• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    KAERO
    KAERO --- ---
    RAGNAROK: ve vimu ti nejde editovat velke soubory? zrovna vcera jsem upravoval 1,5 GB soubor. driv jsem delal i 40 GB.

    jinak az se divim ze to tu nepadlo:
    "Víš který textový editor je nejlepší?"
    "Vim".
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    GIOMIKY:
    Comparison of text editors - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_text_editors

    U vimu mi chybi akorat moznost vice velikosti textu v jednom bufferu, moznost editovat libovolne velke soubor, coz prej emacs umi.
    SUK
    SUK --- ---
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    GIOMIKY: Vlastně nevím - doma ho nějak mám, stroje venku jsou cattle, takže tam jsem rád i za vim.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    xkcd: Real Programmers
    https://xkcd.com/378/
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    GIOMIKY: nebo edlin ;-)))
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    PISKVOR: O neovimu sem slysel, ale nic o nem nevim. Je soucasti distribuce? Hodne casto se mi stane, ze skoncim bare instalaci.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    GIOMIKY: The ed text editor was one of the first three key elements of the Unix operating system—assembler, editor, and shell—developed by Ken Thompson in August 1969 on a PDP-7 at AT&T Bell Labs.[3] Many features of ed came from the qed text editor developed at Thompson's alma mater University of California at Berkeley

    ed (text editor) - Wikipedia
    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Ed_(text_editor)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    GIOMIKY: Taky možnost - pokud není GUI, je vim bezkonkurenční (nebo teda spíš neovim; s vi bych dlouhodobě pracovat nechtěl, ten už mi připadá málo schopný).
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    PISKVOR: Aha, ja sem asi dynosaurus na vyhynuti, ale moje volba je vi(m). Kdybych byl narozen o deset let drive, tak to jisti muj uplne nejvic oblibenej editor ed. Ten se tam ale jaksi nedostal. Asi protoze nema gui xicht.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    PISKVOR: jj vím, já jen že je skvělý a je tam. . )
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    DELVIT: Ten tam je, č.3.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    PISKVOR: hehe, sublimetext je hodně dobrý také.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    GIOMIKY: Od JetBrains nic? Meh. Nejlepší investice do sw, kterou jsem dosud udělal.
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    GIOMIKY: Never let Linux users change your lightbulb, they are known to use bash techniques.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    SUK: ten notebook hrozne ozije...je to jak ziva voda, fakt. chrome nestartuje 40sekund, ale 2 sekundy
    na normalni sracky co s tim delam (office, gimp, filmy, muzika, internet ) mi tech 64gb staci s prstem v nose.
    na zbytek mam cloud
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    SUK: takhle slabymu zelezu ssdcko jenom prospeje. Nakonec ho stejne clovek muze kdykoliv prendat do pripadnyho novyho, ne?
    SUK
    SUK --- ---
    CHOROBA: A imho nezalezi na veku, ale na ucelu pouziti ;) Pro klasicky tuple(fb, office, gmail) budou pozadavky na ulozny prostor asi precejen jiny, nez treba pro nahravani nekde ve studiu. Nebo pro lidi, co radi torrenti a cumi na filmy a maji veskerou muziku ulozenou na disku.
    SUK
    SUK --- ---
    CHOROBA: Fakt budes potrebovat v 10 let starym notebooku SSD, ktery bude (i pri malych velikostech) cenove srovnatelny s tim samotnym notebookem? ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam