• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    SUK: hmmm, myslím, že jsem se s tím potkal taky, když jsem doma instaloval Xubuntu (které vychází z Debianu) ale nejsem si tím jistý
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    SUK: taky nechápu. vim z busyboxu funguje líp a má dvě mega i s celým busyboxem
    SUK
    SUK --- ---
    RATTKIN: Jo. Defaultne je nainstalovana jakasi krute osekana verze VI(m)u, ktera je naprosto nepouzitelna. To je na debianech naprosty standard a dodnes jsem nepochopil, jaky ma (krom kompatibility s Vimarema z dob velkorimske rise) takova vec smysl ;)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ~# vi --version
    VIM - Vi IMproved 8.0 (2016 Sep 12, compiled Sep 30 2017 18:21:38)
    Small version without GUI.

    ~# apt-get install vim
    The following additional packages will be installed:
    libgpm2 vim-runtime

    ~# vi --version
    VIM - Vi IMproved 8.0 (2016 Sep 12, compiled Sep 30 2017 18:21:38)
    Huge version without GUI.

    najednou všechno funguje jak jsem byl zvyklý, wtf? debian jako má dvě verze vimu, asi.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    ad vim:

    :set nocompatible ?

    jinak ze je vi alias na vim, jeste neznamena, ze se musi chovat stejne, muze zapnout kompatibilni rezim se starym vi
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    RATTKIN: Něco máš rozbité, tohle není standardní chování. Testni jestli to blbne i když ho spustíš vim -u NONE
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    RATTKIN: nemam widle a v putty mi VI funkuje na debianu normalne...
    napada me akorat nastaveni terminalu v putty
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    vi je alias vim, to jsem zkoušel jako první.
    na putty sice jede celá firma, ale mám možnost mít jiný klient, ale musí být pro windows
    SUK
    SUK --- ---
    A radsi, nez putty, tak nejaky xterm
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    RATTKIN: zkus vim misto vi
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    nebo třeba klávesa u dělá undo jen jeden krok a pak zase redo. co to je?????
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    prosim vás jsem úplně zoufalej.
    dělám 10 let opensuse, ale zjistil jsem, že v debian nebo ubuntu je asi jiné VI. nebo se v putty musí něco extra nastavit?
    klávesa delete místo mazání mění velikost písmen. Klávesa insert někdy přepíná editační režim,ale taky mění velikost písmen.
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    CHOROBA:
    jo je to pekny jelito
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    CHOROBA: a udelal ji goldendick.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    RAGNAROK: zpevak z uksubs pravdepodobne
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Mam slozku v home kterou vlastni root - /home/uksub/.config/enchant/
    a v ni en_US.dic a en_US.exc. Velikost 0 B
    Nepamatuju se ze bych ji vytvoril, ale vyloucit to nemuzu. Cas vzniku slozky a souboru odpovida cerstve po instalu. Ma to nejaky smysl? Napada me snad je ze to mohl vytvorit goldendict.
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    ROSSUM: tmux scrollování: ctr + b [
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    DANYSEK: screen mel dlouhy obdobi bez vyvoje, pokud se zase rozjel, je to jen dobre. ja uz zmigroval na tmux.
    ROSSUM
    ROSSUM --- ---
    DANYSEK: Mě nic, věřil jsem tvrzení MARASAN:
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    ROSSUM: posledni release je z letosniho cervence. Co ti na tom prijde neudrzovany?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ROSSUM: nebo uz proste neni co opravovat, kazdopadne sem tam nejaky bug jeste opravi

    GNU Screen - Bugs: Browse Items [Savannah]
    https://savannah.gnu.org/bugs/?group=screen
    ROSSUM
    ROSSUM --- ---
    VYHULENY_UFO: To že je "mrtvej" neznamená, že je špatnej nebo nepoužitelnej... nicméně osobně raději používám věci, které někdo udržuje a aktualizuje...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam