• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    RAGNAROK: nejake informace jsou tady: https://wiki.archlinux.org/index.php/default_applications pouzival jsem to jeste kdyz jsem jel na Archu
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Jak prosim nastavit file asociace na debian 8.6 cinamon pomoci souboru?
    Vyzkousel posutp dle:
    https://wiki.debian.org/MIME
    ve slozce '/usr/share/application' jsem vytvoril 'mimeapps.list' ale nejde to

    No muzui zkusit zitra tu asociaci zmenit z menu a pak porhledat soubory ktery se za posledni chvlii zmenili.
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    VYHULENY_UFO:
    Z mupdf je to nejaky slozitejsi do toho se mi moc nechce.
    GitHub - mtikekar/zathura-tabbed: How to compile zathura+mupdf+tabbed
    https://github.com/mtikekar/zathura-tabbed

    qpdfview vyhralo
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    SATAI: pptp. ja to teda jedu rucne(pon, poff), ale kolegovi to z NM nefunkuje a z konzole jo.
    to samy obcas s cisco vpnc. Navic teda log output z NM v syslogu...grrr...
    Myslel sem neco stejne komplexniho jako NM, tzv pro debily.
    ubuntu/mint a mate/unity
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    RAGNAROK: k tomu pdf, zkus evince nebo mupdf
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    SUK:
    mc tam ma volbu option/layout/console output/output lines
    ale nejde mi to nijak zmenit klikanim na + -
    SUK
    SUK --- ---
    RAGNAROK: RAGNAROK: Kdyz to je problem - "chdir" se nikam nijak neprenasi. Takze pokud pozadovanou funkcionalitu neumi samo MC (prohledej dokumentaci), tak mas smulu.
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    SATAI:
    tmux je pekny ale asi to neumi to co potrebuju. V mc kdyz prochazim direktorare tak se prenasi current dir do terminalu. Takze zaroven muzu psat prikazy a brouzdat v dir tree a nemusim rucne menit dir pomoci cd v terminalu. Jen bych potreboval abych videl i output tech prikazu bez toho abych musel davat ctrl-o.
    SATAI
    SATAI --- ---
    CHOROBA: v cem mas problem? (A pro jake distro a co vsechno po te nahrade chces?)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    tyve to fakt neexistuje nejaka alternativa k tomu pojebanymu NetworkManageru?
    SATAI
    SATAI --- ---
    RAGNAROK:

    1. tmux
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    1) Kyz spustim v terminal mc da se mezi treminalem a mc prepinat pomoci ctrl+o. Potreboval bych aby se mc zobrazoval jen v pulce okna bud na hore nebo dole. Jde to nejak?

    2) Doporucte mi prosim nejaky minimalisticky pdf viewer ktery ma tabs por prohlizeni mnoha dokuemntu najdenou, vyhoda je take pokud umi bookmarks, historii a favorities. Neco podobneho sumatra PDF.
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Kdyby nekdo potreboval window manager tak cinamon umi to same co aero takze prakticky plna nahrada.
    Akorat je to take nestabilni jako enlightenment (mozna mam problem jen) uz mi to parkrat zamrzlo.
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    SUK:
    taky to prave delam manualne. Blby je ze ten monitor mam pripojenej pres HDMI>DVI redukci, tak nevim jestli to neni problem.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    SUK: v biosu vetsinou je moznost vybrat jestli internal external both neco v tom smyslu, softwareove to jde urcite taky :)
    SUK
    SUK --- ---
    GANDALFSEDY: V BIOSu? Hm. Ja to delam xrandrem manualne a "automatici" pouzivaji udev....
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    RAGNAROK: to je vetsinou v biosu ...
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Mam u notasu externi display. Je nejaka moznost aby se po pripojeni ext. displeje autoamticky vypl displej notasu a po odpojeni zase zapl?
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    CHOROBA:
    iwlwifi-7260-9.ucode
    ted jedu na debian s lxde. predtim jsem byl na kali a tam byl zase porod zprovoznit virtualbox.

    zkusim ten x-tile. pokud to pude skriptovat tak by to bylosuper.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam