• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    SUK
    SUK --- ---
    A radsi, nez putty, tak nejaky xterm
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    RATTKIN: zkus vim misto vi
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    nebo třeba klávesa u dělá undo jen jeden krok a pak zase redo. co to je?????
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    prosim vás jsem úplně zoufalej.
    dělám 10 let opensuse, ale zjistil jsem, že v debian nebo ubuntu je asi jiné VI. nebo se v putty musí něco extra nastavit?
    klávesa delete místo mazání mění velikost písmen. Klávesa insert někdy přepíná editační režim,ale taky mění velikost písmen.
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    CHOROBA:
    jo je to pekny jelito
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    CHOROBA: a udelal ji goldendick.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    RAGNAROK: zpevak z uksubs pravdepodobne
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Mam slozku v home kterou vlastni root - /home/uksub/.config/enchant/
    a v ni en_US.dic a en_US.exc. Velikost 0 B
    Nepamatuju se ze bych ji vytvoril, ale vyloucit to nemuzu. Cas vzniku slozky a souboru odpovida cerstve po instalu. Ma to nejaky smysl? Napada me snad je ze to mohl vytvorit goldendict.
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    ROSSUM: tmux scrollování: ctr + b [
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    DANYSEK: screen mel dlouhy obdobi bez vyvoje, pokud se zase rozjel, je to jen dobre. ja uz zmigroval na tmux.
    ROSSUM
    ROSSUM --- ---
    DANYSEK: Mě nic, věřil jsem tvrzení MARASAN:
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    ROSSUM: posledni release je z letosniho cervence. Co ti na tom prijde neudrzovany?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ROSSUM: nebo uz proste neni co opravovat, kazdopadne sem tam nejaky bug jeste opravi

    GNU Screen - Bugs: Browse Items [Savannah]
    https://savannah.gnu.org/bugs/?group=screen
    ROSSUM
    ROSSUM --- ---
    VYHULENY_UFO: To že je "mrtvej" neznamená, že je špatnej nebo nepoužitelnej... nicméně osobně raději používám věci, které někdo udržuje a aktualizuje...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ROSSUM: ty jo, ja normalne screen mam a pouzivam ve svych debianech a gentoockach.
    ROSSUM
    ROSSUM --- ---
    MARASAN: Udělal jsem jak píšeš... dettach pomocí Ctrl+b d, pak jsem ukončil Putty exitem... chvilku počkal, zase login Putty, "tmux attach" a jsem tam... jenže výpis jde skrolovat jen od okažiku aktuálního připojení... víc jako by nebylo. Nicméně to není zase taková tragédie, potřebuju vždy akorát vědět, jestli úloha běží a event. jaké jsou aktuální hodnoty veličiny, např. Courant number.

    VYHULENY_UFO: Jak se píše zde: MARASAN: screen je mrtvej... :)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    ROSSUM: a posunovat/scrollovat vypis/obrazovku/terminal (jak to nazvat?) v tmuxu pomoci Ctrl-b [ nacez normalne PgUp/PgDown/sipky.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    ROSSUM: tmux by mel udrzovat kompletni vypis i behem dettachnutyho putty. Dettach si udelal pomoci Ctrl-B d (defaultni cfg)? A attach pak v bashi tmux attach ?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    KECAM: a pokud chce clovek sledovat beh a zasahovat do nej, da se pouzit screen
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ROSSUM: "Jak se mi to hodí k instalacím popsaným zde: ROSSUM: ??" Zrovna tady instalaci z balíčku nenabízejí. Takže nehodí.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam