• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    VYHULENY_UFO:
    To je dobrej napad. Muzes tak pristupovat i k systemovym souborum?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    RAGNAROK: ja mam na svem androidu nainstalovany ftp server, takze kdyz neco potrebuju nahrat z/do xperie poslu to do ni pres ftp. xp z1 ma uz wifi n, takze no problem.
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Tohle se nekomu muze taky hodit: Jak pripojit android device.

    Xperia Z3C Blues
    https://www.trueneutral.eu/2014/xperia-z3c-blues.html

    Staci pridat rule sem:
    /lib/udev/rules.d/69-libmtp.rules
    KECAM
    KECAM --- ---
    SKRU: kua neco jako :
    cat `./$SLOZKA_KDE_JSOU_LOGY | grep -v snapshot.log` ?
    SUK
    SUK --- ---
    SKRU: Jinak jestli chces jeste jeden tip, jak bych to udelal ja (kterej se nikdy nenaucil poradne pouzivat find), tak takhle:

    ls | grep 'xy\.[0-9]\+\.log' | xargs cat
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SKRU: Není to složité, stačí se neleknout.
    SATAI
    SATAI --- ---
    SKRU: jinak doporucim zacit Petrlikovym Jemnym uvodem do Unixu a az ho prectes, tak se prijd zeptat na nejake dalsi cteni :-D
    SATAI
    SATAI --- ---
    SKRU: vzdyt ti ho AXTHEB napsal...
    SUK
    SUK --- ---
    SKRU: Vzdyt ti to SATAI a AXTHEB pisou. co chces vic jednodussiho, nez "cat xy.????.log" ? Jestli cekas nejaky cat --only-file-that-has-xy-on-beginning-then-numbers-and-right-after-that-is-log-extension, tak to fakt neexistuje :D
    SKRU
    SKRU --- ---
    AXTHEB:
    SATAI:
    to je nejaky slozity. fakt neni nejakej "catni mi soubor, kterej zacina xy, pak sou cisla a za nim hned .log"?:)
    SATAI
    SATAI --- ---
    SKRU: tak to hraj na jistotu podle AXTHEB ;)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    AXTHEB: pozor, regex se dela na celou cestu ne jen jmeno souboru
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SKRU: find . -regex "./xy.[0-9]*.log" -exec cat {} \;
    SKRU
    SKRU --- ---
    SATAI: prave nyni optometricky ano:) ale ovlivnit to nemuzu a pri pripadne zmene se ke mne ta informace muze dostat se zpozdenim nebo az pri pruseru. rad bych to mel osetrene pres jistoty, ze to musi zacinat xy a nesmi koncit snapshot.log.
    SATAI
    SATAI --- ---
    SKRU: maji ta cisla vzdy stejny pocet cifer? Pak je jednoduche drevorubecke reseni cat xy.????.log
    SKRU
    SKRU --- ---
    mam ve slozce dva soubory, xy.1234.log a xy.13234.snapshot. log. xy se nemeni, cisla ano, suffixy .log a snapshot.log se taky nemeni.
    potrebuju catnout ten prvni, existuje nejakej vyraz, jak vyloucit ten snapshot.log?
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Potreboval bych v mc, kdyz dam search a panelize result, klavesouvou zkratku ktera zobrazi v druhem panelu direktorar prave vybraneho souboru v prvnim panelu. Bezne funguje alt+i, ale u zobrazeneho vysledku hledani to nejde. Nevedel by nekdo?
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    GIOMIKY: Já ti nevím. Doinstaluji oblíbené aplikace. Z 20 jeho doporučených jsou to asi 4 a ze zbytku mi tak 9 nesmí na počítač. :-)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RAGNAROK: =) to by mohlo vyřešit i můj přoblém ;)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    GIOMIKY: O.o ještě že mám Xubuntu...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam