• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    DELVIT: Ten tam je, č.3.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    PISKVOR: hehe, sublimetext je hodně dobrý také.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    GIOMIKY: Od JetBrains nic? Meh. Nejlepší investice do sw, kterou jsem dosud udělal.
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    GIOMIKY: Never let Linux users change your lightbulb, they are known to use bash techniques.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    SUK: ten notebook hrozne ozije...je to jak ziva voda, fakt. chrome nestartuje 40sekund, ale 2 sekundy
    na normalni sracky co s tim delam (office, gimp, filmy, muzika, internet ) mi tech 64gb staci s prstem v nose.
    na zbytek mam cloud
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    SUK: takhle slabymu zelezu ssdcko jenom prospeje. Nakonec ho stejne clovek muze kdykoliv prendat do pripadnyho novyho, ne?
    SUK
    SUK --- ---
    CHOROBA: A imho nezalezi na veku, ale na ucelu pouziti ;) Pro klasicky tuple(fb, office, gmail) budou pozadavky na ulozny prostor asi precejen jiny, nez treba pro nahravani nekde ve studiu. Nebo pro lidi, co radi torrenti a cumi na filmy a maji veskerou muziku ulozenou na disku.
    SUK
    SUK --- ---
    CHOROBA: Fakt budes potrebovat v 10 let starym notebooku SSD, ktery bude (i pri malych velikostech) cenove srovnatelny s tim samotnym notebookem? ;)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    SUK: mluvim o tom notebooku. fakt budes potrebovat v 10 let starym notebooku 2TB disk?
    SUK
    SUK --- ---
    CHOROBA: Pri cene SSD vysrat na cokoliv tociciho? No, aktualne mam doma 4 tocici-se disky (2 jsou v notebooku) - 2TB, 2TB, 1TB, 750GB. Coz, pokud dobre vidim, vychazi cenove na dvojnasobek - pocitam-li do cen disku i cely notebook.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ERGOSUM: btw pisou jenom amateri :-) bmw. pri cene dnesnich ssd bych se na cokoliv tociciho vysral

    jo a este dobrej for je, ze ten r61 pres vdpau normalne prehraje hdckovy video :-p
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    CHOROBA: Ještě lepší je ssd na system a programy a hdd na data(home)(swap na hdd kvůli přepisům). Je zbytečné, aby data za drahé peníze rychle ležela na ssd.
    BTW jestli může BMW není problém silný počítač :-)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    DATEL: Já jsem spokojený s Lubuntu(LXDE). Připravuje se LXQT (které by mělo být ještě rychlejší) resp. vyšla beta. A není vyloučeno, že přejdu na Gentoo.
    Lubuntu Artful Aardvark Final Beta has been Released! | Lubuntu
    http://lubuntu.me/lubuntu-artful-aardvark-final-beta-has-been-released/
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    DATEL: jak pisu, ten samej stroj, mint + mate a beha to fajn. Samozrejme kdyz otevres 30 tabu v chrome tak zaswapujes mocne, ale to tak proste je. bmw. esli muzes, kup si do toho malej ssd disk a vyhod co tam je, vse se urychli asi tak petinasobne
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    DATEL: já jsem spokojený s Xubuntu, používá prostředí XFCE
    DATEL
    DATEL --- ---
    DATEL: taky u tech velkych prostredi pocitam, ze bude limitujici tech 2 GB RAMky
    DATEL
    DATEL --- ---
    SUK: moderni? :-) S tou slabou grafikou by to utahlo i Gnome ci KDE, aniz by se to zacalo po chvili sekat?
    DATEL
    DATEL --- ---
    Diky vsem za tipy, kouknu na weby jednotlivych prostredi a neco vyberu.
    SUK
    SUK --- ---
    DATEL: S takovymhle modernim pocitacem si muzes dovolit prakticky vsechno ;)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    DATEL: mam na tom linux Mint + Mate a jede to jak hodiny.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam