• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    RAGNAROK: moment a co teda konkréntě nejspíše potřebuju?
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    ZUZKAOU:
    V alze maj otevreno nonstop. Kabel at uz hdmi, dvi, dsub tam sezenes do 100 kc, dp nebo minidp o trochu draz.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    RAGNAROK: evidentně. To znamená že to budu muset řešit v Jeseníku, kde je teda šikovných bastlířů dost omezené množství :-(
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    ZUZKAOU:
    Asi jednodussi je koupit kabel novy, pokud je to kabelem.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    hm, tak pustit to z flashky starší distribuci se mi nedaří, protože zrovna je černý monitor když to rebootuje a externí monitor se jaksi chytí až po naběhnutí systému a do té doby tvrdí že není signál a poslepu to prostě neumím ;-)

    No nic, kdybyste si někdo v Praze chtěl zapájet, tak budu vděčná.

    [ OFFERING WORKNABÍZÍM PRÁCI: Oprava kabelu k monitoru na notebooku lenovo / Praha ]
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    jo, to je asi v prdeli kabel k displayi
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    ZUZKAOU: to zni jako hardware problem, asi bych nejdriv zkusil live usb nejakeho jineho distra a otestovat, jestli to bude blbnout i na nem.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZUZKAOU: nastalo to i když jsem to spustila v nízkém grafickém režimu z recovery modu :-(
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Mám ubuntu 16.04 lts. Včera mi začala černat obrazovka. Jen tak zničeho nic ztmane a co se děje pod tím je vidět jen v obrysech, notebook normálně funguje. Pak se zase obrazovka po nějaké době se obrazovka zase rozsvítí ne úplně v závislosti na tom, jestli něco dělám a nebo ne. Vypnout usínání obrazovky nepomohlo, při restartu běhají po monitoru pruhy.

    nepomohlo nainstalovat caffeine. nic jiného jsem předtím neinstalovala.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    RAGNAROK: edituj /root/.bashrc a loguj se sudo su - (pomlcka je stezejni) ... ta zaridi load promennych. Jinak mam nejradeji aliasy, ktere pracidelne pouzivam nasledujiciho zneni.

    --- CUT HERE ---
    alias rld='. ~/.bashrc'
    alias edenv='vi ~/.bashrc'
    --- CUT HERE ---

    interakticni laborovani s prostredim to vyrazne usnadni
    KECAM
    KECAM --- ---
    KECAM: a ciste pro jistotu:
    bashrc - What is the difference between interactive shells, login shells, non-login shell and their use cases? - Unix & Linux Stack Exchange
    https://unix.stackexchange.com/...ence-between-interactive-shells-login-shells-non-login-shell#50667
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Nastaveni shellu pro usera je v /home/user/.bashrc, /home/user/.profile, /home/user/.bash_profile, /home/user/.bash_aliases. Neni mi z tohoto jasne, ktery file mam editovat pripadne vytvorit, abych mohl menit nasteveni shellu v pripade, ze se jako user naloguju v terminalu (interaktivne) jako su root. Potrebuju, aby fungovaly halvne aliasy i v tomto pripade.

    Nevedel by nekdo prosim pekne?
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    VYHULENY_UFO:
    Aha, dekuji za info.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    RAGNAROK: to je nasledovnik, akorat uz se netyka meho starickeho sony xperia z1, existuje neoficialni build (dle xda-developers), android ve verzi 7 a dle diskusi na xda vychazi, ze v pripade meho telefonu nefunguje usinani a fotak. plus nejaky trable s dotykovou casti displeje.
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    VYHULENY_UFO:
    Co lineage?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    RAGNAROK: nenacpes, CM skoncil pred vanocema. buildy najdes akorat pres archive.org
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    VYHULENY_UFO:
    Heh to si tam snad taky nekdy nacpu, ale nerad bych si z tohu udelal cihlu.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    RAGNAROK: prosimte jo, mam rootnuty telefon, respektive bezi mi na nem cyanogenmod (RIP :D).
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    VYHULENY_UFO:
    To je dobrej napad. Muzes tak pristupovat i k systemovym souborum?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam