• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    SATAI
    SATAI --- ---
    RAGNAROK: no já bych to nedělal. Nemáš spíš něco, co na / smazat?


    Jinak pokud někdo chce něco poradit, tak bude potřebovat vědět minimálně layout disku, použité souborové systémy a co to vlastně je za systém a co na něm provozuješ...
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RAGNAROK: Neaktualizuj kernel a místo ti nedojde... A nebo holt zrestartuj kompa, odeber staré kernely, a z LiveCD uprav velikost /home a /root... =)
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Koukam na uptime 45 dnu. To uz bych davno ve win vyhnil. Vse bezi krasne ychle bez zpomaleni.
    Dochazi mi ale misto v root partition. Jde bezpecne ubrat misto home partition a pridat ho root? Potreboval bych to pokud mozno udelat bez restartu a bez nutnosti ukoncit spustene programy.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SATAI: Jo, Esc tam mám namapovanej, a od tý doby jsem se přestal natahovat hentam do ... rohu, a ta klávesa má konečně praktický využití;)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MARASAN: Jako Caps+5+Caps jako Ř? Zajímavý nápad, já to komponuju klasicky přes Shift+háček+R+pustit Shift; možná je to pro mě běžnější tím, že velmi podobně se dělají umlauty, který přes Capslock na český nenamlátím.
    SATAI
    SATAI --- ---
    PISKVOR: ale je tam a jako Esc dobrá ;)

    Google tam místo ní dává tuším Search
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SATAI: Já vím, psával jsem na pradědově Underwoodce, a tam ten Shift zvedal asi tak tříkilovou krávu. Ale v naší scifi současnosti je to OLBŘÍMÍ klávesa úplně na pytel, medle.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Pouzivam CapsLock na cesky kapitalky.
    SATAI
    SATAI --- ---
    PISKVOR: Moc ne. Relikt z praciho stroje, kde to asi melo smysl (Hodne veci se psalo kapitalkami a drzet ^ vyzadovalo na mechanice dost namahy)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    CHOROBA: A řízení Curiosity Roveru, jasně. Nějaké *realistické* využití? :D
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    PISKVOR: komentare na novinkach?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    DANIELSOFT: Jsem myslel, že tyhle srandy patří do ~, právě kvůli té použitelnosti;) Ale remap capslocku na Esc je asi systemwide, hm. (Ale srsly, už jste někdy použili Caps Lock? K čemu?)
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    (pripominate mi https://xkcd.com/1806/ )
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    ERGOSUM: to jsem používal předtím, ale není to ono =D navíc u týhle si můžeš namapovat na každý tlačítko makro a přepínat mezi třemi profily... strašný zlo, když si na to člověk zvykne.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ERGOSUM: ou jes!
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    ERGOSUM: no, já si namapoval na grafickej tablet tlačítka myši a pokud se nedotknu podložky, tak se chová stejně jako myš... A numpad si přehazuju podle potřeby, jen se bojím, jak dlouho mi ta klávesnice ještě vydrží, protože se už pár let nevyrábí a neexistuje náhrada (MS SideWinder X6)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ERGOSUM: Vyřešeno. Prostřední tlačítko + klitoris.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    TEAPACK: Kromě peněz, práce na cizích klávesnicích a výběru v tom není podstatný rozdíl. Kreslím tak CAD, pracuji s vektory, bitmapu, DTP, ... Když narazím na limity levačky(nebo je to výhodnější), tak myš přehodím.
    To se ti s kombinací myš a grafický tablet pracuje špatně.
    CHOROBA: Mám klitoris čerstvě a budu muset nějak vyřešit absenci kolečka. Nějaký tip?
    KAERO
    KAERO --- ---
    RAGNAROK: no reagoval jsem na to tvoje: "byl totalne vyrizenej z vimu a emacs. Do takovyho stadia to dopracovat nechci. :-)"
    ono to neni jen o tom nehybat zapestim, karpalem vedou slachy k jednotlivym prstum.
    ale pokud z prace vyradis tu mys, tak muzes mit ruce bliz k telu, jak pises ze ma byt
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam