• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    CHOROBA: ne neni to lepsi.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    RAINBOF: furt lepsi se obcas srat s virtualem, nez permanentne resit debilni w10 a jejich pokusy vylepsit bootloader :-)
    TONAS
    TONAS --- ---
    u woken bylo nejlepsi nechat zapojenej jen disk na kterej nalejes system.
    jinak virtual - aby mb a cpu umely iommu/vt-d, wokna zustanou v sandboxu a ztraty na vykonu be mely byt 3-5 %
    MVEK
    MVEK --- ---
    RAINBOF: Dobrá preventivní rada, to bych radši měl před instalací Linuxu udělat, kdybych náhodou někdy neplánované připojení, nebo ruční bootování z jiné jednotky udělal.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    RAGNAROK: bohate staci kdyz ten disk ve windows normalne zakazes pak na nej nepise nic.
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    MVEK:
    Akorat je asi potreba davat pozor a nenabootovat widle s pripojenym linux diskem. Widle maj tendenci furt psat nejakej bordel krom page file, recycle bin slozky, i na ostatni disky.
    MVEK
    MVEK --- ---
    RAINBOF: Ještě jsem to neodzkoušel, a týká se to jen stolního počítače, ale chci zkusit přesně z podobných důvodů a lenosti dát Linux na jiný fyzický disk připojení přes šuplík pro snadné vyměňování disků (nebo přes vytažený SATA ven ze skříně) a v biosu nastavit bootování na tohle SATA připojení. Takže např. když bude disk připojený, naběhne Linux, když ne, půjde to na druhý disk v pořadí, a tam budou Win (asi by tak šlo i přehazovat disky).

    Možná brzy zjistím, že to z nějakého důvodu v praxi tak dobře nefunguje, ale dřív mě nikdo z dotázaných od toho neodradil a koupený disk i rámeček už mám, tak mi zbývá jen to zprovoznit.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    to ja ale nechci ve virtualu se mi velmi spatne pracuje s hw. driv existovala moznost modifikovat / pracovat primo se zavadecem windowsu. to uz asi neni coz.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    takova je funkce windows. A proto sly do virtualu.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    chci se zeptat da mate nekdo tip na funkcni bezproblemovy reseni dualbootu potrebuj w10 + linux (na ruznych discich) ale windows mi to poprad kurvi.
    TONAS
    TONAS --- ---
    DATEL: antegros/ubuntu s lxde nebo xfce
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    No mimo jiného mám Gvim. Svým minimalistickým gui šetří mé nervy a paměť. A to i když jsem znaven. Používám ho, když potřebuji přečarovat nějaký větší soubor a chovám se k němu s respektem. Pomocí něho dokáži udělat za hodinu víc chyb, než sto programátorů v nanu za sto dní.
    SATAI
    SATAI --- ---
    Neovim na lajně. V GUI pro některé jazyky IntelliJ a další příbuzné z JetBrains. Ale to už je úplně jiný sport.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ja pouzivam hodne mcedit, asi sem vadnej.
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    co takhle Anjuta? To neni dobry editor?
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    GIOMIKY:
    Comparison of text editors - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_text_editors

    U vimu mi chybi akorat moznost vice velikosti textu v jednom bufferu, moznost editovat libovolne velke soubor, coz prej emacs umi.
    SUK
    SUK --- ---
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    GIOMIKY: Vlastně nevím - doma ho nějak mám, stroje venku jsou cattle, takže tam jsem rád i za vim.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    xkcd: Real Programmers
    https://xkcd.com/378/
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    GIOMIKY: nebo edlin ;-)))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam