• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    GIOMIKY:
    Comparison of text editors - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_text_editors

    U vimu mi chybi akorat moznost vice velikosti textu v jednom bufferu, moznost editovat libovolne velke soubor, coz prej emacs umi.
    SUK
    SUK --- ---
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    GIOMIKY: Vlastně nevím - doma ho nějak mám, stroje venku jsou cattle, takže tam jsem rád i za vim.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    xkcd: Real Programmers
    https://xkcd.com/378/
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    GIOMIKY: nebo edlin ;-)))
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    PISKVOR: O neovimu sem slysel, ale nic o nem nevim. Je soucasti distribuce? Hodne casto se mi stane, ze skoncim bare instalaci.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    GIOMIKY: The ed text editor was one of the first three key elements of the Unix operating system—assembler, editor, and shell—developed by Ken Thompson in August 1969 on a PDP-7 at AT&T Bell Labs.[3] Many features of ed came from the qed text editor developed at Thompson's alma mater University of California at Berkeley

    ed (text editor) - Wikipedia
    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Ed_(text_editor)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    GIOMIKY: Taky možnost - pokud není GUI, je vim bezkonkurenční (nebo teda spíš neovim; s vi bych dlouhodobě pracovat nechtěl, ten už mi připadá málo schopný).
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    PISKVOR: Aha, ja sem asi dynosaurus na vyhynuti, ale moje volba je vi(m). Kdybych byl narozen o deset let drive, tak to jisti muj uplne nejvic oblibenej editor ed. Ten se tam ale jaksi nedostal. Asi protoze nema gui xicht.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    PISKVOR: jj vím, já jen že je skvělý a je tam. . )
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    DELVIT: Ten tam je, č.3.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    PISKVOR: hehe, sublimetext je hodně dobrý také.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    GIOMIKY: Od JetBrains nic? Meh. Nejlepší investice do sw, kterou jsem dosud udělal.
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    GIOMIKY: Never let Linux users change your lightbulb, they are known to use bash techniques.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    SUK: ten notebook hrozne ozije...je to jak ziva voda, fakt. chrome nestartuje 40sekund, ale 2 sekundy
    na normalni sracky co s tim delam (office, gimp, filmy, muzika, internet ) mi tech 64gb staci s prstem v nose.
    na zbytek mam cloud
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    SUK: takhle slabymu zelezu ssdcko jenom prospeje. Nakonec ho stejne clovek muze kdykoliv prendat do pripadnyho novyho, ne?
    SUK
    SUK --- ---
    CHOROBA: A imho nezalezi na veku, ale na ucelu pouziti ;) Pro klasicky tuple(fb, office, gmail) budou pozadavky na ulozny prostor asi precejen jiny, nez treba pro nahravani nekde ve studiu. Nebo pro lidi, co radi torrenti a cumi na filmy a maji veskerou muziku ulozenou na disku.
    SUK
    SUK --- ---
    CHOROBA: Fakt budes potrebovat v 10 let starym notebooku SSD, ktery bude (i pri malych velikostech) cenove srovnatelny s tim samotnym notebookem? ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam