• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    SUK
    SUK --- ---
    VYHULENY_UFO a PUPU:
    Ja hledam 2 problemy - prvni je, ze se mi odpojuje wifi, nekdy i nekolikrat do hodiny. Pouzivam wpa_supplicant naprimo. Driv se to nestavalo, aspon ne v takove mire jako ted.

    Druhy problem je, ze se mi odpojuje ethernet. Proste jednou za cas je na 3 sekundy link down. Jak mi pomuze port mirroring zjistit, jestli link down nastal na jedne nebo druhe strane netusim - byl by nejaky detailnejsi popis nekde?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    SUK: ona je pak otaza, jeslti je problem konkretne v tom wifi.

    ja odskocim k jinymu, ale podobnymu problemu. asi pred mesicem jsem byl u jednoho pocitace s xubuntu, ktery nedelal nic jinyho nez ze bral videostream z netu a posilal ho pres vlc do hdmi televize. obraz sel vzdycky tak 20minut a pak se pocitac odpojil od site, stream padnul a zobrazila se mi hlaska o pripojeni sitove karty a leasnuti adresy.
    po marnem premysleni a patrani logach na cisco switchi, co je kurva za problem, sem odinstaloval networkmanager a problem byl vyresen, konektivita drzela a nic mi ji neodpojovalo.

    takze otazka je, jestli nehledas problem tam kde treba neni.
    PUPU
    PUPU --- ---
    SUK: a co jeste jeden Mikrotik coby switch se zapnutym portmirrorem? to uvidis uplne presne, co tam beha - a umely to i nektere hodne male krabicky
    SUK
    SUK --- ---
    VYHULENY_UFO: Nemam pristup na druhou stranu, takze jsem jen zkontroloval, ze neni nejakej povytazenej nebo tak. Kazdopadne, wifi zadnej kabel nema a pada taky (i kdyz v jinou dobu) a proto me to nuti premyslet, jestli nahodou problem neni s mikrotikem. A protoze zadna moznost rozumneho debugu wifi asi neni, zkusil bysem to takhle...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    SUK: kabel si zkontroloval jak? pohledem a nebo sis merakem propipal vsechny zily?
    SUK
    SUK --- ---
    PUPU: Ne. Chci neco dat mezi mikrotik a "internet", abych videl, jestli pada port na mikrotiku nebo port venkovni.
    PUPU
    PUPU --- ---
    SUK: jestli potrebujes portmirror, tak na to se hodi zrovna Mikrotiky
    SUK
    SUK --- ---
    SUK: Tak... kabel na me strane jsem zkontroloval a s nim by problem byt nemel se zda. Vypadky trvaji furt. Zkusim sehnat nejaky manageovatelny switch s moznosti logovani, abych aspon zjistil, na ktere strane to pada... (pujci mi nekdo stovkovy cisco? :)) )
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    PELDA: yum whatprovides libstdc++.so.6
    PELDA
    PELDA --- ---
    RedHat Linux

    error while loading shared libraries: libstdc++.so.6: cannot open shared object file: No such file or directory

    co s tim? :/ da se to nejak doinstalovat?
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Kdyby nekomu vadil first day of week sunday. Funguje i na debian.
    HOWTO: Set Gnome Calendar First Day of Week
    HOWTO: Set Gnome Calendar First Day of Week
    https://ubuntuforums.org/showthread.php?t=813945
    ADITU
    ADITU --- ---
    SUK: aj, sry, to jsem přehlídla.
    SUK
    SUK --- ---
    ADITU: UPC rozdava mikrotiky?
    ADITU
    ADITU --- ---
    SUK: pokud máš od UPC modem s wifi, tak zjevně ano. been there, done that - asi tak před měsícem :)
    SUK
    SUK --- ---
    ADITU: Tak na wifi urcite nebude mit vypadavajici kabel vliv, zejo :) Ale na kabel samotny mrknu. Zkusim idealne sehnat nejaky 2port switch s logem, at vidim, kde to pada...
    ADITU
    ADITU --- ---
    SUK: hele, je to hodně triviální, ale tohle se mi dělo, když byl kabel směr od upc krabičky k modemu (koax) málo utažený na vstupu do krabičky (prej je dobrý ale zkontrolovat obě strany) - padala podobným způsobem jak wifi, tak ethernet
    SUK
    SUK --- ---
    SILVESTRAGON: Hm. Zkusim vecer, diky za tip ;)

    Ted koukam do logu a dneska mezi 10:11 a 10:15 mi ta wifi spadla asi 20x. Kolem toho je uz jen par nezajimavych padu v noci (1:01, 2:04, 3:43, 5:45).
    K tomu vsemu mi pada ethernet - ale jen, kdyz jsem v praci (pripojuju se z prace SSHckem pro streaming muziky). Kdyz nejsem v praci, tak jsem si nevsiml, ze by se to delo.

    Takze vlastne obnovuju dotaz - jak toto debugovat? Idealne aspon znat duvod, proc ta wifi provadi "reassociating", za kterym nasleduje "disconnected, ok" a pak "connected". To je divny, ne?
    SILVESTRAGON
    SILVESTRAGON --- ---
    SUK: Mně pomohlo deaktivovat pásmo n, na rychlosti se to prakticky neprojevilo (nemam moc rychlý připojení). Není to zrovna systémový řešení, ale pomohlo. Konfigurace: Linux Mint / notes Lenovo Edge 11 / UPC
    SUK
    SUK --- ---
    Diky za tipy, Zkusil jsem to teda prehodit na kanal, kterej se zda byt volneji (je toho tady dostupneho hodne, ale vesmes ma vse slaby signal).
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    AQUARIUS: Aha, sorry, nedošlo mi, že je to dost generický jméno.

    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam