asi nebude mit uefi
    jinak todle bylo na netbookach dycky peklo, donutit to bootovat z neceho jinyho nez z disku
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    KECAM: bios setup default nepomohlo
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    KECAM: nechala jsem to lili formátovat, je tam fat32
    jak se secureboot vypne?
    Bios do původního hodit můžu, asi o nic nejde
    dobrej nápad, dělám to na jiném počítači... třeba to k něčemu bude. i kdyz by to rozhodne nemela bejt podminka uspechu.

    KEVIN00: dělám to v linux live USB creator. Unetbootin muzu zkusit. Mam nějaky firemni reklamni USB2 4Gb flashy, dve stejnyho typu, stridam je, jinou nemam ssebou
    Myslim, ze UEFI nema, nikde jsem to nevykoukala, jak se to jednoznacne pozna?
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    GUDRUN: BTW V čem instalační LM USB flash děláš? Cca před 3 dny jsem LM Cinnamon instaloval na ntb a osvědčil se mi Unetbootin. Když jsem použil USB 3 flashku Kingston, tak mi instalace házela chybu, ale z USB 2 flashky Transcend nez problémů. Takže bych vyzkoušel i jinou fleshku. LM 18 podporuje UEFI, ale pro instalaci ovladačů třetích stran při instalaci musíš vypnout SecureBoot (pokud ntb má UEFI BIOS).
    KECAM
    KECAM --- ---
    GUDRUN: Jeste me napada ze by problem mohl byt ve file systemu na ktery jsi to prdla ?? ale to nevim.
    GUDRUN: Nebo taky zda neni zapnute neco jako secureboot. To live usb to nemusi podporovat. ono je toho vice.. :)

    mozna bych zkusil aj nastavit bios do puvodniho nastaveni a pak menil.

    dalsi moznost je zkusit udelat to bootovaci usb na tech windowsech, co mas na stejnem notasu.....
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    PUNKREASS: jsem vydeptana, ze neco, co melo bejt trivialni, nejde, a tenhle typek hned v prvni vete pise> nstalling Linux Mint can be a battle. a ja uz nemam silu bojovat. Ale dik... oklepu se a zkusim to.
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    GUDRUN: existujou postupy bez cd i bez usb: zkus treba https://community.linuxmint.com/tutorial/view/171 nebo jeste trochu pogoogluj.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    PISKVOR: presne tak. vubec netusim, kde muze bejt zakopanej pes. Nechala jsem i flasku naformatovat lili, aby treba v tozm nebylo neco po windowsim spatne... ja tam ty widle do budoucna vubec nechci, je nejakej jinej postup, jak to bezpecne udelat a tohle obejit? achjo
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    GUDRUN: Hm, jako že to nenašlo nic, z čeho by mohlo bootovat :(
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    GUDRUN: Zkusil bych to.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    tak jsem v biosu zakazala bootovat z cehokoliv krome removable device... vsimla jsme si, ze se tam ukazuje pri bootu aetheros boot agent, jeslti to pisu spravne... a kdyz jsem po vypnuti vseho krome removable device prebootovala, tak mi to napsalo> Reboot and Select proper Boot device or Insert boot Media in selected boot device and press a key
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    PISKVOR: to jsem udelala jako prvni, dala jsem boot from removable device jako prvni, hdd jako druhy. Nevim, co se stane, kdyz boot z hdd uplne vyhodim, zatim jsem se toho bala, ale asi neni duvod, ne?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    GUDRUN: Ještě se do toho BIOSu podívej, jestli tam není něco jako "boot order" - pokud by byl HDD první, tak z flašky to ani nezkusí.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam